Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 11:12, 25 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Marga- znalazłam w necie, niedaleko mnie i zastanawiam się nad frakcją, czy mozna mieszać przekompostowaną ze świeżą. Coś jeszcze chciałam wiedzieć,ale zapomniałam niestety co....
no i czy ta kora nie bedzie spływała/obsypywała się jeśli zamiast obrzeży bedzie kancik??

Tez się boję zamawiac przez neta roslin, dlatego jeszcze nic nie zamówiłam.
Szmaragdy pojade kupic chyba do Leroya
____________________
Magda W samym sloncu
AnnaCh 11:14, 25 sie 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No w Obi, szału nie ma, ale u mnie trochę roślin na wyprzedaży jest
Można czasami coś w dobrej cenie wyhaczyć. Ja mam Obi zaraz koło mojego osiedla, po drugiej stronie jeziora, więc często zaglądam
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sarenka 16:29, 25 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
U mnie Obi zupełnie nie po drodze.

Pod borówki to kora przekompostwana czy nieprzekompostowana?
Zamotałam się i nie wiem

____________________
Magda W samym sloncu
paulina_ns 16:56, 25 sie 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Witaj, przyszłam się przywitać, myślałam,że kiedyś już u Ciebie pisałam, ale widocznie post mi się nie wysłał. Nie wiele Ci pomogę,bo sama jestem lewa w projektowaniu ale z doświadczenia wiem,że lepiej nie sadzić żadnych roślin w trawie, zerknij sobie na początek mojego wątku, a na koniec. Ledwo niektóre odratowalam, te co się udało dałam na rabaty, posypałam kora i bardzo często podlewam. Widziałam Twoja spalona hortensje, czy ona przeżyła? Pozdrawiam,zaznaczam i będę zaglądala.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 17:00, 25 sie 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Dodam,że u mnie też lekko nie ma glina,pałace słonce, póki co z doświadczenia mogę Ci na takie warunki polecić: iglaki, trzmieline, berberysy, tuje, lawendę, trawy i w sumie póki co hortensje też u mnie dają radę ( grunt często je podlewać)
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
sarenka 17:20, 25 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hej Paulina

W trawie nic nie sadze bo nie mam jeszcze posianej Czekam na ten wytęskniony deszcz, żeby móc ziemie przygotowac do humusu a potem posiać ...
Musze rabate zaplanowac przynajmnije ta jedna przy chodniku bo tam chce posadzić krokusy, tulipany...tyle roboty,a wiedzy niewiele

Paulina-= Twój watek kojarzę,ale dawno nie zaglądałam. Jutro rano poczytam bo teraz ide wreszcie coś na zewnątrz domu porobić

Hortensję wywiozłam i ona odżyła- puszcza listki- jestem zaskoczona
Juz mam pomysł, gdzie posadze hortensje- tylko czy brak pełnego słonca w im nie zaszkodzi- w sensie od pólnocnej strony przy ścianie....trzeba będzie pomysleć.




____________________
Magda W samym sloncu
KasiaW76 17:37, 25 sie 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
sarenka napisał(a)
Tez widziałam ten czosnek

Chagall ja kupie kore na allegro w workach około 3-4 zł za worek,piszę z telefonu to nie bardzo chce mi się teraz szukać jakiej pojemności te worki są.

Marga - dziękuję, na pewno podpytam o te ekobordy


Zamawiałas te korę? Możesz linka podesłać?
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
paulina_ns 19:16, 25 sie 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
sarenka napisał(a)
Hej Paulina

W trawie nic nie sadze bo nie mam jeszcze posianej Czekam na ten wytęskniony deszcz, żeby móc ziemie przygotowac do humusu a potem posiać ...
Musze rabate zaplanowac przynajmnije ta jedna przy chodniku bo tam chce posadzić krokusy, tulipany...tyle roboty,a wiedzy niewiele

Paulina-= Twój watek kojarzę,ale dawno nie zaglądałam. Jutro rano poczytam bo teraz ide wreszcie coś na zewnątrz domu porobić

Hortensję wywiozłam i ona odżyła- puszcza listki- jestem zaskoczona
Juz mam pomysł, gdzie posadze hortensje- tylko czy brak pełnego słonca w im nie zaszkodzi- w sensie od pólnocnej strony przy ścianie....trzeba będzie pomysleć.






Hortensje potrzebują słońca, ogrodowe mogą rosnąć w polcieniu,ale bukietowe jak najbardziej. U mnie limelight rośnie na patelni i daje rade, nawet w te upały nic jej nie było, za to vanilke w pełnym słońcu mi przypala i musze ja przesadzić.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
sarenka 21:28, 25 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasiu,znalazłam innego sprzedawcę,tym razem na olx i ma też przekompostowana kore. Prócz tego ma też,kore średnią i mielona,a takie frakcje mnie interesują.
Z tego co pamiętam to przekompostowana może być dana pod róż, borówki i co tam się ma?

Narazie czuję się do tej kory tylko :/


Mam pytanie odnośnie kompostownika : czy zabezpieczać go jakaś bejca ze wszystkich stron? nie jest to jakoś toksyczne?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 21:28, 25 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasiu,znalazłam innego sprzedawcę,tym razem na olx i ma też przekompostowana kore. Prócz tego ma też,kore średnią i mielona,a takie frakcje mnie interesują.
Z tego co pamiętam to przekompostowana może być dana pod róż, borówki i co tam się ma?

Narazie czuję się do tej kory tylko :/


Mam pytanie odnośnie kompostownika : czy zabezpieczać go jakaś bejca ze wszystkich stron? nie jest to jakoś toksyczne?
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies