Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Anda 11:15, 12 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Graby są bardzo ładne. Ta odmiana o której pisałaś rzeczywiście nie jest zbyt wysoka. Tak szczepiony pewnie będzie miał po paru latach ok. 8 m. Do hortensji będzie pasował Tylko wg mnie lepiej wyglądałoby drzewo z bardziej rozłożystą koroną. Ten grab to odmiana kolumnowa.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:17, 12 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Może pasowałby Ci tam Heptacodium miconioides? Kamilka Kawa ma i jest zadowolona
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 11:27, 12 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zdj z dzis
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:45, 12 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Może pasowałby Ci tam Heptacodium miconioides? Kamilka Kawa ma i jest zadowolona
już do Kamili napisalam bo nie słyszałam nawet o tym drzewie.

A to,które wysłałam kusi mnie.mam jeszcze miejsce wolne na drzewo tu gdzie na pomarańczowo. Tam jest jakoś metr na metr.
Kurcze,nęci mnie to drzewo.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:45, 12 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ze złej perspektywy zdjęcia robiłam i nie wyszły ładnie :/
____________________
Magda W samym sloncu
Kawa 12:44, 12 cze 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej hej

twój wątek kiedyś przeglądałam ale się nie odzywam bo doradzać raczej nie umiem

wyznaję zasadę że każdemu coś innego w duszy gra i chociaż wiele gatunków roślin nam się podoba nie zawsze będzie to się podobało komuś innemu

o heptacodium napisałam
wg opisu rośnie do 5 metrów na szerokość spokojnie 3 będzie mieć - a jak naprawdę będzie rosło zobaczymy na pewno zależy to od wielu czynników
dla mnie jest rośliną bezproblemową

graby kolumnowe są śliczne ale ja ich u siebie np. nie widzę
dlatego ciężko mi powiedzieć co bys mogła tam posadzić

chcąc trochę cienia to wydaje mi sie że powinno od dołu się rozkrzewiać

bardzo lubię a wręcz uwielbiam klona okrągłolistnego acer circinatum
wiosną listki ma jak palmowe a później piękna zieleń
u mnie rośnie 3 rok
pięknie i szybko nabiera masy
jabłonkę mam royality ale teraz zamiast niej (chcociaż pięknie kwitnie) kupiłabym olę

zostaję i będę podglądać co wybierzesz
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
sarenka 13:31, 12 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kamila,witam Cię oficjalnie
U mnie mały ruch, więc każde odwiedziny tym bardziej są wyczekane-

Czyli to więcej miejsca bym musiała szykować niż te 1-1,5 metra co mam, chyba że jednego miskanta przesadze...

Albo posadzę obok bzu czarnego. Hmm...nie tylko co lepsze.
Jeszcze kalinę Kilimandżaro bym chciała ewentualnie Roseum, choć one się diametralnie różnią
____________________
Magda W samym sloncu
Kawa 13:48, 12 cze 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
kalin nie mam więc nie doradzę
podobają mi się ale chyba niektóre duze rosną

jak mały ruch jak tyle się tu dzieje

działkę wielkościowo masz jak ja tylko układ inny

fajnie ze wszystko długo planujesz lepiej tak niż nasadzić a potem przesadzać hehe ja jestem w tym mistrzynią

____________________
Kamila-Droga do spełnienia
sarenka 17:31, 12 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dzięki Iwonie udało się kupić stacjonarnie taki oto krzaczek. Mam nadzieję,że jest odpowiednio rozkrzewiony
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 18:19, 12 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Super Już teraz możesz go przyciąć, znaczy wyciąć te najcieńsze pędy do samego dołu Ile zostanie wtedy tych najgrubszych?
Z Iwonką to masz naprawdę dobrze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies