Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 17:11, 31 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Pokrzywę już nie, dopiero wiosną. Pokrzywa ma dużo azotu, a to działa korzystnie na wzrost roślin. Teraz rośliny nie powinny jednak już rosnąć Pokrzywę możesz ususzyć albo dać na kompost, jeśli masz. Wykorzystasz ją w przyszłym roku.



Chodzi mi o tą rabate co to ja będę dopiero robić. To ja setne i na kompost rzucę.
O tej porze roku jak często kompost przerzucać?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 17:17, 31 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
sarenka napisał(a)


Chodzi mi o tą rabate co to ja będę dopiero robić. To ja setne i na kompost rzucę.
O tej porze roku jak często kompost przerzucać?


Tego Ci nie powiem. Ja mam thermo-kompostownik i nic nie przerzucam. Ale Pszczółka lub Mira albo Gabrysia na pewno wiedzą

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 17:18, 31 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)


Tam potem będzie przecież jeszcze ta druga, borówkowa rabata, tak? To tego skosu i tak nie będzie widać

Tak, ale narazie dozuje mężowi, ale kto wie, może się wyrobię jeśli z tydzień będzie fajnej pogody.
Szkoda, że zdj nie zrobiłam od tego rogu żeby zapytać jaka szerokość chodnika zostawić i jak go zacząć. Taki 60-70 cm szerokości?
Zdjęcie to jutro już zrobię
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 17:19, 31 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
Zrób fotki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 17:20, 31 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa,a co to jest thermo- kompostownik?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 17:35, 31 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
Po prostu plastikowy

https://www.kompost-tipps.de/thermokomposter/

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 18:18, 31 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Po prostu plastikowy

https://www.kompost-tipps.de/thermokomposter/


Aaaaaa dzięki
____________________
Magda W samym sloncu
Aurelllia 22:51, 31 paź 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Cześć Sarenka, nie wiem witałam się już tutaj czy nie ? Witam się w takim razie Sporo piszesz u Zojki to przywędrowałam Widzę szał tulipanowy !!! Ja taki w zeszłym roku miałam i pięknie to wiosną wygląda - ale kolorowo będziesz miała - już nie mogę się Twojej wiosny doczekać
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
sarenka 23:09, 31 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Cześć Aurelia
Zapraszam częściej, może coś doradzisz, podpowiesz
Chętnie zobaczę zdjęcia jak u Cyeildna wyglądała z tymi tulipanami.
W sumie to ja dużo nie będę miala- około 130-( może dokupienia jeszcze nic 50szt to będzie więcej) ,jakieś 30-50 czosnkow, i 25 narcyzów.
Dziewczyny mają więcej,dużo więcej. U mnie standardowo fundusze ograniczone
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:49, 01 lis 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kupiłam humus do sadzenia cebulowych w doniczkach- będzie ok?
Czy w gliniana doniczkę można dać tulipany i nie dołować? Zmarzną raczej,co nie?
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies