Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon palmowy - Acer palmatum

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon palmowy - Acer palmatum

marcinwarmia 11:12, 11 maj 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2
Witam forumowiczów i fanów klonów japońskich.
Od kilku lat odkąd mam ogród na Warmii zostałem oczarowany klonami japońskimi. Mimo mrozów jakie panują na warmii i mazurach mam kilka klonów w ogrodzie i dają radę Lubię się nimi zajmować pielęgnować reszta roślin w ogrodzie po prostu jest Ostatnio oczarował mnie jeden klon którego nigdzie nie mogę dostać a mianowicie klon palmowy summer gold czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie taki klonik można u nas dostać?

a takie cudo rośnie u nas na warmii
klon palmowy summer gold
bql3 12:09, 14 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Marcinie,
okaz tego klona zaprezentowany przez Ciebie na fotce jest mega i widać że jest wiekowy a jeśli jesteś w trakcie poszukiwań to musisz zaglądać do szkółek ogrodniczych tam najszybciej coś znajdziesz. Ale formę zakupu przez internet nie polecam - nigdy ani jednej sztuki klona do siebie nie kupiłem ten sposób.


pozdrawiam
Jan

ps - ja też jestem fanem klonów i dla przypomnienia dodaję od siebie o poprawności w nazewnictwie roślin na forum, bo:
- klon palmowy -(Acer Palmatum) to nie jest to samo co klon japoński -(Acer Japonicum, czy też klon shirosawy -(Acer Shirosawarum).
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
marcinwarmia 09:23, 15 maj 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2
Janek,
Tak jak piszesz klon jest wiekowy, aczkolwiek sadzony dwa lata temu, przyjechał w dużej donicy i pamiętam, że był do kupienia.
Ja oczywiście szukam sadzonki i póki co nikt tego nie ma. Był w jednej szkółce ale sprzedany. Rozumiem że nazwa jest poprawna czyli jest to Acer Palmatum summer gold? Polecasz jakąś szkółkę z klonami? Ja tak jak Ty Przez internet nic nie kupuję muszę zobaczyć klona na żywo

p.s.
Janek fajny ogród fajne klony. Dużo klonów Kiedyś przypadkowo widziałem Twój filmik na yotube o Herbaciarni. Fan klonów najwyższy level

bql3 10:43, 18 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274

nowe fotki klonów, które wybarwiają się wiosną












pozdrawiam
Jan




____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Nowa12 22:06, 18 maj 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Bardzo duży wybór klonów palmowych jest w szkółce IBUKI Ogrody Japońskie. Kręcili tam jeden z odcinków Mai w ogrodzie. Ale to na południu. Można zajrzeć przy okazji urlopu w górach .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Aska 14:00, 07 cze 2018


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 163
Dzień dobry. Po obu stronach klona palmowego Garnet chciałam posadzić trawy miskanty Gracillimusy i zastanawiam się w jakiej odległości posadzić owe miskanty. Myślałam o 1 m, czy to właściwa odległość? Proszę o podpowiedź. Będę wdzięczna. Pozdrawiam
____________________
Aśka
Lika 18:43, 14 cze 2018

Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 36
Proszę o pomoc znawców tematu klonów palmowych. Juz drugi rok jestem posiadaczem klonu palmowego Garnet. Ponieważ w tym roku nie miał żadnych nowych przyrostów a przeciwnie końcówki gałązek mu zasychają postanowiłam zajrzeć do korzeni i przesadzić w lżejszą ziemię bo w korzeniach miał bardzo mokro. Rośnie w donicy. Opryskałam także nasadę pnia i ziemię Bioseptem. Czy to wystarczy? Do miejsca szczepienia jest dziwnie ciemny, ale nie pamiętam jak było gdy go kupowałam. Jeszcze na nieszczęście drasnełam go paznokciem przy przesadzaniu.

Mazan 19:37, 14 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Lika

Sam Biosept tu nie da rady. Potrzebny jest Previcur Energy lub Proplant a następnie po 14 dniach Mildex lub Aliette. Ciemna, postępująca a w dodatu zaczynająca pokrywać się pleśnią plama oznacza zgorzel podstawy pnia.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Lika 21:52, 14 cze 2018

Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 36
Dziękuję za radę, jutro lecę kupić.
Lika 22:39, 16 cze 2018

Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 36
Klinik podlany Previcurem. Ale, ale jeszcze po dokładnym obejrzeniu stwierdzam że niektóre końcówki gałązek pousychaly i brzegi listków też. Czy coś jeszcze trzeba zrobić?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies