Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon palmowy - Acer palmatum

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon palmowy - Acer palmatum

Gosiek33 08:26, 06 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Paskudny? Klony palmowe to zwiewne drzewo-krzaczki. Twój to piękny, wielki okaz.

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Rudolfina 14:26, 06 wrz 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Gosiek33 napisał(a)
Paskudny? Klony palmowe to zwiewne drzewo-krzaczki. Twój to piękny, wielki okaz.


Ma zbyt długie międzywęźla i sporo krzyżujacych się gałązek. Mam jeszcze 2 inne klony, które wygladają na prawdę ładnie. Ten niestety jest brzydki przynajmniej wg mnie.
____________________
Edyta Pachnący ambrą
bettka 20:57, 25 paź 2020

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 65
Witajcie,
posadziłam na wiosnę klona palmowego Sangokaku na rabacie frontowej od południa. Podobały mi się jego czerwone gałęzie i liczyłam na żółte liście jesienią. Tymczasem kilka gałązek uschło, pędy nie są czerwone i żółtych liści brak. Podejrzewam, że ma za dużo słońca i do tego wietrznie od zachodu. Gdy urosną iglaki po sąsiedzku będzie trochę osłonięty, ale na razie kiepsko.
Czy możecie polecić odmianę klona, którą poradzi sobie w południowym mocnym słońcu? Podlewanie mam, ale chodzi o to palące słońce.
Ewentualne biorę pod uwagę inny krzew - co polecacie? Chciałabym coś zielonego wiosną i latem z żółtym/ pomarańczowym/ czerwonym wybarwieniem jesienią.

Pozdrawiam
Beata

Gardenarium 09:19, 30 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dereń Sibirica. Wybarwia się na różowo co prawda ale jest atrakcyjny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martka 16:13, 19 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Witam, mam ochotę posadzić klon "Sango Kaku" w centralnym miejscu ogrodu, nawet znalazłam ładny i spory okaz. Ale nigdy nie kupowałam sporych drzewek, nie mam doświadczenia, dlatego mam dwa pytania:
1) czy warto go dać na tym stanowisku? Jest to od północy działki, przed nim w odległości jakieś 6-7 metrów dom, jednak stanowisko osłonięte od wiatru, w lecie nie pada na niego cień i ma dużo słońca ze wszystkich stron, na jesieni pewnie trochę mniej.

Drugie pytanie: czy teraz jest dobry czas na kupowanie drzewek w donicy? Czy można poznać, że nie jest przemarznięte? Czy lepiej poczekać? Boję się, że potem wszyscy się rzucą na zakupy i będę musiała wyprawić się daleko poza Mazowsze, żeby coś znaleźć.
Gardenarium 16:38, 19 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz nie kupuj, zwłaszcza czegoś dużego i drogiego. Po pierwsze nie ma wybory, po drugie może być nie to, co chesz, kolor liści nie ten albo inna przypadłość (chore?).
Kupuj wtedy gdy widzisz jak wygląda z liśćmi i czy jest bujne i zdrowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martka 17:35, 19 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Danusiu, dziękuję Ci bardzo za poradę, uratowałaś mnie przed nierozumnością  tak bym chciała już działać, a tu mus czekać
BKosimkArt 13:09, 16 kwi 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Mój klon aureum po zimie...

Na dole pień z gałązkami wygląda dobrze. Danusiu, jeśli tu zajrzysz, obciąć go poniżej zmian?? Jest sens ratować?
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
bql3 18:27, 29 kwi 2021


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Basia - ja bym obciął.

pozdrawiam
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
BKosimkArt 08:17, 30 kwi 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
bql3 napisał(a)
Basia - ja bym obciął.

pozdrawiam

Dzięki, obcięłam nawet nie czekając na odpowiedź i dobrze zrobiłam bo te gałązki na dole już puszczają listki...
Jeszcze chyba za mało obciełam bo w środku jest takie ciemne przebarwienie... ale zobaczę czy coś się będzie działo czy nie...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies