Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 18:43, 19 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia, czy tak myslala o tych Pissardi u mnie?. Wzdłuż siatki od wschodniej strony będzie płot lamelowy szary, na rysunku zaznaczyłam 9 tuj które posadziłam, ale na pewno nr 7,8,9 mogę śmiało przesadzić, inne też. Mam sąsiadów od których mogłabym się odgrodzić bo jesteśmy na widoku i tam mogłabym je dać, słaba ziemią tam,ale dałyby radę.

Jak dalej zaplanować nasadzenia tam?
____________________
Magda W samym sloncu
polinka 19:10, 19 lut 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Megi a za śliwami nie będzie żywopłotu?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
mrokasia 19:12, 19 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
A chcesz by te Pissardii stykały się koronami? Potrzebujesz szczelnej przesłony powyżej płotu? Bo one ze 3 metry średnicy mogą mieć w przyszłości więc 4 szt. na 7 metrach to trochę gęsto...
Ja myślałam o 3 sztukach - jedna w rogu i po jednej na każdym boku, rozmieszczonych symetrycznie. Ale wiesz - ja mam na drugie symetria .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 20:32, 19 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
polinka napisał(a)
Megi a za śliwami nie będzie żywopłotu?


nie będzie, nie chce już tam tuj
mrokasia napisał(a)
A chcesz by te Pissardii stykały się koronami? Potrzebujesz szczelnej przesłony powyżej płotu? Bo one ze 3 metry średnicy mogą mieć w przyszłości więc 4 szt. na 7 metrach to trochę gęsto...
Ja myślałam o 3 sztukach - jedna w rogu i po jednej na każdym boku, rozmieszczonych symetrycznie. Ale wiesz - ja mam na drugie symetria .



Jakoś nie umiem sobie dorosłych drzew wyobrazić. Nie muszą się stykać, to w takim razie planuje tam 3 sztuki zakupić.
A pomiędzy nimi derenie czy hortensje, ale Annabelle to chyba nie dadzą sobie rady póki drzewka będą młode i cienia nie bedzie?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 20:34, 19 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Myślę o tym drzewie które będzie takie reprezentacyjne i do tego w sąsiedztwie chce żeby na tej rabacie magnolia rosła ...
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 21:08, 19 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
sarenka napisał(a)


nie będzie, nie chce już tam tuj



Jakoś nie umiem sobie dorosłych drzew wyobrazić. Nie muszą się stykać, to w takim razie planuje tam 3 sztuki zakupić.
A pomiędzy nimi derenie czy hortensje, ale Annabelle to chyba nie dadzą sobie rady póki drzewka będą młode i cienia nie będzie?


Ja też nie umiem za bardzo . Ale tu nie ma co sobie wyobrażać tylko trzeba wziąć miarkę i pomierzyć albo policzyć .
A może derenie pomiędzy śliwy a hortensje przed nimi? Wybrać możesz jakąś niższą odmianę hortek. Annabelle to chyba nie tyle słońce wykańcza co brak wody???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 06:06, 20 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Annabelle rosną w miarę ok, biorąc pod uwagę,że przesadziłam je jesienią 2018 i późną wiosna 2019, ale słońce kwiatostany przypalalay na brązowo :/


Pomiwrze w weekend od podmurówki wszystko
____________________
Magda W samym sloncu
anna_t 07:31, 20 lut 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Megi byłaś u Anetty w ogrodzie? Zobacz sobie u niej co ma przed pisardi, extra to wygląda.
Zestaw pisardi i Hortki stosuje szefowa i jest super
A jeśli tylko derenie to chyba dałabym elegantisimy bo IH za niskie jako średnie piętro pod drzewa.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
April 07:47, 20 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
Ja też pod Pissardi mam hortensje Magical candle i trzcinnki Avalanche

Ani Anabelle ani derenie, które też lubią bardzo mokro, nie dadzą rady bez podlewania. Ja te rośliny sadzę w półcieniu, nie muszę ciągle latać z wężem, lepiej znoszą takie suche warunki jak u mnie.
U ciebie też raczej piasek o ile pamiętam?
____________________
April April podbija las Mazowsze
sarenka 09:25, 20 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ania, poszukam wątku bo nie wiem o kim piszesz


April- a zdjęcia pokażesz?? Proooszę
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies