Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Grodzi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Grodzi

Grodzia 10:49, 24 maj 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
tak oczywiście zrobię zdjęcie od frontu oraz więcej zdjęć tego kawałka do wierzby
____________________
Ogród Grodzi
Grodzia 10:59, 24 maj 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
tak to wszystko wyglądało zanim się rozrosło w 2015 roku, teraz układ jest taki sam tylko chciałabym tam coś zostawić pozostawiając te rośliny które są na zdjęciu, podobają mi się wszelkiego rodzaju trawy, róże, bukszpany, lawendy, rośliny zimozielone

Chciałabym coś w takim rodzaju jak u Kamci http://www.ogrodowisko.pl/watek/7208-ogrodkowe-rewolucje


coś w takim własnie stylu mi się podoba, jestem gotowa przesadzić rośliny choć wolałabym tego uniknąć ...
____________________
Ogród Grodzi
Grodzia 11:10, 24 maj 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
obecnie chciałabym zrobić tą cześć ogrodu do strzałki tam rośnie wierzba hakuro, mam taką wizję że tutaj na początku rosną rośliny dość niskie a potem tam na środku przechodzą w coraz wyższe za wierzbą

i chciałabym też zrobić jakieś obrzeże tylko jeszcze nie wiem dokładnie jak i jaki kształt zrobić
____________________
Ogród Grodzi
Grodzia 11:15, 24 maj 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
w tym tygodniu mąż jeszcze poza moją wiedzą zasadził lipę w tym miejscu gdzie jest żółte koło, myślałam że go zastrzelę bo zburzył całą moją wizję tego miejsca...ale twierdzi że musi być choć trochę cienia na naszej działce a lipa będzie do tego doskonała, ale jak będzie trzeba to przekonam go żeby ją przesadzić
____________________
Ogród Grodzi
abiko 11:18, 24 maj 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Wpadłam z rewizytą, ależ Ty masz widoki
Skarpy nie zazdroszczę, ja nie umiem sobie z nimi radzić
Za to widoku tak
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Grodzia 13:29, 24 maj 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
i tutaj jeszcze zdjęcia skarpy
____________________
Ogród Grodzi
Rojodziejowa 21:35, 24 maj 2017


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
Grodziu ja podrzucę co dziś uszukałam skarpowego, może coś Ci do gustu przypadnie

https://www.houzz.com/photos/6820666/A-Beautiful-Garden-mediterranean-landscape-denver
https://www.houzz.com/photos/336516/Dry-Creek-Valley-Home-A-Pool-For-Sharing-mediterranean-landscape-san-francisco
https://www.houzz.com/photos/4624126/2013-ALE-The-Waverly-Residence-contemporary-landscape-other
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
jacekg80 20:13, 25 maj 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Witaj Grodziu,

Wpadłem z wizyta. Masz bardzo ciekawa działkę z przepięknymi widokami!
Nie jestem fachowcem, ale chyba przydał by się rysunek działki, rzut z góry z naniesionym domem i kierunkami swiata. Tak jak pisała Toszka, nanieś skarpę i od razu posypia się pomysły. Bedzie widać co jest przed i za skarpa. Fachowcom od razu rozjaśni sie w głowie

Będę zagladał jeśli pozwolisz....

Pozdrawiam
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
Grodzia 09:28, 26 maj 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
Radziejowa dziękuje za fajne pomysły na skarpie, właśnie skarpę chciałabym zrobić w bardziej takim sielskim klimacie.

Jacku postaram się zrobić rysunek choć nie wiem jak mi to wyjdzie...
____________________
Ogród Grodzi
Toszka 09:55, 26 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mam wątpliwości do tej skarpy, bo ziemia będzie się osuwać, a woda uciekać spod roślin. System korzeniowy będzie przesuszany. Póki rośliny małe to problemu nie widać, ale jak podrosną to zrobi się nie lada. Lipa... przy niej niewiele będzie rosło.Ja bym ją dała na dole skarpy - lepsze warunki na system korzeniowy, a i tak urośnie i cień będzie dawać. Po zdjęciu oceniam, że to zaledwie kilka metrów.
Wszelkie tuje posadzone na krawędzi skarpy będą z czasem cierpieć na suszę - mają płytki i rozległy system korzeniowy. Nawet podlewanie będzie nieefektywne, bo woda zanim wsiąknie w ziemię to najzwyczajniej spłynie. Ziemia będzie wymywana spomiędzy korzeni.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies