Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pogubiłam się po drodze...

Pokaż wątki Pokaż posty

Pogubiłam się po drodze...

iwka 22:31, 23 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363


Nie jestem przekonana do tego, czy to w jednej linii będzie dobrze wyglądało, trzmieliny muszą być wysoko szczepione i może je trochę do tyłu dać, między nie jakieś średnie trawy a przed hortensje. Jako najniższe piętro może żurawki dobrać.

a Buk Pospolity Purple Fountain to chyba właśnie na czerwonawo się przebarwia, ale ja nie mam to nie jestem pewna.
Widziałaś klony globosum, fajne są i na żółto się przebarwiają

To wymyśliłam a Ty trzymaj się planu





____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
amelia_b 22:46, 23 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Trzymam się, he he na razie ale z tym to różnie może być muszę tego grujecznika w miejsce docelowe posadzic żeby z nim nie latać jak z brzozami a według planu i tak muszę jedną przesadzać dziękuję za pomoc, dobrze jak ktoś spojrzy innym okiem
____________________
Pogubiłam się po drodze
lorka 22:53, 23 cze 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
moje grujeczniki siedza w donicy bo jeszcze im miejsca nie przyszykowałam..
a nie myslałaś o grabach? tutaj na o też maniactwo grabowe jest one się na żółto jesienią przebarwiają

i jeszcze co do tych hortek i trzmielin na pniu.. te pierwsze nie przysłonią trzmielinek?
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
amelia_b 08:58, 24 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Agatko z grabu chce żywopłot tez się nad tym zastanawiam, jak mi się uda kupić wyższe trzmieliny to tak zostanie a jak nie to hortki powędruja sobie gdzie indziej
____________________
Pogubiłam się po drodze
amelia_b 09:09, 24 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
iwka napisał(a)





Widziałaś klony globosum, fajne są i na żółto się przebarwiają


Super w kule cięty, tylko "mój" ma takiego małego zwykłego klona w doniczce co go podlewa i koło niego chodzi i obiecałam mu że go gdzieś posadze a to taka bida ze 40 cm ma, to ja nie wiem kiedy on urośnie
____________________
Pogubiłam się po drodze
Shemsi 09:30, 24 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Super plan, będzie pięknie!

Klon urośnie Ci jak szalony. W dwa sezony będzie powyżej ogrodzenia pewnie. Tylko te zwykłe najzwyklejsze nie są jakoś szczególnie piękne, za to wsiewają się wszędzie, więc dojdzie Ci sporo pracy.
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
amelia_b 09:54, 24 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Shemsi napisał(a)
Super plan, będzie pięknie!

Klon urośnie Ci jak szalony. W dwa sezony będzie powyżej ogrodzenia pewnie. Tylko te zwykłe najzwyklejsze nie są jakoś szczególnie piękne, za to wsiewają się wszędzie, więc dojdzie Ci sporo pracy.


Klon nie mój, to i ja przy nim chodzic nie będe, właściciel będzie po nim sprzątał. A tak szczerze to żebym się nie zdziwiła Mi tez się podoba, ale po kolei po kolei i za 2-3 sezony dopne swego
____________________
Pogubiłam się po drodze
amelia_b 10:13, 24 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
lorka napisał(a)


i jeszcze co do tych hortek i trzmielin na pniu.. te pierwsze nie przysłonią trzmielinek?


Znalazłam hortensje bukietową "Little Lime" podobno jakaś miniaturowa odmiana która rośmie max od 0,9 do 1,2 m. I tez sie przebarwia od barwy limonkowej przez biel i lekki róż czyli by nie przysłoniła trzieliny, czyli może by sie udało to jaoś zgrać
____________________
Pogubiłam się po drodze
iwka 10:42, 24 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
z miniaturowymi będzie OK.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
amelia_b 11:28, 24 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Iwka i do tego te limonkowe żurawki na dół i będzie dobrze,nie? Czy za zielono?
____________________
Pogubiłam się po drodze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies