Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon palmowy - Acer palmatum

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon palmowy - Acer palmatum

Toszka 16:17, 15 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ajko, Shishigashira ma unikatowe liście - poskręcane i zwinięte w rurkę.

Tu masz opis i zdjęcia charakterystycznych liści

I powiem ci, że nie wiem jaki to klon (za specjalistę się nie uważam), ale z ciekawości przejrzałam oferty szkółek i dość często twój klon sprzedawany jest jako Shishigashira...
Popatrz po zdjęciach w google i porównaj, bo masz klona na miejscu i łatwiej ci porównać zdjęcie z żywym egzemplarzem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ajka 22:12, 16 wrz 2019


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
bql3 napisał(a)
ajka,

to odmiana klona o nazwie:

acer japonicum 'Acononitifolium'

pozdrawiam
Jan


Bardzo dziękuję.

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:13, 16 wrz 2019


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Toszka napisał(a)
Ajko, Shishigashira ma unikatowe liście - poskręcane i zwinięte w rurkę.

Tu masz opis i zdjęcia charakterystycznych liści

I powiem ci, że nie wiem jaki to klon (za specjalistę się nie uważam), ale z ciekawości przejrzałam oferty szkółek i dość często twój klon sprzedawany jest jako Shishigashira...
Popatrz po zdjęciach w google i porównaj, bo masz klona na miejscu i łatwiej ci porównać zdjęcie z żywym egzemplarzem.


Te listki przez jakiś czas były skręcone w rurkę, może okresowo tak ma.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Inka77 11:22, 21 paź 2019

Dołączył: 21 paź 2019
Posty: 1
Wiosną tego roku kupiłam w szkółce ogrodniczej klona palmowego dissectum, był ładny zieloniutki. Teraz jest jesień, wiec wiadomo liście będą opadać, ale dlaczego wyrosła z jego pnia dodatkowa wielka gałąź, która wyglada jakby była z zupełnie innego gatunku??? Ma dużo większe liście, nie przebarwia się tak jak reszta rośliny....
Co to może być?
Może to oczywiste, ale jestem tutaj nowa i nie wiem skąd to się Mogło wziąć. Na balkonie mam jeszcze tylko klona shirasawego.
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc!
SylwiaBe 18:58, 06 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Witam, ile odsunąć się od szpaleru tuji Szmaragd, żeby móc zasadzić przed nim klona palmowego Atropurpureum? Planowane sąsiedztwo dla niego to: miskant chiński i rododendron po bokach a przed nim kosodrzewinę - tu też pytanie, ile się odsunąć od tych roślin? Bo jak widzę, duże egzemplarze są dość szerokie
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
PiotrSA 23:50, 08 maj 2020

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 1
Witam,

Mam takie drzewko i nie wiem co to jest? Chyba jakaś odmiana klonu. Czy ktoś to rozpozna? Czy to jest jedno drzewko czy 3? Jak najlepiej to przesadzić? Będę wdzięczny za pomoc.
Margaretka84 22:25, 11 cze 2020

Dołączył: 12 lip 2018
Posty: 28
witam, na mojej rabacie frontowej marzy mi się klon palmowy, np. atropurpureum. Jednakże nie mam miejsca osłoniętego, jest tylko słonecznie. Zakupiłam pod wpływem impulsu klona zastępczego-podobno to Crimson sentry, szczepiony bardzo nisko, na zdj.Ma ok. 1,2m. Nie miał żadnego oznaczenia, plakietki, tak powiedział Pan w szkółce.

Moje pytanie- czy można z takiego drzewka zrobić podobny efekt jak z klonem palmowym? Podobno ma urosnąć do 2m, z uwagi na niskie miejsce szczepienia. Ale czy można go tak formować, by był taki rozłożysty, nieco pienny, jak klony palmowe? A może jednak w miejscu nieosłoniętym spróbować z palmowym? Proszę o poradę.
ajka 20:21, 02 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Ja jeszcze raz z moim klonem. Poobcianałam mu na wiosnę odrosty, a teraz znów wygląda podobnie. Czy mam te nowe odrosty ciąć do zera? Czy jest szansa, że te odrosty się zagęszczą? Może ktoś ma podobnego klona.







____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
anitan 13:53, 04 wrz 2020


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
uparcie rośnie do góry
może próbuj go doginać delikatnie (podwiązywać gałązki) do dołu?
Nowe pewnie znowu wystrzelą do góry...
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Rudolfina 07:20, 06 wrz 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Cześć! Kupilam wiosną malutkiego klona Orange Dream. Po kilku miesiacach wyglada jak wielki i paskudny krzak Podpowiedzcie proszę jak go przyciąć żeby nadać mu kształt.
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies