Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Grodzi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Grodzi

Grodzia 09:36, 16 cze 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
jak nie ma racji bytu to nie będę robić bo nie ma sensu ale będę kombinować coś w podobnym stylu z Waszą pomocą
____________________
Ogród Grodzi
sylwik69 11:32, 16 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
WITAJ wiem coś na temat stromych skarp...także jestem w trakcie wykańczania domu i wiem że finasowo ciężko coś skubnąć na ogród,moją część długiej skarpy która prowadzi przez długość działki obsadzałam 2 lata temu.Nie miałam środków aby robić schodki i piętra.Postawiłam na irgę która bardzo dobrze zadraniła i umocniła ziemię,w wolne przestrzenie rozmnożyłam kocimiętkę/sama się już wysiewa/ i w grupach kosaćce.Zrobiłam co mogłam i na co mnie było stać.Jest to 1/3 skarpy,bliżej domu jest jeszcze nie uformowana bez żyznej ziemi i dopiero tam czeka mnie praca!testuje różne rośliny,trawy,świetnie rosną na niej poziomki i truskawki.Życzę powodzenia i osiągnięcia celu.Teren piękny i warto najpierw poplanować,wzbogacić glebę i rozmnażać rośliny
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Grodzia 10:14, 19 cze 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
sylwik69 napisał(a)
WITAJ wiem coś na temat stromych skarp...także jestem w trakcie wykańczania domu i wiem że finasowo ciężko coś skubnąć na ogród,moją część długiej skarpy która prowadzi przez długość działki obsadzałam 2 lata temu.Nie miałam środków aby robić schodki i piętra.Postawiłam na irgę która bardzo dobrze zadraniła i umocniła ziemię,w wolne przestrzenie rozmnożyłam kocimiętkę/sama się już wysiewa/ i w grupach kosaćce.Zrobiłam co mogłam i na co mnie było stać.Jest to 1/3 skarpy,bliżej domu jest jeszcze nie uformowana bez żyznej ziemi i dopiero tam czeka mnie praca!testuje różne rośliny,trawy,świetnie rosną na niej poziomki i truskawki.Życzę powodzenia i osiągnięcia celu.Teren piękny i warto najpierw poplanować,wzbogacić glebę i rozmnażać rośliny


kosaćce mam i rozmnażam irgę również posiadam teraz czas zakupić kocimiętkę...posadziłam też na skarpie liliowce, melisę, miętę, oregano i kolendrę zobaczymy jak będzie rosła
____________________
Ogród Grodzi
Toszka 13:21, 19 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Posadź tymianek (taki zwykły) to fajna zimozielona poducha, a i w kuchni się przyda
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Grodzia 14:04, 19 cze 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
Toszka napisał(a)
Posadź tymianek (taki zwykły) to fajna zimozielona poducha, a i w kuchni się przyda


mam taki zamiar pytałam ostatnio w szkółce ale już nie mieli
____________________
Ogród Grodzi
anabuko1 17:11, 19 cze 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Nawet nie wiedziałam, że jest tymianek zimozielony. Aż muszę i nim coś poczytać.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Grodzia 22:21, 20 cze 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
widoczek z mojego ogrodu
____________________
Ogród Grodzi
Grodzia 08:34, 21 cze 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
Mięta rośnie u nas jak oszalała...więc postanowiłam ją wykorzystać do zrobienia bardzo prostego i pysznego syropu z mięty...

Do zrobienia syropu potrzebujemy:

- ok 30 gałązek mięty
- 2 litry wody
- 0,5 kg cukru
- sok z połówki cytryny

Wodę zagotować z cukrem, do gorącego syropu dodać opłukaną miętę, przykryć i odstawić na całą dobę. Następnie usunąć miętę, syrop przecedzić dodać sok z cytryny i zagotować, Rozlać do butelek gorący syrop. Pasteryzować 5 minut. Gotowy syrop dodaje potem do przegotowanej zimnej wody i pyszna lemoniada miętowa gotowa!

____________________
Ogród Grodzi
Magleska 08:40, 21 cze 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Fajny przepis ,na pewno wykorzystam ,bo mam dużo mięty
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Grodzia 10:55, 30 cze 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
Moje lilie...

a wie może ktoś jak nazywa się ten kwiatek czerwony w tle za liliami bo niestety nie wiem..
____________________
Ogród Grodzi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies