Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod czarnymi orzechami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod czarnymi orzechami

Peppermint 05:27, 11 lip 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
Czarownica napisał(a)


Do tej pory byłam anonimową czytelniczką , niedawno się zarejestrowałam . Twoim ogrodem jestem oczarowana . Ma piękny klimat. BUJNY I RAJSKI. Rośliny cię kochają .
Pozdrawiam i nadal będę się wpraszać.


I wszystko jasne
Serdecznie zapraszam i pozdrawiam
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Peppermint 05:28, 11 lip 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
babka napisał(a)
Urocze kwiaty i zdjęcia. Bogaty ten Twój ogród, lubię podglądać


Zapraszam, pozdrawiam
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Mala_Mi 08:51, 11 lip 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mietóweczko... zajrzałam z ciekawości i zostałam.. piękne fotki, ciekawe ujęcia, coś nowego a zarazem tak swojsko. Kwiaty które też mam u siebie w ogrodzie... bo je lubię. Nie dość że asortyment podobny to i zamiłowanie do różnorodności.

Peppermint napisał(a)


A nie wiem czy wiesz, że wiele kwiatów ( np. Floks ogrodowy) , drzew (np. Tulipanowiec, Ambrowiec), krzewów (np. Milin - bardziej pnącze) które rosną w PL pochodzi właśnie z Ameryki Płn.


Astry, robinie, cyprysy lawsona, jodły kalifornijskie, rudbekie, cynie, słoneczniki i wiele innych nie wspomnę o pomidorach, ogórkach czy kukurydzy.

Myślę, że więcej mamy amerykańskich kwiatów niż polskich

Ale faktem jest, że gdyby nie zwierzątka można by pomyśleć że ogród jest w Polsce

Masz piękne pismo obrazkowe.. zajrzałam z ciekawości i ugrzęzłam na porannej kawie i śniadaniu..... na razie doszłam tutaj... ale wrócę.

Peppermint napisał(a)


Jest cudna.... dobrze, że ją przeniosłaś do siebie.. serce moje skradła...i ja takiej już raczej nie dożyję by mieć .. 30 lat.

Peppermint napisał(a)
teraz kilka fotek z ubiegłorocznego lata:


Piękne foto i przepiękny motyl. Brat mi kiedyś przysłał fotę takiego motyla i... koliberki też

Motylki na płocie też superaśne i bardzo mi się spodobały.

Peppermint napisał(a)


Ani wiewióra ani kot nie są sobą zainteresowani... ale focia razem szarych futrzaków wyszła ci świetnie..

Na dziś tyle lektury.. trzeba do pracy uciekać i to w tempie ekspres.. zasiedziałam się..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
olaw 21:17, 11 lip 2015


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Peppermint napisał(a)
i moja zmora Japanese beetle - nie mogę znaleźć polskiej nazwy tego chrabąszcza; jako pędrak robi duże szkody niszcząc korzenie trawy a jako dorosły osobnik dziurawi liście a nawet płatki kwiatowe




Wydaje mi się, że to chrabąszcz majowy albo kasztanowy
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
Marga 21:51, 11 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Jak Ty to robisz, że masz takie piękne i dorodne rośliny??!! Uwielbiam Twoje zdjęcia
____________________
Ogród dla moich synków
Mala_Mi 22:58, 11 lip 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
olaw napisał(a)


Wydaje mi się, że to chrabąszcz majowy albo kasztanowy


Popillia japonica - u nas go nie ma... ale chrabąszcz majowy czyni podobne szkody. Czytam, że przywleczony z Japonii, w Stanach sieje spustoszenie, bo nie ma naturalnych wrogów. Pułapki przyciągają więcej owadów niż tępią...
No cóż my mamy opuchlaki i chrabąszcze majowe, a w Ameryce mają Japońskiego żuka.
pelaśki pasiaste go paraliżują
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:12, 11 lip 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Peppermint napisał(a)


Asortyment bardzo mi znajomy Prawie jak u siebie.... ale ta roślinka dla mnie nowość.. nie znam jej Możesz ją przedstawić

Peppermint napisał(a)


Sarenka jak z fotoszopa U koleżanki skaczą przez płot o wysokości 1,5m.... sprytne są Ładne na foto, a w realu to szkodniki.. Ale bardzo piękne szkodniki Mamie zjadły wszytko w warzywniku

I tak obejrzałam wszytko.. nawet u siebie dziś nie byłam na wątku... byłam za to a Ameryce ) Jeszcze tam mnie nigdy nie było, a mam rodzinę (min ukochanego brata) co mnie zaprasza.. ale cyrki przy wizach mnie zniechęcają do wyjazdu.. poczekam, aż będą nas traktować normalnie a nie gorszy sort.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Peppermint 00:15, 12 lip 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
zanim odpowiem na posty ... muszę się z Wami podzielić fotkami zza płota ... jeszcze ciepłe

____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Peppermint 00:17, 12 lip 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
ja wychowana w bloku na 6 piętrze, dzisiaj nie potrafię wyobrazić sobie życia bez tak bliskiej symbiozy z Panią Przyrodą

____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
babka 00:26, 12 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Ojej, jakie piękne zdjęcia, urocze Chyba wolałbym za płotem takie obiekty niż mechanika samochodowego
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies