Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

W Kruklandii

Martka 11:58, 13 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Klon się zaadaptuje na dobre, daj mu jeszcze rok, a niższe towarzystwo mu dobrze zrobi, jak dla mnie wprowadza bardzo ciekawy efekt na rabacie. Daj mu pożyć w spokoju
Juzia 12:03, 13 wrz 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Martka napisał(a)
Klon się zaadaptuje na dobre, daj mu jeszcze rok, a niższe towarzystwo mu dobrze zrobi, jak dla mnie wprowadza bardzo ciekawy efekt na rabacie. Daj mu pożyć w spokoju



On już tu żyje kilka lat


Ja bym widziała na tej rabacie raczej wysokie drzewo.
Kanzan np.
I róże pod nim i obwódkę bukszpanową.

Róże mam, bukszpany mam

A ten karzeł psuje mi wizję
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Martka 12:08, 13 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Hahaha karzeł. Kanzan nie będzie się wpychać w tuje? Nie będzie z czasem za bardzo rozłożysta? Wizja fajna. Na zdjęciu nie widać dobrze odległości, jeśli widzisz tam dla niej miejsce, to czemu nie. Ale przesadź klona w docelowe miejsce, nie donicę. Ładny karzeł i słodziak. Czego się nie robi dla róż
Mirka 12:19, 13 wrz 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Juzia a nie można mu od dołu podcinać gałązki i wyprowadzić wyżej?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Judith 12:26, 13 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Moim zdaniem to zdecydowanie kwestia braku stosownego towarzystwa dla klona.
Jednak wiem, jak gleboko potrafi wejść nowa koncepcja - tu ta z wyzszym drzewem .
Ewentualna przeprowadzka tylko w inne miejsce. Drzewo przesadzone do donicy nie ma chyba zbyt dużych szans na przeżycie. A szkoda chłopaka, bo urodziwy jest .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Roocika 12:27, 13 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Chyba musiałabyś mieć dużą donicę, wielkości korony. Albo zredukuj koronę i daj do donicy.
Wyższe drzewo fajniej by wyglądało. Wiesz, że kanzan jest wielki? U nas w mieście rosną takie i są ogromne, kiedyś bardzo je chciałam przy podjeździe ale ich dorosła wielkość mnie zniechęciła. Chociaż można ciąć No i są niezaprzeczalnie piękne jak kwitną
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Juzia 12:38, 13 wrz 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Martka napisał(a)
Hahaha karzeł. Kanzan nie będzie się wpychać w tuje? Nie będzie z czasem za bardzo rozłożysta? Wizja fajna. Na zdjęciu nie widać dobrze odległości, jeśli widzisz tam dla niej miejsce, to czemu nie. Ale przesadź klona w docelowe miejsce, nie donicę. Ładny karzeł i słodziak. Czego się nie robi dla róż


Kanzana bym kupiła wysoko szczepionego, takiego jak mam już na froncie po drugiej stronie. A tuje będą cięte na jakieś 2m.

Właśnie o to chodzi, że klon nie ma docelowego miejsca. On już cztery razy zmieniał miejscówkę i rabaty mi się skończyły
Zostaje donica, albo oddam go komuś (chyba wrogowi ) albo zostaje tu gdzie jest i psuje mi całą wizję

To było jedno z pierwszych drzew, kupione tak na łapu capu, bo chciałam bordowe a się nie znałam. Teraz żałuję.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 12:42, 13 wrz 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Mirka napisał(a)
Juzia a nie można mu od dołu podcinać gałązki i wyprowadzić wyżej?



Nie bardzo, bo on sam rośnie w kulkę.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 12:43, 13 wrz 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Judith napisał(a)
Moim zdaniem to zdecydowanie kwestia braku stosownego towarzystwa dla klona.
Jednak wiem, jak gleboko potrafi wejść nowa koncepcja - tu ta z wyzszym drzewem .
Ewentualna przeprowadzka tylko w inne miejsce. Drzewo przesadzone do donicy nie ma chyba zbyt dużych szans na przeżycie. A szkoda chłopaka, bo urodziwy jest .


A co byś mu dała do towarzystwa?


NIe wiem co wszyscy w nim widzą.
DLa mnie średnio urodziwy
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 12:48, 13 wrz 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Roocika napisał(a)
Chyba musiałabyś mieć dużą donicę, wielkości korony. Albo zredukuj koronę i daj do donicy.
Wyższe drzewo fajniej by wyglądało. Wiesz, że kanzan jest wielki? U nas w mieście rosną takie i są ogromne, kiedyś bardzo je chciałam przy podjeździe ale ich dorosła wielkość mnie zniechęciła. Chociaż można ciąć No i są niezaprzeczalnie piękne jak kwitną


Wiem, że wielki
Jakby wyszedł ponad tuje, to nic więcej go nie ogranicza.
Z jednej strony ma podjazd, z drugiej drewutnia... ale w sporej odległości, z dwóch kolejnych stron są drogi.

Koronę klonowi i tak muszę przyciąć, bo już jego czas. W zeszłym roku nie cięłam.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies