Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 12:12, 19 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dominika11 napisał(a)
juz za chwileczkę juz za momencik ...


A jakbym teraz w weekend przyciela to coś by było nie tak? Bo nie wiem kiedy do mamy będę następny raz jechać...
____________________
Magda W samym sloncu
Dominika11 12:14, 19 lut 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ja tez czekam, choc juz zaczynaja puszczać - na razie tnę trawiszcza
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
UlaB 12:15, 19 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
No przeciez będzie widać
teoretycznie u mnie zwykle kwitną w drugiej połowie kwietnia ale w tym roku trudno wyczuć U Ciebie będzie pewnie z tydzień wczesniej. ja czasami cięłam róże zanim zakwitły frosycje i nic im nie było

Źle Ci napisałam n.t. wysokości szczepienia moich Nigr - wczoraj stanełam obok i one są zaszczepione na oko nie wyzej niz 1,7m. Zdjęcie pokroju Ci zrobię tylko musze byc w domu o jakiejs przyzwoitej godzinie zeby bylo widno. Te 1,7 m szczepienie normalnie nie przeszkadza w chodzeniu pod nimi, ale mocny deszcz nieco przygina młode gałązki. Tylko one są naprawde blisko wejścia - u mnie wszystko jest ciasno posadzone (za dużo chjciejstw, za mala przestrzeń ).
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
sarenka 12:19, 19 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dominika11 napisał(a)
i w koncu jakie drzewa wybrałaś ???


Narazie 3 Amanogawy
Pissardi pod płotem - tam muszę pomierzyć żeby wiedzieć ile wejdzie. I tam między nimi derenie ivory halo albo Gracki- to muszę jeszcze narysować i o porady was podpytać. Teoretycznie hortensje mogłyby być, ale mam tylko Annabelle,ale dla nich to za dużo słońca tam.
Przy podjeździe Pissardi lub Kanzan wysoko szczepiona.
Do tego dwie magnolie
I jeszcze Miłorząb Mariken

Wychodzi jakieś 8 drzew
3 Amanogawy
3 Pissardi
1 Mariken
1 Kanzan lub Pissardi
5-6 dereni
2 magnolie

Chciałabym coś wielopiennego,może ta świdośliwa

Myślałam o Ambrowcu jeszcze.
I myślę czy by czegoś nie posadzić poza rabata,ale nie wiem co na to mąż u jak Wy byście radziły
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 12:37, 19 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
UlaB napisał(a)
No przeciez będzie widać
teoretycznie u mnie zwykle kwitną w drugiej połowie kwietnia ale w tym roku trudno wyczuć U Ciebie będzie pewnie z tydzień wczesniej. ja czasami cięłam róże zanim zakwitły frosycje i nic im nie było

Źle Ci napisałam n.t. wysokości szczepienia moich Nigr - wczoraj stanełam obok i one są zaszczepione na oko nie wyzej niz 1,7m. Zdjęcie pokroju Ci zrobię tylko musze byc w domu o jakiejs przyzwoitej godzinie zeby bylo widno. Te 1,7 m szczepienie normalnie nie przeszkadza w chodzeniu pod nimi, ale mocny deszcz nieco przygina młode gałązki. Tylko one są naprawde blisko wejścia - u mnie wszystko jest ciasno posadzone (za dużo chjciejstw, za mala przestrzeń ).

No będzie widać tylko nie będę miała jak u mamy przyciąć ich w późniejszym terminie. Choć za te 3-4 tygodnie myślę że będzie termin też dobry
____________________
Magda W samym sloncu
Dominika11 13:22, 19 lut 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ja bedę chciał u siebie dosadzić 3 szt ambrowca Gumball

amanogawy też bardzo mi się podobają, na pewno gdzieś je wsadzę, jak sie uporam z tym moim bałaganem
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sarenka 13:41, 19 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Też myślałam o tym Ambrowcu,ale on chyba wolno rośnie? Przypomnij mi jakiej średnicy koronę ma docelowo?

A jakie Ty masz już drzewa u siebie?
____________________
Magda W samym sloncu
Dominika11 13:53, 19 lut 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
korona o srednicy około 2 m

oprócz owocowych
Pissardii, brzoza Youngii, klony Globosum, wierzba mandżurska, buki dawyck gold + iglaste
chciejstwo - ambrowce, amanogawa, wiaz camperdownii, wisnia kiku shidare i wiele innych
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sarenka 13:58, 19 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dominika11 napisał(a)
korona o srednicy około 2 m

oprócz owocowych
Pissardii, brzoza Youngii, klony Globosum, wierzba mandżurska, buki dawyck gold + iglaste
chciejstwo - ambrowce, amanogawa, wiaz camperdownii, wisnia kiku shidare i wiele innych

Te chciejstwa z jednej strony są fajne, ale z drugiej strony z czegoś trzeba zrezygnować...
Prawie cały zeszły rok myślałam co chcę i w tym roku magnolia wpadła na listę...a tak to Ambrowiec, Morwa pendula no i magnolia...
A Pissardi i Amanogawy to taki raczej klasyczny wybór,nic wymyślnego,ale te nie chce mi się znowu zastanowiac itd bo w końcu nic nie wybiorę
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 18:29, 19 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
No więc na oko to w rogu od strony wschodu przy płocie jest do zagospodarowania rabata o długości około 7 metrów ( ale może być dłuższa o jakieś 2 metry jak przesadze młode tuje które posadziłam na żywopłot w ilości 3 sztuk- sądziłam na jesień) od południa 4 m
To by się zmieściło 3 szt Pissardi od wschodniej strony a od południowej 1 sztuka.

Czy sadzić między nimi derenie IH?
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies