Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

SylwiaBe 10:03, 19 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 860
Dominika11 napisał(a)
już ma kilka latek ten młode listki ma różowe, a drummondi chyba nie

No nie, od razu takie pstre zielone listki. Rok temu Pan w szkółce mi zaproponował właśnie Drummondi, zamiast Flamingo, chociaż po Flamingo jechałam zobaczymy, czy był to dobry wybór
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Dominika11 10:20, 19 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
SylwiaBe napisał(a)

No nie, od razu takie pstre zielone listki. Rok temu Pan w szkółce mi zaproponował właśnie Drummondi, zamiast Flamingo, chociaż po Flamingo jechałam zobaczymy, czy był to dobry wybór
ja mam jeszcze w zamysle kupienie własnie Drumonndi
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 10:22, 19 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
sarenka napisał(a)

Mogłabym go posadzic przy podjeździe bo tam będę szukała drzewa o nieregularnej koronie, na tej samej rabacie co śś. Znalqlzam taki szczepiony na 2 metry.


A w ogóle naszła mnie taka myśl,że miałam przy podjeździe ( na drugiej rabacie) posadzić trzecią Amanogawe, ale tak patrzę,że może w środek posadzę coś innego, rano przeglądałam opisy drzew i krzewów i moze by tak grujecznik rotfuchs, on też tak kolumnowy wygląda na zdjeciach. Taka luźna myśl, co o tym myślisz?
a nie lepiej jak będa trzy Amanogawy ??? bo jak wsadzisz tam grujecznik to może zrobić sie taki miksik, ciężko bo nie widzę całości
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sarenka 10:30, 19 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dominika11 napisał(a)
a nie lepiej jak będa trzy Amanogawy ??? bo jak wsadzisz tam grujecznik to może zrobić sie taki miksik, ciężko bo nie widzę całości
niestety to taka rabata,której nie chce fotografować bo zbyt dużo sąsiednich domów jest w tle
Męczy mnie to że tak wszystko chce mieć na tych rabatch równo jakieś Moany próbuje wymyślać z lepszym czy gorszym skutkiem, choć narazie to tylko gorsze pomysły
____________________
Magda W samym sloncu
Dominika11 10:35, 19 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
każdy pomysł jest dobry, ale nie wszystkie pasują do danego założenia
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 10:37, 19 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
to jest tylko moje zdanie, decyzja nalezy do ciebie, ty będziesz na to patrzec i widzieć kilka czy kilkanascie razy dziennie, tobie ma sie podobać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sarenka 10:44, 19 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wbrew pozorom mi się prawie wszystko podoba
Jak się uda to jutro pojedziemy do ogrodniczego. W sumie nie mam wybranego drzewa ....
____________________
Magda W samym sloncu
SylwiaBe 11:11, 19 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 860
sarenka napisał(a)
Sylwia, moglaby być, ale zaczynają mnie męczyć takie jednolite fragmenty, szukam miejsc na drzewa i krzewy bo tych u mnie jak na lekarstwo. Do tej pory rosnir u mnie hakuro i brzoza, dwa drzewka owocowe i kilka borówek, i dopiero w zeszłym tygodniu posadzilam 2 Amanogawy i ttzemiliny na pniu. Fakt, mam szmaragdy, ale chciałabym trochę drzew dosadzic...no i szukam....tu jakbym posadziła to może nawet cień na taras by dawało, w zależności jakie drzewo by to było. I trawników by się cień przydał bo u mnie całe lato i patelnia

To może jakieś drzewo ozdobne, kolumnowe, wąskie o ciemnobordowych liściach?
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
sarenka 16:58, 19 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziewczyny, mam taki trójkąt do obsadzenia ( na działce obok). Czy zmieści się tu z tyłu Gradek a z przodu dwie Annabelle?
Tam gdzie linia przerywana będzie kiedyś rabata i myślę,że będą tam hortensje.

A moze gorącej a z przodu silver dollar? Tylko on chyba dorasta do 1,7 m a i tyle gracek osiąga
Rabata ma nawiązywać do nasadzeń u mnie
Nie ma tam dużo bezpośredniego słońca, ale mają być rośliny kwitnące

____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:00, 19 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
SylwiaBe napisał(a)

To może jakieś drzewo ozdobne, kolumnowe, wąskie o ciemnobordowych liściach?

A jakie się zmieści? Bo ja to widzę tak,że jak młode drzewko to się zmieści,ale jak urośnie to niekoniecznie
U Wioli buk widziałam i muszę poczytać o nim, dorasta do 10 m chyba.



Zastanawiam się co by było jakby takiemu kolumnowemu ucięło się przewodnik.czy to zmieni pokrój drzewa?taka zagwozdke mam
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies