Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Perukowiec - Cotinus coggygria 'Royal Purple'

Pokaż wątki Pokaż posty

Perukowiec - Cotinus coggygria 'Royal Purple'

iwona0765 08:49, 03 gru 2013


Dołączył: 16 lis 2013
Posty: 203
Czy Topsin M500 SC nadaje się ?
____________________
Kawałek ziemi na którym ma powstać dom i ogród
Loosiuu 14:09, 03 gru 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Sarfunem lub Topsinem możesz popsikać, a chore pędy ucinać i palić.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Tarnina 14:50, 30 sty 2014


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
To i ja chciałam zapytać... Mam perukowca... tu zdjęcie z tej jesieni... kurcze troszkę go słabo widać przez te kolory.... Jak będę mieć czas to może zrobię lepsze zdjęcie...



Jest strasznie jakiś taki biedny... tzn nie chory, tylko powyciągał się do światła... Ja go już zastałam w takiej kiepskiej formie... Żadnego kształtu... Próbowałam go troszkę przyciąć, to wypuścił takie olbrzymie bicze oczywiście wyciągnięte znów do światła... Przesadzić już nie bardzo bo duży.....Z tego co ja się uczyłam perukowców raczej się nie tnie.. ale widzę, że wy z doświadczenia wiecie, że dobrze się mają.... więc chciałam zapytać kiedy i jak...? Co kurcze z nim zrobić...

No muszę zrobić lepsze zdjęcie bo tu tej paskudnej formy nie widać......

A tu tak kilka fotek dla przyjemności oka....









____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
Gardenarium 14:53, 30 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dać na słońce i przyciąć, Niech nabiorą koloru i kształtu. Jak chcesz mieć "peruki" nie tnij, jak chcesz mieć intensywnie wybarwione i duże liście - tnij.

Dla mnie to krzew, którego trudno jest prowadzić "porządnie" Zawsze coś krzywo i nie tak wyrasta.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tarnina 15:06, 30 sty 2014


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
Na słońce już chyba ciężko... za duży jest tzn nie ma aż tak źle.... ale mimo wszystko jabłonka sporo słońca zabiera.... a ciąć kiedy ?

No właśnie u sąsiadki (przyjeżdża może dwa razy w roku na działkę) sam, bez żadnych zabiegów, pięknie rośnie, gęsty równomierny... a u mnie taki jakiś koślawy..... taka poczwarka...
____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
Krakus 14:30, 09 maj 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Witam wszystkich.
Zmartwiliście bo mam 6 perukowców.
4 royal Purple i 2 golden spirit.
Sadziłem je w tym roku w glębę bo przez rok rosły w doniczkach zdołowane.

Czym je teraz podlać?

Gdzieś czytałem na Ogrodowisku (chyba Mała Mi pisała w którymś wątku), że coś się robi z popiołem zkominka +_ grejfut ale nie pamiętam co gdzie i jak.

Dodatkowe moje pytanie to czy ściółkować korą perukowace skoro one wolą zasadową glebę a kora to chyba zakwasza.

Pozdrawiam
____________________
Zielonym do góry...
Kasya 16:41, 11 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41853
hortensja kwasolubna a perukowiec zasadowy, jak pogodzic takie kombinacje ?


Gardenarium napisał(a)


ładnie wygląda z hortensją "Limelight"




____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Loosiuu 18:21, 11 maj 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Wsypać w dołek dla każdego inne podłoże Tylko trzeba pamiętać, że perukowiec w porównaniu do hortensji jest znacznie większy. Ja bym radził pęcherznicę 'Diabolo'.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Kasya 11:43, 19 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41853
perukowiec royal purple,kupiony jesienia ub.roku, mial piekne bordowe liscie
troche podmarzl ale wypuscil w tym roku piscie, rowniez bordowe i byly takie w sumie prawie do teraz...tzn od ok 2-3 tyg jego liscie zrobily sie ciemno zielone, tylko nowe przyrosty sa borodo

Dlaczego ? czegos mu brak ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
monteverde 12:41, 19 lip 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kasya napisał(a)
perukowiec royal purple,kupiony jesienia ub.roku, mial piekne bordowe liscie
troche podmarzl ale wypuscil w tym roku piscie, rowniez bordowe i byly takie w sumie prawie do teraz...tzn od ok 2-3 tyg jego liscie zrobily sie ciemno zielone, tylko nowe przyrosty sa borodo

Dlaczego ? czegos mu brak ?

Kasia, dla dobrego wybarwienia gleba wapienna, sucha, stanowisko słoneczne
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies