Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 10:10, 07 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja bym w tym miejscu nie sadziła derenia Ih ,bo ci zasloni jeżówki i hortki.... on się nadaje na tył rabaty ,nie na brzeg
A przesadzamy w stanie bezlistnym jesienią.


Oki, to poszukam innego miejsca dla niego albo go tam zostawie gdzie jest tylko na wiosnę będę ciąć..

Zakrecona napisał(a)
Megi, ale piękna podookienna z trzcinnikami i jeżówki z motylkami

Zostawiam ohy i ahy, pracy co nie miara, ale efekt jest wow




Martka napisał(a)


Magda, ławeczka - to pytanie, czy potrzebujesz jej, czy masz takie miejsce z którego chciałabyś patrzeć na ogród? Czy może wolisz z tarasu, leżaczka etc.
"Wąska rabata" - jeśli poniżej 2 m minus miejsce na żywopłot cisowy - to już niewiele miejsca Ci zostaje. Jakieś drobne bylinki plus obwódka. Która to rabata, może zdjęcie jej wrzuć?
Szklarnia musi mieć słońce, wrzuć miejsce, w które byś ją chciała wcisnąć. Nie jesteś zadowolona z tego namiotu który teraz masz? Czy jaki jest powód tej szklarni?
Dereń IH nie jest w tym miejscu dobrym pomysłem, urośnie za mocno, jak pisze Wiola.


Miejsce mam, narazie nie jest fotogeniczne miejsce, ale między dwoma klonami...ale póki co to chyba nie będę tej ławeczki kupować...
Tamta rabatę sfotografuje i wieczorem zdjęcie wrzucę

Agatorek napisał(a)
Magda, jeśli chodzi o Royal burgundy, to strasznie długie ma te gałęzie i mnie kusiłoby je obciąć (1/3 lub 1/2 z długości).

To prawda, bardzo długie ma te gałęzie- teraz jest dobry czas na cięcie? To dziś to zrobię!!! Dziękuję


ajka napisał(a)
Muszę powiedzieć, że te krawężniki dodają uroku i porządkują ogród. Co do derenia, nie znam tej odmiany, ale derenie są duże i też uważam, że w tym miejscu nie ma sensu go sadzić.

Oj tak, dopiero teraz te zdjęcia lepiej wyglądają dereń ivory halo dorasta do 1,5 m. To taka kompaktowa odmiana.
____________________
Magda W samym sloncu
MiluniaB 18:04, 07 sie 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Trzcinniki bardzo lubię i u Ciebie na rabacie fajnie się prezentują
Ładne masz odmiany jeżówek
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
sarenka 17:58, 08 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
MiluniaB napisał(a)
Trzcinniki bardzo lubię i u Ciebie na rabacie fajnie się prezentują
Ładne masz odmiany jeżówek

Dziękuję!
W tym roku wszystko rośnie, nawet dzięki deszczom trawnik mamy
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 18:05, 08 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
To ta wąska rabata.
Rudbekia będzie przesadzona ( w tym roku urosła gigantyczna do około 130 cm!!), Jeżówki Magnus,derenia, mikołajka i część rozchodnikow też przesadze...
Nie wiem czy perowskie zostawię.

Tak w ogóle to ta rabata w ogóle nie była planowana co gdzie będzie rosło- po prostu to miała być tymczasowa rabata...ale myślę że na wiosnę dobrze byłoby porządek zrobić...

Chciałabym zostawić tam stipe, Virgin,przywrotniki, szałwię,liatry...

____________________
Magda W samym sloncu
Martka 18:15, 08 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Madziu, a te drzewka to graby? Czy jakieś inne? Gdybyś je po całej rabacie równomiernie dała? Plus to co planujesz? To chyba nawet wystarczy na taką rabatę plus jakieś cebulki, aby kwitły na wiosnę? Jeśli masz odwagę (sama bym nie miała), to mogłabyś na wiosnę podzielić także tę piękną hakonkę na cztery kępy lub dosadzić, tak żeby powtórzyć ją. Czy na środku to dereń czy trzmielina, te pstre listki? Też może stąd zabrać?
Ja też bym zostawiła stipę, do tego hakone, liatry, szałwia, jeżówki i przywrotnik - i rabata piękna. Już jest bardzo ładna, ale jak uporządkujesz, to będzie cacuszko.
Piękne Ci rosną jeżówki!
sarenka 19:45, 08 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Martka- to amanogawy i nie będę już ich przesadzał, one celowo są posadzone w ten sposób bo niby ona wąska jest, ale jakbym
To pstrokate to właśnie dereń ivory halo i o. Jego najbardziej mi chodzi bo on za duży tam jest.
Jest jeszcze baptysja, chyba że znajdę jakieś inne miejsce.
A hakonechloa marca chyba nie chce dzielić, rok na nią chuchalam.i dmuchalam i przeżyła a była słabiutka
Na wiosnę kwitną tam krokusy
Dodam,że w tyle jest żywopłot z cisów, ale narazie nie widać nic

Można jeszcze ciąć cisy?
____________________
Magda W samym sloncu
Martka 20:06, 08 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Madziu, na zdjęciach często nie łapiemy wszystkich szczegółów, nie znamy przestrzeni dookoła, więc to zawsze doradzanie w ciemno. Ja bym przesadziła środkową amanogawę w pobliżu hakonechloa, byłyby równomiernie rozłożone, ale pewnie miałaś powody, aby je tak posadzić. Co do podziału hakonechloa - bardzo dobrze Cię rozumiem, ja też chucham i dmucham i nie miałabym odwagi Ale może uda się na wiosnę uszczknąć trochę z brzegu - bez uszczerbku dla całości i pozyskać nowe sadzonki? Tak jak Toszka robiła? Jak będzie żywopłot z cisa to w ogóle będzie czad


Agatorek 13:12, 09 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Mi też się podoba ta rabata . Ale rzeczywiście trochę się gęsto zrobiło .
Hakone przepiękna , rozumiem Wasz podziw .

U mnie też rudbekie to potffory .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sarenka 14:57, 09 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Martka- faktycznie na zdjęciu wygląda jakby one były blisko posadzone, ale tak nie jest. Nie mogę też ( i nie chce przesadzac) bo bliżej hakone jest gruz- ile mogłam tyle wybrałam, a kopałam nawet prawie metr wgłąb ( tam była kiedyś droga gruzem utwardzana) . Aż dziwne,że rośliny tam tak dobrze rosną ( drenaż?) Amanogawy są w równych odstępach i w takich samych odległościach od początku i końca
Toszka to nożem wycinała trawy, nie wiem czy mojej mi nie będzie szkoda
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:58, 09 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Agatorek napisał(a)
Mi też się podoba ta rabata . Ale rzeczywiście trochę się gęsto zrobiło .
Hakone przepiękna , rozumiem Wasz podziw .

U mnie też rudbekie to potffory .

A wiesz ile mi się tam virgin wysialo! Szok! Jedna siewke już mam zakwitła ładnie w tym roku, nie wiem co zrobię z resztą ,szkoda mi wyrzucić...
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies