Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

anbu 14:12, 14 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Mira104 napisał(a)
Cześć Ania
z jakiego jesteś miasta, bo tak czytam i wydaje mi się, że mieszkasz niedaleko mnie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w tworzeniu ogrodu Mira


Mieszkam niedaleko Wodzisławia Ślaskiego, Rybnik jak najbardziej znam hi hi..
____________________
Ania Ogród Ani :)
paulina_ns 11:28, 15 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Aniu dzialasz cos?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
anbu 12:09, 15 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Działam, działam Myślę nad nowymi liniami rabat i podziwiam Wasze piękne ogrody
____________________
Ania Ogród Ani :)
paulina_ns 12:24, 15 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
anbu napisał(a)
Działam, działam Myślę nad nowymi liniami rabat i podziwiam Wasze piękne ogrody


Mnie też właśnie korci, żeby wziąść się za dalszy odcinek rabatki, ale nie wiem, czy mój mąż to wytrzyma
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
rumiankowa 20:56, 15 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Witaj Aniu trafiłam do Ciebie z wątku Pauliny widzę, że masz spore pole do popisu, sporą działkę itd.

Ale ciekawość mnie zjada, co z tym projektem ogrodu, który miałaś gotowy?
Będę zaglądać i kibicować, może też coś podpatrzę
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
anabuko1 12:57, 16 maj 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23475
Rabatki fajne kształty mają.Roslin przypywa.Robi się coraz ładniej i ciekawiej
"Blue Ivory" - śliczna hostka
I fajny pomysł na prowadzenie Berberysa na kulki
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anbu 16:21, 17 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
O jacy mili goście w moim wewontku

rumiankowa napisał(a)
Witaj Aniu trafiłam do Ciebie z wątku Pauliny widzę, że masz spore pole do popisu, sporą działkę itd.
Ale ciekawość mnie zjada, co z tym projektem ogrodu, który miałaś gotowy?
Będę zaglądać i kibicować, może też coś podpatrzę


Rumiankowa a ja u Ciebie już też byłam ale śladu nie zostawiłam, następnym razem się poprawię
Ten projekt, który miałam gotowy …. no tragedia po prostu. W zeszłym roku zaczęliśmy według niego zakładać ogród. Zaczęłam szukać informacji na temat różnych roślin i tak znalazłam Ogrodowisko. A jak już tutaj trafiłam, to projekt został głęboko schowany i więcej nie ujrzy światła dziennego.


anabuko1 napisał(a)
I fajny pomysł na prowadzenie Berberysa na kulki

Pomysł może i fajny ale sztuka spora dla mnie amatora

Toszka napisał(a)
Cieszy mnie bardzo, że zadaną "pracę domową" odrabiasz I co ważne - czytasz ze zrozumieniem.

Toszko miód na moje serce. Dziękuję. Ale nie chwal dnia przed zachodem słońca

Ma problem. Narysowałam mniej więcej o co mi chodzi, postaram się jutro zrobić skany. Ale teraz pytanie do bardziej doświadczonych. Ile, tzn. jaka duża/długa powinna być maksymalnie rabata licząc od płotu. Gdzieś wyczytałam i nie umiem teraz tego znaleźć, że powinna mieć maks cztery metry. Czy każda rabata powinna mieć „własne” tło, tzn. np. ekranik z cisa, szpaler świerków serbskich, czy tuje po prostu? Czy wystarczy, że tłem będzie własny płot?
Popatrzcie co mam z tyłu, za rabatą nr 10 (to za płotem, to bałagan sąsiada). Planujemy tam dać takie osłonki bambusowe. Ale czy mimo zamontowania takich osłon, powinny tam rosnąć ekrany?



A wczoraj było tak



A tu widok na cały mój grajdołek od tyłu (jak już się pofatygowałam pod sam płot to cyknęłam foto)









____________________
Ania Ogród Ani :)
omelka1 18:14, 17 maj 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Ekrany robimy w celu zasłonięcia tego czego ewentualnie kogo nie chcemy widzieć.Osłonki bambusowe to tylko na początek dopóki widoku nie zakryje coś zielonego.Jeżeli nie przeszkadza ci tło ogrodzenia to nic nie stoi na przeszkodzie żeby nie robić szpaleru.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
anbu 08:32, 18 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
omelka1 napisał(a)
Ekrany robimy w celu zasłonięcia tego czego ewentualnie kogo nie chcemy widzieć.Osłonki bambusowe to tylko na początek dopóki widoku nie zakryje coś zielonego.Jeżeli nie przeszkadza ci tło ogrodzenia to nic nie stoi na przeszkodzie żeby nie robić szpaleru.


Dzięki Omelko, myślałam że ekrany robi się zawsze tzn. roślinki sadzi się od najwyższych do najniższych
____________________
Ania Ogród Ani :)
anna_p_k 08:40, 18 maj 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
Aniu ale teren równiutki teraz tylko szybciutko siać trawkę i szybko cudnie się zazieleni
____________________
Ogródowe-początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies