Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

W Kruklandii

Juzia 22:27, 05 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
Agatorek napisał(a)
O matko ...
trochę tego jest


Kiedyś liczyłam dokładnie wszystkie moje kulki... ale trochę się już zmieniło.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Jagodaa 22:30, 05 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Nie stosowałam mocznika, dlatego się dopytuję, bo szczegółów brak . Czytałam o nim i faktycznie jako oprysk dolistny też można stosować, bo on jest sprzedawany jako granulat, nawóz. Muszę się wgłębić bardziej w temat.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Juzia 22:38, 05 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
Jagodaa napisał(a)
Nie stosowałam mocznika, dlatego się dopytuję, bo szczegółów brak . Czytałam o nim i faktycznie jako oprysk dolistny też można stosować, bo on jest sprzedawany jako granulat, nawóz. Muszę się wgłębić bardziej w temat.


Na misecznika to systematyczność.
A u mnie z tym ciężko. Szczególnie w tym roku..
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Jagodaa 22:41, 05 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Mnie stresuje oprysk promanalem. Nigdy nie wiem, czy już, czy nie, zawsze coś nie pasuje, albo się spóźnię i w rezultacie jeszcze nigdy go nie stosowałam . A to zawsze takie wydarzenie na O. było, może i nadal jest.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Juzia 22:45, 05 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
Jagodaa napisał(a)
Mnie stresuje oprysk promanalem. Nigdy nie wiem, czy już, czy nie, zawsze coś nie pasuje, albo się spóźnię i w rezultacie jeszcze nigdy go nie stosowałam . A to zawsze takie wydarzenie na O. było, może i nadal jest.


Hahahahaha!
Mam to samo!
Kupiłam już kilka lat temu i leży. Pewno przeterminowany!


Teraz z rydzowym przynajmniej problemu nie będzie... oby tylko nie powyżej 26oC pryskać.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 22:49, 05 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Jagodaa napisał(a)
Mnie stresuje oprysk promanalem. Nigdy nie wiem, czy już, czy nie, zawsze coś nie pasuje, albo się spóźnię i w rezultacie jeszcze nigdy go nie stosowałam . A to zawsze takie wydarzenie na O. było, może i nadal jest.


U mnie wciąż jest. To chyba najskuteczniejszy sposób walki z robactwem. Wszystkie jaja złożone w roślinie na zimę (miseczniki, tarczniki, przędziorki, ochojniki i inne gady), kiedy tylko robi się cieplutko, wydają nowe pokolenie. Promanal je likwiduje.

Juzia, z Ciebie to normalnie mistrzyni cięcia jest. Pełen profesjonalizm.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 00:01, 06 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie wciąż jest. To chyba najskuteczniejszy sposób walki z robactwem. Wszystkie jaja złożone w roślinie na zimę (miseczniki, tarczniki, przędziorki, ochojniki i inne gady), kiedy tylko robi się cieplutko, wydają nowe pokolenie. Promanal je likwiduje.

Juzia, z Ciebie to normalnie mistrzyni cięcia jest. Pełen profesjonalizm.


To kiedy pryskać tym Promanalem?

Będę mistrzyni cięcia jak nauczę się ciąć nożycami akumulatorowymi.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 22:01, 06 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Juzia napisał(a)


To kiedy pryskać tym Promanalem?

Będę mistrzyni cięcia jak nauczę się ciąć nożycami akumulatorowymi.


Kiedy zbieram się do oprysku Promanalem, to patrzę na prognozy pogody. Składnikiem oprysku jest olej parafinowy, a to wyklucza temperatury ujemne i takie ciut powyżej zera. Parafina zatyka wtedy dysze opryskiwacza. Najlepszym terminem są dni, kiedy prognozują kilka dni z temperaturą w okolicach 10 stopni.

Nożycami akumulatorowymi nie odważyłabym się ciąć kulek. Już za stare mam ręce, ale żywopłot tnie się migiem. Czuję się wtedy jak Rambo. Jest w tym MOC.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 22:25, 06 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kiedy zbieram się do oprysku Promanalem, to patrzę na prognozy pogody. Składnikiem oprysku jest olej parafinowy, a to wyklucza temperatury ujemne i takie ciut powyżej zera. Parafina zatyka wtedy dysze opryskiwacza. Najlepszym terminem są dni, kiedy prognozują kilka dni z temperaturą w okolicach 10 stopni.

Nożycami akumulatorowymi nie odważyłabym się ciąć kulek. Już za stare mam ręce, ale żywopłot tnie się migiem. Czuję się wtedy jak Rambo. Jest w tym MOC.


!0 stopni! To łatwe do zapamiętania!
Może w przyszłym roku się w końcu uda

Ja tnę wszystko tymi sami nożycami... nawet obwódki... i schodzi mi za dużo czasu.
Muszę się nauczyć chociaż obwódki akumulatorowymi
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Makao_J 07:12, 07 lip 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Mistrzyni Cięcia, oby Ci się udało
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies