Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon palmowy - Acer palmatum

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon palmowy - Acer palmatum

donna 20:12, 23 sie 2017

Dołączył: 23 sie 2017
Posty: 1
Witam
Jestem poczatkujacym ogrodnikiem i pierwszy raz w zyciu posiadamy kawalek ogrodka,niestety nie w Polsce. W ramach zapalu kupilismy klon palmowy, od poczatku rosnie w donicy osloniety niewysokim na razie zywoplotem. Na nasze nieszczescie mielismy atak plesni i grzybow, wszystko zostalo potraktowane topsinem i nieco przygaslo ale odbija, natomiast klon nadal usycha. Nie wiem czy to przyczyna topsinu czy moze zlej pielegnacji. Raczej upalow nie mamy wiecej deszczu i wilgotnosc powietrza wysoka. Za wszelja cene chce go uratowac... Bede wdzieczna za wszelka rade

glorusek 18:41, 05 wrz 2017

Dołączył: 10 kwi 2015
Posty: 19
Witam co to za klon? Czy on osiaga taka wysokosc? Szukam klona ktiry bedzie mial 1m - 2m max wysokosci ten tyle ma ale kosztuje 1tys.... szukam kupic mlody okaz
Dawid 21:32, 14 paź 2017

Dołączył: 23 gru 2012
Posty: 23
glorusek napisał(a)
Witam co to za klon? Czy on osiaga taka wysokosc? Szukam klona ktiry bedzie mial 1m - 2m max wysokosci ten tyle ma ale kosztuje 1tys.... szukam kupic mlody okaz


Po co Ci odmiana co dorasta do danej wysokości - nie lepiej kupić szybko rosnący? Każdy jeden okaz klonu, nawet pospolity, może mieć nie więcej niż 1 metr. To tylko przycinania. A jak kupisz taki co dorasta "genetycznie" do 1 metra - to będziesz czekał na taki 10 lat i więcej.
____________________
MirellaB 09:40, 24 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Mój klon palmowy. W jesiennej odsłonie najbardziej go lubię

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
daniel 13:32, 25 paź 2017

Dołączył: 25 paź 2017
Posty: 3
Witam wszystkich. Mam problem ze swoim klonikiem Acer Palmatum Atropurpureum. Dwa tygodnie temu,po silnych wiatrach,nagle z dnia na dzien zaczely sasychac liscie. Objawy sa na wszystkich pedach. Klonik posadzony w lipcu,ziemia wymieniona na specjalnie dedykowana pod kloniki. Pod drzewkiem drenaz usypany z drobnego zwirku,okolo 20 cm. Nie znam sie za bardzo na ogrodnictwie dlatego nie mam pojecia co mu dolega. Prosze forumowiczow o jakies wskazowki i porady. Da sie cos z tym zrobic?

daniel 13:43, 25 paź 2017

Dołączył: 25 paź 2017
Posty: 3
Chyba zle zaladowalem zdjecia w pierwszym poscie. ups.teraz lepiej


Gardenarium 11:40, 26 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dolega mu jesień i niskie temperatury. Liście opadną. Albo je oberwij. Na zimę owiń ocieplającą włókniną.
Nic mu nie dolega oprócz przechodzenia w stan spoczynku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
daniel 12:31, 26 paź 2017

Dołączył: 25 paź 2017
Posty: 3
Dzieki za optymistyczne slowa. Od razu lepiej na sercu.
Aniek 14:21, 15 lut 2018

Dołączył: 15 lut 2018
Posty: 4
Witam serdecznie. Bardzo podobają mi się klony palmowe a zwłaszcza shirasawanum aureum czy może on rosnąć w donicy? U mnie w gruncie raczej będzie miał za zimno.
Gardenarium 15:09, 15 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może rosnąć w donicy, pod warunkiem, że będzie ona proporcjonalnie duża do rozmiarów bryły korzeniowej.

Ale jak zamierzasz go zimować skoro piszesz że jest bardzo zimno ale jak zimno, Syberia czy Alaska czy Suwałki? Bo to ważne, zdawkowe "zimno" nic nie oznacza więc proszę uściślij dane, może coś poradzimy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies