Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 09:43, 18 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Bożena, Kasia - dziękuję
To prawda trzcinniki póki bardzo przykuwają wzrok
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:49, 18 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601


____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:50, 18 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601

A to kupiona wiosna hakonechloa aureola...
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 10:03, 18 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mam wąską rabatę na której będzie cisowy żywopłot....no i mam tam wiele roślin...część widzę,że rozrasta się za bardzo....żółta rudbekia, rozchodniki, jeżówki nn ( te jeżówki i rudekie część już jest zabrana), jest też dereń IH, ale myślę że jak będę go ciąć to się da jakoś go okiełznać, tylko na wiosnę mocniej trzeba go ciąć.
Na wiosnę czeka mnie dzielenie i przesadzanie rozchdonikow bo te wyjątkowo szybko rosną...z jednej sadzonki na chwilę obecną pewnie mam ze 20 już...trzeba będzie porozdawac

Dzięki deszczom w tym roku wyjątkowo trawnik mam zielony a nie żółty
____________________
Magda W samym sloncu
Kasia_CS 10:09, 18 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Hmm ta aureola trochę mikra i czy to na pewno ona?

Piękne masz jeżówki! Moje są tylko wspomnieniem, a kiedyś takie piękne były.. motylowisko jak się patrzy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
sarenka 10:30, 18 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia_CS napisał(a)
Hmm ta aureola trochę mikra i czy to na pewno ona?

Piękne masz jeżówki! Moje są tylko wspomnieniem, a kiedyś takie piękne były.. motylowisko jak się patrzy

Tak, to ona ( na szczęście pieniądze zwrócili mi za te sadzonki)
Co się stało z Twoimi jezowkami? Ślimaki zjadły?
Za to róże masz piekne- moje 3 baronessy w tym roku mają jakieś 15-20 cm,, kiepsko zniosły kładzenie kostki w zeszłym roku i przesadzenie wiosna ( za płytko przesadziłam początkowo). Jesienie je zakopczykuje i tak zostawię,nie będę odkrywać ewentualnie wiosna głębiej posadzę jeszcze raz bo teraz to chyba lepiej już nie ruszać?
____________________
Magda W samym sloncu
Kasia_CS 12:52, 18 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zobacz ostatnie foto z podlinkowanego postu - miałam 4 wielkie kępy uzyskane chyba z 1 sadzonki w małej doniczce kupionej w 2016.

Ostatnio wg forumowych dyskusji wysuwa się wniosek, że po takim boomie, gdy nastała moda na odmianowe jeżówki, to po kilku latach zaczynają one zanikać. Raczej się nie wysiewają, w przeciwieństwie do zwykłych, które to robią na potęgę. Więc albo odmładzanie w miarę regularne by się im przydało albo... nie mam innego pomysłu

U mnie część musiało zostać zdominowanymi przez trawy, które dużo szybciej ruszają niż jeżówki i przestały dostawać słoneczko w pewnym momencie.. część na pewno załatwiły ślimaki- bo stanowisku nie można było niczego zarzucić.. chyba, tegoroczna zima?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
sarenka 13:16, 18 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hmm, ciekawe, będę swoje obserwować.
U mnie wysiewa się virgin ( jedna samosiejka już kwitnie) ale chciałabym żeby się delicious candy wysiala jeszcze

Szkoda,że te bezodmianowe są takie wysokie bo kolor jest ok, tylko za wielkie rosną,a sieją się jak szalone
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:26, 18 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
I u mnie ćma bukszpanowa się pojawiła...
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 06:09, 21 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Palibin- ciąć jeszcze? I gdzie?
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies