Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Kasiek 16:16, 16 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Dobrze ze juz w domku jestescie
____________________
Bawarka
Anda 21:17, 16 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Wszędzie dobrze ale w domu naj, nieprawdaż Fajne fotki z Wami
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 17:48, 17 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
to ja tez Irenkowa fotke tu wstawie



U nas dzis pada od nocy temperatura spadla do 18 wiec chlodze sie. U mnie teraz porzadkowy czas. Maz do pracy a ja jeszcze 2 tygodnie urlopu wiec sprzatam to a co nie mam czasu w trakcie roku szkolnego. Dzis tez zrobilam porzadek w nasionach. Posegregowalam je miesiacami wysiewu i wlozylam do pudelka po butach w odpowiednie przegrodki. Kilka torebek polecialo do pieca. Kilka jeszcze teraz sie nada. Zaraz polece cos siac.

Na urlopie w Pl planowalismy odwiedzic wroclawski Ogrod Botaniczny ale niestety nam sie nie udalo. W te upaly najlepiej mi bylo w Galeriach handlowych
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 19:06, 17 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Bylam w ogrodzie posialam na warzywnej gorce Mangold. Caly dzien pada a jak haknelam motyka to na glebokosci 5 cm sucho.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kasiek 21:50, 17 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Basilikum napisał(a)
Bylam w ogrodzie posialam na warzywnej gorce Mangold. Caly dzien pada a jak haknelam motyka to na glebokosci 5 cm sucho.

Ja ostatnio gotowalam zupe serowa z bocwina (przepis mam od wloskiej gospodyni z Toskanii) Gdyby nie goscie siedzacy przy stole...wylizalabym garnek
Jak Ty ja przyrzadzasz?
____________________
Bawarka
Kasiek 21:53, 17 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762


U nas dzis pada od nocy temperatura spadla do 18 wiec chlodze sie. U mnie teraz porzadkowy czas. Maz do pracy a ja jeszcze 2 tygodnie urlopu wiec sprzatam to a co nie mam czasu w trakcie roku szkolnego. Dzis tez zrobilam porzadek w nasionach. Posegregowalam je miesiacami wysiewu i wlozylam do pudelka po butach w odpowiednie przegrodki. Kilka torebek polecialo do pieca. Kilka jeszcze teraz sie nada. Zaraz polece cos siac.

U mnie tez taki spadek temperatury, z 40 na 20 nagle, w ciagu jednej nocy...
Przypomnialas mi o nasionkach...o rany
____________________
Bawarka
Basilikum 22:00, 17 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Kasiu jeszcze nie robilam. W zeszlym roku posialam i wzeszla mi jedna, taka piekna byla, ze mi szkoda bylo wyrywac i jesc Ponoc sie je jak szpinak. Jak urosnie to poszukam przepisow. A jak znajde dobry to sie podziele. Mangold piewszy raz widzialam na Landesgartenschau w Rosenheim. Rosly pomiedza kwiatami i byly piekne. Mieli tam rozne kolory. Ja posialam zwykle zielone.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kasiek 22:07, 17 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Tak, ma opinie szpinaku na codzien
Pomiedzy roslinami tez widzialam, i w zwyklych ogrodkach i na Targach w Monachium i Ulm. Musze przyznac ze bardzo mi sie to podobalo takie laczenie warzyw( bo byly rozne). Jak narazie u mnie to tylko szczypiorek ladnie wygladal z tulipanami...ale na przyszly rok bede chciala cos posadzic

Mangold mozna sadzic caly rok?
____________________
Bawarka
Basilikum 08:37, 18 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
caly nie ale do konca sierpnia na pewno mozna. Oderwalam z opakowania ta czesc gdzie o terminach siania jest ale ten sierpien sobie zapamietalam, bo w zeszlym roku tez tak sialam.
bylam biegac. Za miesiac mam przebiec na zwodach 5 km a ja nic a nic nie trenuje. Wiec dzis zaczelam i niech mi tak juz zostanie.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Milka 10:28, 18 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ho, ho...się dzieje sianie, bieganie, hakanie i susza mimo spadku temperatury, u mnie 23, deszczu nie ma.
Botanik i japoński następnym razem, od razu tam pójdziemy

Iza, no spóźnione, ale pamiętałam, czekałam jak wrócisz
kochana z okazji urodzin
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies