Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod czarnymi orzechami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod czarnymi orzechami

Peppermint 01:28, 13 lip 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
Czarownica napisał(a)


A czy kiedykolwiek używała Pani facelli do użyźnienia gleby?
Przeprowadziliśmy się w góry świętokrzyskie a tam są "trudne ziemie" i muszę poeksperymentować żeby pomóc rosnąć kwiatom. Bo na razie posiadam na działce brzozy i rukolę , którą objadłam z liści.

Pozdrawiam


na Ogrodowisku mówimy sobie po imieniu Góry Świętokrzyskie... hmmm... to już wiem skąd ta Czarownica
nie nigdy nie używałam facelii. Mam odkurzacz do liści, który robi z nich dosłownie trociny, zatem materiał na kompost mam i co za tym idzie, materię do poprawienia struktury gleby mam za darmo
Wysiew roślin na nawoz zielony jest świetnym pomysłem, kiedy się rozłożą, stworzą próchnicę, a ta wzbogaci glebę w tak cenny azot. Nie mam pewności, ale jest szansa, że znajdziesz jakiś danusiowy artykuł na ten temat.
Polecam Ci też wątek Waldka:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5241-tam-gdzie-jeze-mowia-dobranoc
który ma duuużą wiedzę i doświadczenie w uprawie ogrodu eko
Brzozy świetna sprawa. Zobacz sobie wątek Sylwii z "Ogród Sylwii od początku", to jeden z moich ulubionych ogrodów na Ogrodowisku. Sylwia po mistrzowsku zaaranżowała rabatę z brzozami
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2587-ogrod-sylwii-od-poczatku-czii?page=1049
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Czarownica 02:35, 13 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 47
Wielgachne dzięki!. Często wstaję o 4 rano żeby nagrabić liści i ściółkę na kompost. W ciągu dnia brakuje czasu bo prowadzimy firmę a ja mam 3 letnią córkę, która trochę dokazuje i nie pozwala skupić się na ogrodnictwie.
Taki odkurzacz to byłaby dla mnie super maszyna!

Poza tym zastanawiam się czy trociny z drzew egzotycznych jak np mahoń ,heban nadają się na kompost?
Mam jej duże ilości z naszej pracowni. Mąż gitary buduje
Pozdrawiam
____________________
Ogródek Czarownicy
Peppermint 02:45, 13 lip 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
Czarownica napisał(a)
Wielgachne dzięki!. Często wstaję o 4 rano żeby nagrabić liści i ściółkę na kompost. W ciągu dnia brakuje czasu bo prowadzimy firmę a ja mam 3 letnią córkę, która trochę dokazuje i nie pozwala skupić się na ogrodnictwie.
Taki odkurzacz to byłaby dla mnie super maszyna!

Poza tym zastanawiam się czy trociny z drzew egzotycznych jak np mahoń ,heban nadają się na kompost?
Mam jej duże ilości z naszej pracowni. Mąż gitary buduje
Pozdrawiam


trociny bym wykorzystała na ściółkę to czerwone co u mnie widzisz na niektórych rabatach, to właśnie farbowane trociny, używam ich jak kory. Tzw. mulch jest u mnie dostępny w czarnym, brązowym i czerwonym kolorze. Ja lubię czerwony bo daje fajny kontrast z zielonymPóźniej kiedy rośliny dojrzeją, żadna ściółka nie jest potrzebna, chwasty nie mają miejsca do wzrostu.
Mój syn ma dzisiaj 7 lat i jeszcze mam w pamięci jak każdą drzemkę wykorzystywałam na pracę w ogrodzie
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
waldek727 02:52, 13 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Czarownica napisał(a)

Poza tym zastanawiam się czy trociny z drzew egzotycznych jak np mahoń ,heban nadają się na kompost?
Mam jej duże ilości z naszej pracowni. Mąż gitary buduje
Pozdrawiam

No, witch.
Mahoń i heban to twarde drewno a poza tym pochodzące spoza naszej strefy klimatycznej.
Staraj się kompostować odpady z ogrodu oraz gospodarstwa domowego. Oczywiście dodatek obornika, otrębów, mączek rogowych, rybnych czy bazaltowych również jest wskazany.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Peppermint 03:02, 13 lip 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
waldek727 napisał(a)

No, witch.
Mahoń i heban to twarde drewno a poza tym pochodzące spoza naszej strefy klimatycznej.
Staraj się kompostować odpady z ogrodu oraz gospodarstwa domowego. Oczywiście dodatek obornika, otrębów, mączek rogowych, rybnych czy bazaltowych również jest wskazany.


Waldku a co Ty robisz o tej godz.? W PL środek nocy
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
waldek727 03:13, 13 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Dla mnie to południe. Zegar biologiczny mam przestawiony o 12 godzin ponieważ w tygodniu zaczynam pracę o 20-tej.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Peppermint 03:14, 13 lip 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
waldek727 napisał(a)
Dla mnie to południe. Zegar biologiczny mam przestawiony o 12 godzin ponieważ w tygodniu zaczynam pracę o 20-tej.


to wszystko tłumaczy
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
waldek727 03:24, 13 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
A która teraz jest godzina w Niagara Falls?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Peppermint 03:37, 13 lip 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
waldek727 napisał(a)
A która teraz jest godzina w Niagara Falls?


taka sama jak u mnie 21:35
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Marga 09:03, 13 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Peppermint napisał(a)

przygotowanie gleby przed sadzeniem roślin to mój sekret. Mam naokoło duuuużo liściastych drzew, co za tym idzie produkuję swój kompost.
Potoczne powiedzenie: "w Ameryce wszystko jest duże" mnie zobowiązuje

Świtnie Ci sie to udaje
Daanusia również wspomina o dodawaniu kompostu do dołków nasadzeniowych. Tylko skąd brać kompost jak ogród młody?
Pozdrawiam
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies