Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

wiklasia 21:54, 19 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
zdjęcie róży - bezbłędne- takie radujące, że inni też mają podobne "problemy"

a ogród pięknie dojrzał,
jest ślicznie, a za dwa lata jak dojrzeje , okrzepnie to dopiero będzie grzeszył urodą
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Kasia_CS 22:17, 19 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
wiklasia napisał(a)
zdjęcie róży - bezbłędne- takie radujące, że inni też mają podobne "problemy"


Też mnie to rozbawiło i ucieszyło, że to takie normalne
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anbu 08:52, 20 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ewo (Frezjo), Haniu no mi się wydawało, że Iryski to raczej twarde rośliny i mimo mojego małego doświadczenia zakwitną Piwonie też mi nie kwitły, choć sadziłam płytko, wg instrukcji. Zwalam to na to, że miałam bardzo malutkie sadzonki i w dodatku sadzone były późną jesienią Obawiam się, że te nie kwitnące irysy jednak za głęboko posadziłam, chyba podniosę troszeczkę i zobaczymy w przyszłym roku Dzięki dziewczyny

Asiu dziękuję Tak, chyba wezmę się za tą rabatę w tym tygodniu póki u nas ciągle pada i ziemia mokra Taki los ogrodnika, zawsze coś

Gosiu drzewa na pniu są bardzo fajne. W ogóle drzewa są fajne, robią klimat w ogrodzie

Helenko no miśki są super, też je lubię

Beatko też bym chciała aby ten maj był cały rok A cisy z roku na rok mają coraz mniej dziur

Asiu (Margerytka40) te paprocie są fajne ale tylko w cieniu dobrze rosną, no i te akurat rosną baaaardzo powoli

Tak Kasiu i Wiklasi mam podobne problemy jak i inni, nie ukrywam tego
Na różach siedzi mszyca, tuje mają grzyba, wiąz mszycę wiązowo- zbożową, coś mi odgryzło jedna azalię i jest wyraźnie słabsza, ślimaki objadają jeżówki (ale znalazłam na nie sposób - trzeba je lać roztworem tymolowym regularnie to je odstrasza ) No i nie wiem czy wiosenne opryski promanalem ubiły misecznika cisowca Taki los ogrodnika

Monia, Wiola, Iwonko, Aniu, Asiu dziękuję
____________________
Ania Ogród Ani :)
Kawa 10:36, 20 maj 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ania śliczne foty
cisy we wszelkich formach wymiatają!!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Elka 11:57, 20 maj 2019


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Aniu zerkniesz jeszcze raz do mnie? Ostatnie pytanie mam
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
ElzbietaFranka 20:17, 20 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
anbu napisał(a)
Pytanie do znawców
Może ktoś ma pomysł dlaczego mi nie zakwitły irysy
Tzn. jedne maja się na kwitnienie ...


... a inne nie
Nie wiem czy jakiś błąd popełniłam przy sadzeniu?
Ktoś, coś?


Koniec





Aniu tez tak mialam po posadzeniu dopiero zakwitly w 3 sezonie jest za mala karpa za malo rozetek. W przyszlym roku beda kwitly nawiez je aby sie rozrastaly. Podlewaj bo to roslina raczej bagienna lubi wode.

Pieknie u ciebie ide jeszcze ogladac.

Masz mszyce na rozach widac na focie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:40, 20 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957








Masz ladny trawnik. U mnie 2 maja taki nie byl u nas dopiero od zeszlej srody pada z przerwami bylo bardzo sucho.

Na 2 focie po lewej stronie masz. Piekne zielone kepki co to jest czy to nie przytacznik. Stipka tez ladna czy to przezimowana?
A ty wiesz, ze nie znosilam kiedys funkii w zeszlym roku mi cos odbilo i kupuje gdzie sie da. Funkia jest dekoracyjna
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anbu 20:56, 20 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Elu pocieszasz
Ja kupowałam te irysy w doniczce i każdy miał już rozkwitniętego kwiatka
Jeden jest biały, drugi fioletowy. Gdzieś jeszcze mam karteczki z nazwami tych roślin.
Dziwne, że teraz, w gruncie nie kwitną a w doniczce w sklepie ogrodniczym kwitły?
Dlatego mam wątpliwość czy aby ich za głęboko nie posadziłam...
Elu u nas ostatnio pada sporo, ziemia jest już mocno nasiąknięta. Widzę, że służy to roślinom. Zresztą ja wolę mokre lata, niż suche - dlatego nie narzekam na pogodę
Na drugiej fotce po lewej stronie to szałwia, u mnie drugi rok Stipa jest tegoroczna, dlatego już taka duża
Funkie uwielbiam i w formie hostowisk i jako zapchajdziury
Buźka
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 20:59, 20 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Elu, wiem że mam mszyce i wiele innych cudów. Na razie pryskam naturalnie HT i liczę, że się wyniosą
____________________
Ania Ogród Ani :)
ElzbietaFranka 22:16, 20 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
A moze rzeczywiscie za gleboko posadzilas bo irysy swoje korze maja prawie na wierzchu moje przynajmnjej tak maja. Widac ze niebieski irys bedzie kwitl bo mam takie same tylko kepy o srednicy 60 cm.
Po przekwitnieciu je rozsadze. Ladnie wygladaja tylko szkoda, ze tak krotko kwitna.

To, że w Doniczce kwitl to nie dziwi. Wszystko sztucznie pedzone aby sprzedac.

Teraz narod napala sie na hortensjami ogrodowymi fiolety, roze, czerwienie cala gama kolorow. Tydzien czasu i po hortce. Codziennie kilka samolotow do Polski z Holandii przylatuje z roslinami. Tam hodowane na roznych substratach pedzone sztucznie aby sprzedac, jeden sezon i do widzenia.
Syn pracuje na Okeciu to wie co sie dzieje. Tirami tez przywoza do hurtowni.

Fajna ta szalwia urodziwa.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies