Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

W Kruklandii

Mgduska 08:38, 07 lip 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ha, faktycznie ładne te nowe fryzurki Cięcie daje sporo frajdy, ale też nie lubię tego, co się potem dzieje dookoła. Nie cięłam w tym roku moich kul bukszpanowych, jakoś nie było kiedy, a teraz też zajmują za dużo miejsca.
Straszycie misecznikami na cisach, a ja nawet nie mam jak dojść do nich, żeby sprawdzić. Za to na jaśminowcu mam, pierwszy rok Brzydkie to.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Juzia 11:32, 07 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38743
Makao_J napisał(a)
Mistrzyni Cięcia, oby Ci się udało


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 11:33, 07 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38743
Mgduska napisał(a)
Ha, faktycznie ładne te nowe fryzurki Cięcie daje sporo frajdy, ale też nie lubię tego, co się potem dzieje dookoła. Nie cięłam w tym roku moich kul bukszpanowych, jakoś nie było kiedy, a teraz też zajmują za dużo miejsca.
Straszycie misecznikami na cisach, a ja nawet nie mam jak dojść do nich, żeby sprawdzić. Za to na jaśminowcu mam, pierwszy rok Brzydkie to.


MIseczniki na jaśminowcu?
Pierwsze słyszę.
Ta cholera to już wszędzie włazi...

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Kawa 11:28, 08 lip 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Juzia napisał(a)


Miedzian na miseczniki nie pomoże, ale na grzyba a i owszem


Juziku mocznik nie miedzian
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 11:32, 08 lip 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
w zeszłym roku Toszka mi doradziła bo miałam sadziec no i pryskałam roztworem 2%
pomogło
w tym roku też jak się tylko pojawi będę pryskać
promanalem pryskałam na wiosnę jak było powyżej 10 stopni, pogoda była zwariowana i cięzko było trafić między opady

sprawdzić musze czy mam misecznika ale taki gąszcz i upał że się nawet nie chce
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Juzia 12:59, 08 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38743
to może zakupię kiedyś ten mocznik
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 13:02, 08 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38743
Dzisiaj taka duchota, że nie wiedziałam gdzie wleźć...

I wlazłam między świerki.
Trochę je przycinam, ale idzie wooooolnoooooo......
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 14:48, 08 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38743
Świerki przycięte, brzozy też ciut od dołu ciachłam, bo ani słońce ani deszcz pod nie nie wpada... i zaczęło padać.
Straszą burzami, ale jakoś ich na horyzoncie nie widać.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Judith 15:44, 08 lip 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9995
U nas wczoraj była straszna pogoda, upał i duchota do wieczora. Gdy już był głęboki cień podlałam 3 hortensje z konewki. I padłam z wysiłku! .
Pytanie mam o przycinanie świerków (serbskie przycinałaś?). Już była o tym mowa, ale za mało szczegółowo jak dla mnie .
Zatem pytanie jest takie: czy tnąc wybierasz konkretne miejsca cięcia na każdej gałązce, czy lecisz swobodnie nadając pożądany kształt?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Juzia 16:52, 08 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38743
Judith napisał(a)
U nas wczoraj była straszna pogoda, upał i duchota do wieczora. Gdy już był głęboki cień podlałam 3 hortensje z konewki. I padłam z wysiłku! .
Pytanie mam o przycinanie świerków (serbskie przycinałaś?). Już była o tym mowa, ale za mało szczegółowo jak dla mnie .
Zatem pytanie jest takie: czy tnąc wybierasz konkretne miejsca cięcia na każdej gałązce, czy lecisz swobodnie nadając pożądany kształt?


Ja mam tylko serbskie. No i jednego Hoopsi, ale on tak wolno rośnie, że nie ma co ciąć

Tnę jak leci. Jak żywopłot
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies