Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

basia3012 21:20, 16 sie 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Madziu, rabaty przepiękne, trawnik również. Szczególnie ta rabata pod domem z trzcinnikami jest super.
Ja śliwy Pissardi też bym nie cięła.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sarenka 12:05, 19 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Basiu, dziekuje. Ta rabata jest fajna, lubię ją, teraz pióropusze puszczają rozplenice i teraz druga rabata zaczyna być ciekawsza


Mam taki kawałek wolnego miejsca między dwoma drzewami, może ktoś coś mi doradzi?
____________________
Magda W samym sloncu
SylwiaBe 17:25, 20 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
sarenka napisał(a)
Basiu, dziekuje. Ta rabata jest fajna, lubię ją, teraz pióropusze puszczają rozplenice i teraz druga rabata zaczyna być ciekawsza


Mam taki kawałek wolnego miejsca między dwoma drzewami, może ktoś coś mi doradzi?

Cześć Madziu, ja Ci oczywiście nie doradzę, bo się nie znam natomiast napisz mi proszę, czy widoczne na zdjęciu miskanty to Gracillimus czy Morning Light?
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
MartaCho 17:34, 20 sie 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Jaka jest dokładnie odległość między tymi dwoma drzewkami? Bo ja bym tam hortensje dała
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Kasya 18:23, 20 sie 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41831
A jakieś kwitnące krzewy jak forsycja albo barbula ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sarenka 07:21, 21 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
SylwiaBe napisał(a)

Cześć Madziu, ja Ci oczywiście nie doradzę, bo się nie znam natomiast napisz mi proszę, czy widoczne na zdjęciu miskanty to Gracillimus czy Morning Light?

Sylwia, to są morning light myślę,że w przyszłym roku będą już spore.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 07:26, 21 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasya napisał(a)
A jakieś kwitnące krzewy jak forsycja albo barbula ?


Mam jedną foryscje, strasznie mi się rozrosła przez te deszcze...i mam jeszcze derenie Ivory halo.
MartaCho napisał(a)
Jaka jest dokładnie odległość między tymi dwoma drzewkami? Bo ja bym tam hortensje dała

Właśnie usunęłam w tamtym roku stamtąd Annabelle teraz rośnie tam jedna hortka bukietowa, ale zapomniałam jaka pomiędzy drzewami jest jakieś 2-2,5 m.
To jest to miejsce gdzie może kiedyś ławeczkę bym dała, ale póki co mam wątpliwości...

Rosną tam brunnery, ale jutro je przesadze pod dom, jeżówki te wysokie też myślę żeby przesadzić...

Jeśli bralalbym pod uwagę kiedyś tam ławeczkę to co dobrze byłoby posadzić?



Z traw to stipa zostanie co najwyżej
____________________
Magda W samym sloncu
MartaCho 11:05, 21 sie 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Tu jest pewnie więcej miejsca, ale pani ma z lewej i prawej strony ławeczki po hortensji:

https://www.instagram.com/p/CLi9qAZFT24/?utm_medium=copy_link

Jeżówki też mogłyby zostać, ale w większej masie koniecznie. I powtórzone z drugiej strony ławeczki ta sama odmiana. Przed nimi lawenda albo szałwia niska, np. Deep Blue?
Mogłabyś też dać krzaczki lilaka Palibin Meyera? Piękny zapach byłby wiosną siedząc na ławeczce...
____________________
Marta Ogród zacząć czas
sarenka 11:56, 22 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Marta,dzięki za inspirację.
Może z jednej strony zostawię hortke,a z drugiej coś innego, a przed jeżówki

Dziś w ramach relaksu poprzesadzam trochę roslin.


____________________
Magda W samym sloncu
Agatorek 20:22, 28 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
I jak Ci wyszły przesadzanki?
Co tu tak cicho
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies