Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 12:11, 04 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Witam wszystkich w nowym roku. Niestety coraz mniej czasu na czytanie forum, ale zwykle co roku od stycznia wracam by zaglądać i czytać co się u Was dzieje.

Agatorek- już nie pamiętam co miałam przesadzać wtedy
Choć jak patrzę na to zdj u góry to nadal nie wiem czym obsadzić tą przestrzeń między klonami...musiałoby to być co lubi gdy na wiosnę woda trochę stoi...no nie mam pomysłu


Za to zaplanowałam, że przenosić będę jedna z warzywami, przesadzać będe maliny, miejsce pod szklarnię też trzeba przygotować. Czeka mi zrywanie sporo darni plus odchwaszczania. No i kompostownik jest do przeniesienia w nowe miejsce.
W wolnej chwili będę zaglądać co tam u Was się dzieje
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 20:39, 06 sty 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15029
Hej! Gdzie kompostownik przenosisz? Ambitne plany powstały jak cię tu nie nie było
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 08:51, 07 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
Hej! Gdzie kompostownik przenosisz? Ambitne plany powstały jak cię tu nie nie było

Kompostownik przenieść chcemy trochę za dom,tak żeby go nie było widać z tarasu- to już w zeszłym roku wymyśliliśmy, ale jakoś czasu zabrakło. A reszta plankwa pojawiła się podczas jednego spaceru po podwórku mam nadzieję, że w tym roku więcej chęci i sił będzie do działania
____________________
Magda W samym sloncu
SlonecznyOgrod 19:31, 07 sty 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
A z roślin planowałaś już coś kupić na nowy sezon?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
eda 19:37, 07 sty 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Witam w nowym roku i wszystkiego dobrego życzę
czytam że plany duże są
powodzenia buziaki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
sarenka 10:19, 08 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
SlonecznyOgrod napisał(a)
A z roślin planowałaś już coś kupić na nowy sezon?

Powiem Ci, że jakoś nie mam planów żeby robić roslinowe zakupy...tzn kupie surfinie...a tak to będę dzielić to co się za bardzo rozrosło i rozsadzać po rabatach ...kwiatków nie, ale może jakieś drzewa bym kupiła...mam nadal jeden fragment działki nie obsadzony który zarasta mi ciągle chwastami i od 2 lat pomysłu na niego nie mam to tam może drzewa by poszły..

Aaa zapomniałam, ze 2 ciemierniki będę chciała kupić tylko nie wiem kiedy one się pojawia w Leroy


No chyba że mąż przygotuje mi skrzynie przy tarasie to wtedy tam coś będę kupować i sadzic
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 10:19, 08 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
eda napisał(a)
Witam w nowym roku i wszystkiego dobrego życzę
czytam że plany duże są
powodzenia buziaki


Witam i ja plany powstały szybko, oby tylko zapał się utrzymał jak wiosna przyjdzie
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 12:25, 08 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Tak się zastanawiam jakie drzewa wybrać...może judaszowiec o pięknych zielonych liściach, kielichowiec, ale to krzew...i wtedy posadzić między klony na najdłuższej rabacie.
I chyba wezmę w rezultacie te jarzaby flanrock na rabatę od strony sąsiada. Wtedy by rosły przed tujami a ppmkedzye może jakieś krzewy właśnie. Tak sobie teraz wymyśliłam, ale czy to by fajnie wyglądało...jeden jarza a pomiędzy kielichowiec, a potem. Jarząb i judaszowiec...
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 09:28, 09 sty 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15029
Mój jarząb niestety usechł. Podejrzewam zarazę. Spaliłam na wszelki wypadek. U Ani Zany 3 sztuki tak padły. Ale u innych rosną...
Ciemierniki u nas w Leroyu pojawią się pod koniec lutego i na początku marca.

Pomysł z przeniesieniem kompostownika dobry. Przydałoby się go mieć gdzieś bliżej warzywnika ale za domem po prostu nie będzie go widać więc to dobry pomysł.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 09:55, 09 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
Mój jarząb niestety usechł. Podejrzewam zarazę. Spaliłam na wszelki wypadek. U Ani Zany 3 sztuki tak padły. Ale u innych rosną...
Ciemierniki u nas w Leroyu pojawią się pod koniec lutego i na początku marca.

Pomysł z przeniesieniem kompostownika dobry. Przydałoby się go mieć gdzieś bliżej warzywnika ale za domem po prostu nie będzie go widać więc to dobry pomysł.

No właśnie zastanawialam się kiedy ciemierniki będą dostępne...
Jeszcze pierwiosnki bym chciała u siebie mieć

Hmm to z tymi jarzabami zobaczę, może jednak jakieś graby się posadzić, tylko, że wtedy będzie trzeba ciąć żeby za wielkie nie urosły.

Tez tak myślę ,że przeniesienie kompostownika to dobry pomysł. Wprowadzi trochę też ładu na podwórku, a w miejsce starego ma być posadzone zimozielone drzewo.
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies