Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Miskant - Miscanthus

Pokaż wątki Pokaż posty

Miskant - Miscanthus

Anna_I 19:38, 06 sty 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Miluniu ślicznie u Ciebie - zakochałam się Na której stronie ogrodu rosną u Ciebie te cuda? Na zachodniej może?
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
MiluniaB 23:46, 06 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Magda dziękuję za miłe słowa

Anna_I rosną na południowo-wschodniej stronie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
SylwiaBe 11:01, 07 mar 2021


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Milunia, kopara opadła, zazdroszczę takiego stanu ogrodu, ja dopiero raczkuję, a raczej pełzam w tym temacie
No piękne okazy, piękny ogród, widać radość i zapał do roboty
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
bettka 17:55, 17 kwi 2021

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 65
Mam w dużej tarasowej donicy miskanta Red Chief. Co mogę do niego dosadzić? Właśnie go obcięłam i wygląda to trochę pusto i smutnie, chciałbym aby coś tam rosło. Może być coś zimozilonego lub zwisającego, może być roślina kwitnąca.
emeraldgreen 17:27, 26 kwi 2021

Dołączył: 04 mar 2018
Posty: 32
Mam do zagospodarowania długą rabatę oddzielającą bok domu i podjazd. zdecydowałam się na miskanty. Rabata ma wystawę wschodnią, jej wymiary to ok 1,20m na 20m. Jaka odmiana będzie najlepsza? Przeczytałam cały wątek o miskantach. Niestety zamiast ułatwić sobie wybór, mam jeszcze większy dylemat. wszystkie są piękne. wstępnie byłam zdecydowana na odmianę Garcillimus. Jednak na zdjęciach forumowiczów przyjmuje on bardziej wyprostowaną formę często z prześwitem przy ziemi, w takim wypadku chyba muszę podsadzić z przodu coś niskiego? Mam sporo hortensji Annabelle oraz hortensji bukietowej no name w białym kolorze. dołożyć hortensje do miskantów czy jednorodna rabata z samymi trawami będzie lepsza? a może w ogóle wybrać inną odmianę miskanta? możecie coś polecić?

z góry dziękuje za wszystkie rady.

p.s.
w jakich odstępach sadzić miskanty od siebie? ile sztuk muszę kupić na rabatę o długości 20 metrów?
bettka 08:07, 26 lip 2021

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 65
Szukam trawy lub podobnej rośliny, która byłaby wyglądem zbliżona do Miskanta Morning Light, ale w wersji miniaturowej.
Czy coś z tych się nada: Miskant Red Chief, Miskant Adagio, Rozplenica Hameln?
AlinaP 12:03, 26 lip 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811

Gilt Edge
____________________
Ala
Mary 10:03, 27 lip 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
bettka napisał(a)
Szukam trawy lub podobnej rośliny, która byłaby wyglądem zbliżona do Miskanta Morning Light, ale w wersji miniaturowej.
Czy coś z tych się nada: Miskant Red Chief, Miskant Adagio, Rozplenica Hameln?

Rozplenica Hameln wydaje mi się mało podobna do miskanta Morning Light, więc nie bardzo czuję w jakim sensie to ma być podobne.
Molinia Variegata?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
bettka 13:18, 29 lip 2021

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 65
Pisząc podobne, miałam na myśli żeby tak samo dobrze komponowało się z jężówkami
Znalazłam w międzyczasie zdjęcia jeżówki + rozplenica i chyba pójdę w tym kierunku
SylwiaBe 23:38, 03 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Bettka, może taki miskant chiński "Yakushima Dwarf", ma dorastać do 1m, więc z tych niższych
bold textbold text
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies