Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Niny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Niny

rzulieta 08:30, 17 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
iwka napisał(a)
Nigry są świetne i będzie bardzo pasować w tym miejscu, co do kłosówki to mam i powiem jak Iwk4, że jest ona bardzo ekspansywna co nie znaczy, że nie da się jej upilnować w ryzach, ja tam swoją tarmuszę non stop i rośnie tak jak ja chcę Podoba mi się w niej ta jasność na tle zieleni, mało jest takich białych roślinek. Pod wisienkę nie wiem, chyba raczej się nie nadaje, tam powinna być jakaś zwiewna, lekka trawa, przecież to takie romantyczne miejsce będzie
Zdecydowałaś już co na schodach będzie rosło, coś czytałam o karmniku mi się podoba ten zielony i fajnie by tam wyglądał

Tak to ma byc romantyczne miejsce i zasłonić ma widok na schody do nikąd. Tam teraz mam 3 hortensje każda z innej parafii. Musze je wysadzić do poczekalni. Stipa jest taka romantyczna i biale róże. Zobaczę co będzie. Jaki akcent do trawy?
Już nie mogę doczekać się rozwalki komoreczki. Wtedy będę pod tarasem robiła rabaty.
____________________
Ogródek Niny
rzulieta 16:14, 17 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Dobra, Śliwa już jest, mam wrażenie że róż okrywowych mam za mało. Kupiłam 5 szt. myślę że powinnam dokupić jeszcze dwie. Nie wiem jak mocno się rozrastają... napisali tylko że okrywowe na etykiecie. Mam szalwie pod nogi różom tzn bardziej jako obwódka ale sama nie wiem.. mam dwa miskanty i zapomniałam nazwy tej trawy... dorasta do 30 cm wygląda troche jak hakone ale to nie ona... napisali że to turzyca japońska.... ale jaka to już nie...
____________________
Ogródek Niny
rzulieta 16:27, 17 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161

Troszkę ciemne zdjęcie. Nie widać wyraźnie. Róż w tej rabacie nie widzę w ogóle...
____________________
Ogródek Niny
Tesska 22:42, 17 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
jak wszystko posadzisz to dopiero będzie widok )
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Warmia 22:53, 17 cze 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
rzulieta napisał(a)

Troszkę ciemne zdjęcie. Nie widać wyraźnie. Róż w tej rabacie nie widzę w ogóle...


Ta śliwka to już całkiem spora. Moja po trzech latach jeszcze taka nie jest.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
sylwia_slomc... 23:13, 17 cze 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Róże okrywowe rozrastają się szeroko i na różną wysokość, zostaw im sporo miejsca bo po roku już są spore. A lawenda choć ma zapachem odstraszać mszyce to zabiera różom energię, chyba w Mai to było.
moja okrywowa po roku

średnica jakiś metr
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwk4 00:35, 18 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Faktycznie, śliwa spora. Moja to mikrus.
Wiesz, jaką szałwię kupiłaś? Bo moja sięga mi do pasa, to ja nie wiem, czy powinna iść na obwódkę. Raczej pomiędzy różyczki. To może być fajne połączenie.
____________________
Ogródek Iwony II
rzulieta 08:52, 18 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Tereniu- na to liczę chcę trochę cienia dla hortensji i piękne kwiatuszki wiosną
Marto, Iwonko tam same takie wielkie okazy były. Wybrałam trochę mniejszą bo zależało mi żeby korona jako tako wyglądała.
Masz zatem Iwonko tą którą ja bardzo chcę a tu jej ni mo. Jakaś taka omszona szałwia wieloletnia. Najlepsze jest to że etykiet to nie miały i nie wiem co za szałwię mam... Ja zawsze pytam bo choć nazw nie używam to wiem jak co się nazywa i lubię wiedzieć co mam. Pani mówiła że do kolana rośnie.
Iwonko własnie na to połączenie liczę. Znalazłam stronkę na której dziewczyna pisze jakie kwiaty i kolory pasują do róż.

____________________
Ogródek Niny
rzulieta 08:53, 18 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
No to Sylwia się cieszę że nie posadziłam lawendy przy różach, uff, miałabym zagwozdkę, czemu to nie rośnie. Zwaliłabym na ziemię pewnie.
____________________
Ogródek Niny
rzulieta 08:54, 18 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
No to teraz dziewuszki zabieram się za studnię. Nie wiem co z tego wyjdzie. Na razie eMżet ściągnął mi darń i będę dziś wymyślała.
____________________
Ogródek Niny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies