Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

AnnaCh 23:29, 07 sie 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No tak perovskia jest super, jest na mojej liście zakupowej
Ja też siałam trawnik z ręki.
Co do rabaty, to nie za bardzo wiem, w którym ma być miejscu? Może jakoś zaznacz na miejscu co masz na myśli, ale na pewno nie siej tam trawy, bo to bez sensu, poźniej będziesz zdzierać jak ja
____________________
Ania - Malutki pod lasem
bacha2224 23:39, 07 sie 2015


Dołączył: 30 maj 2013
Posty: 359
Ja też siałam trawnik z ręki,a trawy polecam z iławy.

Perovską mam w ogrodzie juz 4 sezon,jestem w niej zakochana.
____________________
Lawendowy kredens
iwka 23:54, 07 sie 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
bacha2224 napisał(a)
Ja też siałam trawnik z ręki,a trawy polecam z iławy.

Perovską mam w ogrodzie juz 4 sezon,jestem w niej zakochana.


ja nie mam, ale już ją kocham wirtualnie

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
AnnaCh 23:56, 07 sie 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
iwka napisał(a)
ja nie mam, ale już ją kocham wirtualnie

To tak jak ja

Jest na mojej zielonej liście
____________________
Ania - Malutki pod lasem
iwka 00:04, 08 sie 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Możesz zrobić zdjęcie tej rabaty jakoś tak, co by było więcej widać, jak z nasłonecznieniem tam jest?
Najlepiej narysuj szkic ..... ha ha ha co ja mówię: narysuj szkic, sama rysuję go od miesiąca ha ha ha. nie bierz ze mnie przykładu, tylko coś naskrob, z kierunkami i będziemy myśleć i tak jak Ania mówi nie siej trawy tam gdzie chcesz mieć rabaty. Zrywanie darni ciężka sprawa
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
sarenka 06:54, 08 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
No to nie będę kupowała siewnika

Iwka - Co do planu to jakis czas temu narysowałam- jest na stronie 5. nie wiem czy jest na tyle czytelny dla Was co dla mnie Ta rabata ma być wzdłuz domu, wzdłuż chodnika.

Marga- jak ja się cieszę, że zajrzałaś, zawsze to raźniej to się nieźle załatwiliście z ta ziemią u nas tez od poczatku była sypana :najpierw gorsza, potem niby lepsza,a płakać się chciało i jeszcze droższa od tej co teraz kupiliśmy... Gdyby to teraz trzeba było kupić to człowiek by pomyślał,a nie decydował sie za szybko.
Mam dylemat co do trawy bo u mnie słońce jest koszmarne, nie mam cienia żadnego do wieczora na części podwórka. Niby jest tu glina, więc wilgoć powinno trzymać.

Bacha- tą z Iławy też biorę pod uwagę, dobrze, że jeszcze jest troszkę czasu, bede musiała poczytać jeszcze więcej.

Ania- miałam dzisiaj jechać na targ, może byłaby perwoskia, ale nie jadę,a mąż później do pracy idzie. O, i tyle z planów


Niestety zdjęcia z komputera nie mogę dodać- nie wiem czemu,ale po wgraniu nowego oprogramowania nie mogę zdjęć dodawać.
za to zauważyłam wczoraj, że ta ziemia, która ma być rozplantowana to jak jest teraz taka sucha to jak pył wygląda, mam nadzieje, że po zastosowaniu rosahumus,a później już jak trawa będzie to nie będzie taka jak pył...


Myślałam nad ta trawą co Kaisia wysiewała- to było w 2011, wiec muszę do niej napisać jak teraz jej trawnik wygląda http://www.ogrodowisko.pl/watek/526-zakladanie-trawnika-z-siewu?page=2
____________________
Magda W samym sloncu
sylwia_slomc... 08:36, 08 sie 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Witaj rosahumus może być w proszku lub w płynie czyli takiej zawiesinie do rozcieńczania i podlewania. Ja dwa razy w roku podlewam nim wszystkie moje rośliny dobry jest bo nie da się przenawozić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sarenka 08:45, 08 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hej Sylwia

A właśnie miałam pytac jak polać cały przyszły trawnik-konewką??Opryskiwaczem?? Mam wrażenie, że to głupie pytanie jest?

Muszę koniecznie kupić mamie ten Rosahumus bo u niej to piaszczysta gleba, myślę, że mogłoby jej podpasować
____________________
Magda W samym sloncu
Marga 17:43, 08 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
sarenka, jak chcesz nawozić trawnik, to może czymś takim nakładanym na końcówkę węża (producent nieistotny):
http://trawnik.pl/magiczna-sila/266-dozownik-do-nawozu-magiczna-sila-substral.html
____________________
Ogród dla moich synków
sarenka 17:59, 08 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Marga, fajnie to wygląda, tylko nie wiem jak to działa. W jakichś proporcjach rizrobilabym rosahumus a potem podlaczyla wąż i jak to dalej działa? czy nawóz nie byłby za bardzo rozcienczony?

Ciemna jestem ;/
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies