Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Jana 21:40, 25 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
sarenka napisał(a)
Kasiu,znalazłam innego sprzedawcę,tym razem na olx i ma też przekompostowana kore. Prócz tego ma też,kore średnią i mielona,a takie frakcje mnie interesują.
Z tego co pamiętam to przekompostowana może być dana pod róż, borówki i co tam się ma?

Narazie czuję się do tej kory tylko :/


Mam pytanie odnośnie kompostownika : czy zabezpieczać go jakaś bejca ze wszystkich stron? nie jest to jakoś toksyczne?
Mój M podpowiada, że z tą bejcą nie ma problemu
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
sarenka 21:41, 25 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dzięki Jana tez to mówiłam mojemu
____________________
Magda W samym sloncu
Marga 22:29, 25 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Sarenko, a tu czytałaś o korze?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/67-sciolkowanie-kora-w-ogrodzie
Masz tu chyba wszystko co chcesz wiedzieć
____________________
Ogród dla moich synków
sarenka 22:43, 25 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Marga, nie wiem czy czytałam,ale w razie co to sobie odświeże dziękuję, bardzo mi pomagasz
____________________
Magda W samym sloncu
bacha2224 22:45, 25 sie 2015


Dołączył: 30 maj 2013
Posty: 359
Sąsiadko moja po szmaragdy jedz do szkołki na Majdan,może zapłacisz złotówkę drozej niz w LM ,ale towar cacuszko.
Czosnki kupowalam dwa lata temu w biedronie,cena była za 3 cebulki 3,99,ale pięknie rosną przez dwa sezony juz.
Nasiona czosnku olbrzymiego przywiozłam z Niemiec ,będę próbowała wysiać.
____________________
Lawendowy kredens
sarenka 22:46, 25 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
A widzisz,zapomniałam o tej szkółce
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 00:28, 26 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Spać nie mogę i przeglądam Zimozielony ogród przy białym domu, no i zakochałam się w sjrzyniach- donicach przy tarasie.... Tez chcę, ale jak to zaplanować? jak to zrobić???????

Cały ogród to mistrzostwo
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:09, 26 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
No i po deszcze ryć zaczęły znowu turkucie
____________________
Magda W samym sloncu
Dominika11 08:49, 26 sie 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Wpadłam z wizytą do słonecznego ogrodu

Prześledziłam wątek i powiem Ci, jakbym widziała siebie w zeszłym roku. Przez zimę trochę się dokształciłam i od wiosny zaczęłam działać.
Mój ogródek tez jest w słońcu, wręcz można powiedzieć, że na patelni - doczytałam o żurawkach, ja mam o ciemnych liściach i w te największe upały dały radę spokojnie - co mnie zdziwiło, ale jest git.
Teraz też mam puste miejsce, bo kiedyś będzie tam altanka grilowa - to na tą chwilę zrobiłam sobie szkółkę, a resztę tego miejsca co nie wykorzystałam to wyplewiłam i zaścieliłam, żeby mi chwaściory nie rosły i dla lepszego oka przykryłam korą. Korę na początku też kupowałam w Castoramie, ale u mnie tego idzie baaaaaaaaaaardzo dużo, więc znalazłam w okolicy taniej i więcej pakowane do worka. W doradzaniu jestem kiepska, bo sama dopiero raczkuję i mam dużo pytań, ale coś z tego co już wiem to postaram się podpowiadać.
Ja praktycznie wszystkie rośliny kupuję przez neta, bo jest jednak dużo taniej, a u mnie było tego trochę, samych tui mam około 300 przy ogrodzeniu wsadzone i są to szmaragdy, fakt są malutkie, ale jak urosną to zapewne będę zadowolona. Zresztą patrząc na fotki z zeszłego roku to fajnie rosną.

Dasz radę spokojnie, czekam na efekty i fotki. Pozwolę sobie zaglądać jak idą postępy. Pozdrawiam
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sarenka 09:32, 26 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hej Dominika
W porównaniu do Ciebie to u mnie nic sie nie dzieje
Zapraszam i liczę, że jednak coś będziesz podpowiadać


Czy Hakuro moge jeszcze przyciąć czy juz jest za późno??
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies