Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 17:55, 03 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:55, 03 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
SlonecznyOgrod napisał(a)
Piękna ta rabata z trzcinnikami

Dziękuję
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:32, 04 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy taka Royal Burgundy powinnam przyciąć? Żeby się rozkrzewila??
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:39, 04 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mam rozkminy nad ogrodem...
- czy kupować ławeczkę - podoba mi się w Waszych ogrodach, ale nie wiem czy widzę ją u siebie? Hmmm...
- jak uporządkować wąską rabatę- mam tam między innymi derenia IH- ( szer rabaty poniżej 2 metrów i ma być cisowy żywopłot ( cisy są i rosną). Derenia zostawić czy przesadzić??
- chciałabym szklarnie z poliwęglanu, ale nie bardzo mam miejsce- jeśli wcisne ja przy ogrodzeniu sąsiada to wtedy muszę przesadzić derenia Siberica,jaśminowiec i derenie rozlogowe. Jakie miejsce i ustawienie jest najlepsze dla szklarni?



Czy tu gdzie jest to pomarańczowe pasowałby dereń IH? Do jezowek- różowych,białych,hortek limelight, miskanty, szałwię itp?

____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:00, 06 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy teraz jest odpowiednia pora na przesadzenie derenia?
Czy lepiej na wiosnę?
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 11:55, 06 sie 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Ja bym w tym miejscu nie sadziła derenia Ih ,bo ci zasloni jeżówki i hortki.... on się nadaje na tył rabaty ,nie na brzeg
A przesadzamy w stanie bezlistnym jesienią.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zakrecona 14:15, 06 sie 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Megi, ale piękna podookienna z trzcinnikami i jeżówki z motylkami

Zostawiam ohy i ahy, pracy co nie miara, ale efekt jest wow
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Martka 14:33, 06 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
sarenka napisał(a)
Mam rozkminy nad ogrodem...
- czy kupować ławeczkę - podoba mi się w Waszych ogrodach, ale nie wiem czy widzę ją u siebie? Hmmm...
- jak uporządkować wąską rabatę- mam tam między innymi derenia IH- ( szer rabaty poniżej 2 metrów i ma być cisowy żywopłot ( cisy są i rosną). Derenia zostawić czy przesadzić??
- chciałabym szklarnie z poliwęglanu, ale nie bardzo mam miejsce- jeśli wcisne ja przy ogrodzeniu sąsiada to wtedy muszę przesadzić derenia Siberica,jaśminowiec i derenie rozlogowe. Jakie miejsce i ustawienie jest najlepsze dla szklarni?


Czy tu gdzie jest to pomarańczowe pasowałby dereń IH? Do jezowek- różowych,białych,hortek limelight, miskanty, szałwię itp?



Magda, ławeczka - to pytanie, czy potrzebujesz jej, czy masz takie miejsce z którego chciałabyś patrzeć na ogród? Czy może wolisz z tarasu, leżaczka etc.
"Wąska rabata" - jeśli poniżej 2 m minus miejsce na żywopłot cisowy - to już niewiele miejsca Ci zostaje. Jakieś drobne bylinki plus obwódka. Która to rabata, może zdjęcie jej wrzuć?
Szklarnia musi mieć słońce, wrzuć miejsce, w które byś ją chciała wcisnąć. Nie jesteś zadowolona z tego namiotu który teraz masz? Czy jaki jest powód tej szklarni?
Dereń IH nie jest w tym miejscu dobrym pomysłem, urośnie za mocno, jak pisze Wiola.




Agatorek 21:09, 06 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Magda, jeśli chodzi o Royal burgundy, to strasznie długie ma te gałęzie i mnie kusiłoby je obciąć (1/3 lub 1/2 z długości).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 21:40, 06 sie 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
Muszę powiedzieć, że te krawężniki dodają uroku i porządkują ogród. Co do derenia, nie znam tej odmiany, ale derenie są duże i też uważam, że w tym miejscu nie ma sensu go sadzić.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies