Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

W Kruklandii

Juzia 11:39, 02 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Anda napisał(a)
Ładnie masz i tak
Weź sobie posadź irysy barbata. One lubią słońce i suchość, ale nawóz też


He... nawozu w zeszłym roku mój ogród prawie nie widział.
To pewnie też się przyczyniło do wyginięcia kilku gatunków

Mam jakieś bródkowe chyba?... od Reni! Zdobyczne!



Muszę podzielić

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Anda 11:40, 02 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Drzewa zachwycają, masz rację
Ogród bez drzew to nie ogród.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Juzia 12:01, 02 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Anda napisał(a)
Drzewa zachwycają, masz rację
Ogród bez drzew to nie ogród.


Prawda!

Nie rozumiem jak można mieć trawnik... ba! nawet kilka rabat! i tylko tuje dookoła, bez drzew
Większość sąsiadów tak ma
Nie rozumiem.

Pewnie drzewa im ŚMIECĄ

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Anda 12:14, 02 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Niestety, wiele osób właśnie w ten sposób argumentuje, że drzewa śmiecą. Mam to na co dzień w szkółce. I próbują udowodnić, że cień od parasola lub żagla jest lepszy od cienia drzewa Czasem otwiera mi się nóż w kieszeni…
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Juzia 12:27, 02 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Anda napisał(a)
Niestety, wiele osób właśnie w ten sposób argumentuje, że drzewa śmiecą. Mam to na co dzień w szkółce. I próbują udowodnić, że cień od parasola lub żagla jest lepszy od cienia drzewa Czasem otwiera mi się nóż w kieszeni…


Czysty egoizm.
Może niech zaproszą pod ten żagiel/parasol wszystkie żyjątka z ogrodu Zobaczymy czy tak chętnie tam posiedzą

Poza tym... w ogóle inne powietrze jest w ogrodzie jak są duże drzewa. Inny mikroklimat. Chłodniej, wilgotniej... przyjemniej.
No bez porównania!

I ten szum! I wygląd!

Ach!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 12:33, 02 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
O przepraszam... mam jeszcze takie... z bliska

Robiłam zdjęcie kwiatkom brunery. Tak dla wyjaśnienia Hahaha!



A tu za bergeniami widać stan zaawansowania moich host



Nic nie ma

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Makao 22:19, 02 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4317
Pięknie masz, wszystko takie dojrzałe i pasujące do siebie. Dobrze wyszedł Ci ten ogród

Te irysy bródkowe mają idealny kolor na moją rabatę. Szukam takich fioletowych w necie
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
olciamanolcia 13:46, 03 maj 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Juzia napisał(a)
Drugie rondo coś nie może dogonić pierwszego





Oooo tu pieknie brzozy to jednak brzozy..i z, i bez liści sie pieknie prezentują nawet jak prawie łyso wkoło
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Gruszka_na_w... 14:20, 03 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Jaką cudną masz wiosnę! Taką normalną, wszystko kwitnie wg kolejności. Bardzo miło się ogląda te Twoje rabaty.
Wokół mnie też w ogrodach tujowo-trawnikowo z pojedynczymi rodkami posadzonymi na żwirkowych rabatach w słońcu. Już nawet mój Em się śmieje, kiedy widzi "białą Mariannę" wysypaną wokół domów i komentuje: "O! Zwolennicy idealnej czystości w ogrodzie".
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 17:58, 03 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Makao napisał(a)
Pięknie masz, wszystko takie dojrzałe i pasujące do siebie. Dobrze wyszedł Ci ten ogród

Te irysy bródkowe mają idealny kolor na moją rabatę. Szukam takich fioletowych w necie


Dziękować

Pojęcia nie mam co to za irysy to Cię nawet nazwą nie poratuję
W zeszłym roku słabo kwitły...ale było sucho wiosną.
Zobaczymy co będzie w tym roku.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies