Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

inka74 23:52, 02 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Co do drzew - zobacz jabłoń ozdobną Olę. Stosunkowo niewielka i taka właśnie bardziej "roztrzepana". Była i w Kobyłce i w AF w ofercie. Pięknie kwitnie na wiosnę a potem ma ładne owoce. Dorosłe Ole rosną w AF za czereśnią, tam między królikiem a kurami ))

Ogólnie jabłonie ozdobne to mógłby być dobry wybór. Lub typowo owocowe ale wtedy trzeba pomyśleć jak to ma wyglądać. Duże, formalne drzewa będą tak jak lipa za płotem. Warzywnik, borówki mogą nie dać rady konkurencji o światło i wodę.
Ta brzoza o której rozmawiałyśmy to Gracilis.
Moja jabłoń w rogu ta płacząca to odmiana Cheal's Weeping. Ostatnio nie widziałam jej w sprzedaży.

Ja jeszcze pomyślałabym o małym drzewie lub bardziej wyższym krzewie na rogu tej rabaty z Obeliskiem przy podjeździe. Coś wyższego. Może ta forsycja tam? Tylko trzeba by było ją odrobinę kontrolować. Lub pęcherznica. Lub Może smuklejsza kalina jak Kilimandżaro. Dlaczego? Jak zawracałam to miałam problem z orientacją czy wjadę na rabatę czy nie. Rabata jest od tamtej strony płaska a ja mam wysoki samochód to samo dotyczy części od strony siatki sąsiada. Cokolwiek tam bo siatki nie widać ale nie gęsto, no bo jak dzieciaki będą mogły ze sobą inaczej gadać?

Pozdrawiam i do zobaczenia
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 07:38, 03 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
Co do drzew - zobacz jabłoń ozdobną Olę. Stosunkowo niewielka i taka właśnie bardziej "roztrzepana". Była i w Kobyłce i w AF w ofercie. Pięknie kwitnie na wiosnę a potem ma ładne owoce. Dorosłe Ole rosną w AF za czereśnią, tam między królikiem a kurami ))

Ogólnie jabłonie ozdobne to mógłby być dobry wybór. Lub typowo owocowe ale wtedy trzeba pomyśleć jak to ma wyglądać. Duże, formalne drzewa będą tak jak lipa za płotem. Warzywnik, borówki mogą nie dać rady konkurencji o światło i wodę.
Ta brzoza o której rozmawiałyśmy to Gracilis.
Moja jabłoń w rogu ta płacząca to odmiana Cheal's Weeping. Ostatnio nie widziałam jej w sprzedaży.



Pozdrawiam i do zobaczenia


No właśnie mas najchętniej by tam owocowe dał, śliwka,gruszą,jabłoń, tylko to spore drzewa. Dziś posatwie tam te dwa i myślę,że chyba bardziej bedzie korona Pissardi tam pasowała.
Jabłonki popatrze

inka74 napisał(a)
Ja jeszcze pomyślałabym o małym drzewie lub bardziej wyższym krzewie na rogu tej rabaty z Obeliskiem przy podjeździe. Coś wyższego. Może ta forsycja tam? Tylko trzeba by było ją odrobinę kontrolować. Lub pęcherznica. Lub Może smuklejsza kalina jak Kilimandżaro. Dlaczego? Jak zawracałam to miałam problem z orientacją czy wjadę na rabatę czy nie. Rabata jest od tamtej strony płaska a ja mam wysoki samochód



Też jestem za tym,żeby coś posadzic na tej rabacie przy podjeździe. A co o kalinie Roseum myślisz? Widziałam w K,że sa, bo czy Kilimandżaro znajdę to nie bo ona pokrój ma super.

inka74 napisał(a)
to samo dotyczy części od strony siatki sąsiada. Cokolwiek tam bo siatki nie widać ale nie gęsto, no bo jak dzieciaki będą mogły ze sobą inaczej gadać?
. Której części? Tam gdzie ta mata jest na siatce? Czy tam gdzie tuje są?

Jakieś nieduże drzewo lub Palibin posadzić bym chciała tam przy Limelight.


Czym obsadzic nogę Pissardi na tej rabacie pod domem,czymś wyższym może rozplenice jedna tam posadzić?


____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 07:40, 03 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Palibin szczepiony na wys 80 lub 100 cm byłby chyba dobry, taki znalazłam na all-o
____________________
Magda W samym sloncu
MartaCho 07:40, 03 cze 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
A co sądzicie o klonie Ginnala na taki szpaler? Nie rośnie bardzo wysoki, bo do 5 m.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
sarenka 08:49, 03 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Znalazłam
Śś kłosowa ale t z jest na all-o obelisk
Palibin
Parocja Persian spire
I jeszcze Prusznik jako że on kwitnie dosyć wcześnie to byłby uczta dla pszczół
Wilczomlecz pstry

Śś któraś na rabatę przy hortkach
Bez przy podjeździe
Parocja jeszcze nie wymyśliłam,może też przy podjeździe to tam byłyby w sumie 3 krzewy ( teraz jest jeden śś Obelisk)
Wilczomlecz na rabatę po drugiej stronie podjazdu,a Prusznik może między Amanogawy? Na tej rabacie z amanogami jest dereń IH, jest baptysja,jest perovskia, jeżówki virgin, rochodniki, danica x3,. Tylko nie wiem czy za duży Prusznik nie będzie w to miejsce
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:49, 03 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Tak wyglądają te drzewa. Bardziej pasuje mi tu jednak drzewo z rozcapirzona korona
Na ogrodzeniu będzie szary płot lamelowy.

____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 13:10, 03 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
MartaCho napisał(a)
A co sądzicie o klonie Ginnala na taki szpaler? Nie rośnie bardzo wysoki, bo do 5 m.


A czy jest szczepiony ? Bo tak z 170-180 dobrze jakby szcspiony był
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 16:25, 03 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Też bardziej mi pasuje korona bardziej rozłożysta niż kolumnowa.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zana 16:49, 03 cze 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Prusznik to roślina nie na nasz klimat, do -10 stopni. Kiepska szansa, że przezimuje.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
MartaCho 17:01, 03 cze 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
sarenka napisał(a)


A czy jest szczepiony ? Bo tak z 170-180 dobrze jakby szcspiony był


Przeglądam Internet i nie widzę szczepionych. Raczej wielopniowo- krzaczaste
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies