Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 13:42, 18 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ula, dziękuję Ci za Twoją opinię. A jaką szerokość docelową ma mieć Nigra? Z tego wszystkiego wyjdzie,że jakieś kolumnowe tam posadzę, ale zaczekam może coś dzoewczyny poradzą

Kasia- ja radzić też nie umiem,dlatego tak mało się udzielam
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 13:47, 18 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Pissardi podobne są do Nigr i nie mają owocków, przynajmniej moje. Poza tym w tym miejscu (nie mówię o podjeździe tylko tej narożnej rabacie) ewentualne owocki niczego ci nie będą brudzić. Ale jeśli obawiasz się owoców to weź pod uwagę, że Świdośliwy tez je mają .
Pissardi mają ok. 3 metry szerokości, Nigry pewnie podobnie.

Edit: doczytałam właśnie u siebie, że chodzi o podjazd. Przy podjeździe rzeczywiście kwestia brudzenia ewentualnymi owocami jest dość istotna.
Przypomnij - jak szeroka jest ta rabata?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 13:54, 18 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ona ma jakieś 2,2 szerokości ale przy takim skosie bym ją pewnie posadziła. Musiałabym przymiarki zrobic

Edit
Jakby tak bliżej trawnika to nic spadać na podjazd by nie spadało chyba
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 13:58, 18 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Hmm... W ciągu 7 lat posiadania Nigr one miały dosłownie 1 owoc. Jak kupisz Nigrę naturalnie wyprowadzoną (w Radzyminie były) a nie szczepioną to ona bardziej w pionie rośnie. Te szczepione szerszą koronę produkują.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Dominika11 14:02, 18 lut 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Ja mam Pissardii i nic mi sie nie zwiesza i nie owocuje - no przynajmniej dotychczas. Jedynie co to jak opadna liście to trzeba je pozmiatać, ale to normalne przy liściastych. Szczepienie mam na wysokości około 1,5 metra
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
April 14:07, 18 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
Ja mam dwie Pissardi i też nie owocują. Rosną słabo bo w piachu i mają mało słońca, więc to też może być przyczyną.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sarenka 14:11, 18 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
To może taka naturalnie wyprowadzona ciekawie by wyglądała. No kurcze nie wiem

Bardzo się roznia od siebie pissardi i Nigra?
____________________
Magda W samym sloncu
April 14:15, 18 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
Wg mnie wcale się nie różnią a nawet w szkółkach nie umieli mi na to pytanie odpowiedzieć. Ja mam swoje szczepione na 220.
____________________
April April podbija las Mazowsze
UlaB 14:26, 18 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Własnie dlatego nie wiedziałam co mam, bo Pissardi i Nigra sa bardzo podobne i jedynie te owocowanie mi mówi, że to Nigry Sąsiadka ma taką samą i tez jej owocuje. Szerokość korony - mozliwe że będzie ze 3 metry. Mi owocowanie nie przeszkadza, bo albo ptaki to wydziobują albo zmiatam z liśćmi. A zwieszają się najmłodsze gałęzie - jak pisałam po obfitym deszczu.

Inka, moje Nigry mają po 10 lat. Mój m. twierdzi, ze co roku bardziej owocują, ale moim zdaniem po prostu przestałam je podcinac po kwitnieniu, mamy coraz mniej późnomajowych przymrozków i dzięki temu zaczeły nieco inaczej rosnąć i zwyczajnie mają ku temu szansę To co zamiatam i wyrzucam na nieuzytek za drogą właśnie wydało w ubiegłym roku piękną sadzonkę, niewykluczone, ze w tym znajdę kolejne i może tym sposobem zrobię tam szpaler krzaczastej Nigry

Wszystko to nie zmienia faktu, że uwielbiam je za wczesny start, kwitnienie i kolor liści w sezonie. W sumie dosyc długo je nawet trzyma, chociaz Umbra dłuzej u mnie nosi liście.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
inka74 14:39, 18 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Ha, Ula może ja w takim razie 2 razy kupowałam Nigrę i dwa razy dostałam Pissardii... albo wszystko przede mną. pierwszą miałam 5 lat i załatwiłam ją cięciem na wiosnę. Drugą mam 2 lata, na razie owoców nie miała.
Nigra w opisach jest sporo EDIT WYŻSZA od Pissardii. Zawsze mi się też w szkółkach wydawało, że Nigra ma bardziej burgundowy kolor liści w słońcu a Pissardii ciemny bordo ale wpadający pod światło w zieleń.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies