Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Klein Kottorz

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Klein Kottorz

ewsyg 21:53, 10 cze 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Danusiu, widzę, ze szykuje się oczko wodne. Masz bardzo ładnie kolorystycznie dobrane rośliny. Widzę też pierwsze róże. Moje jeszcze czekają na słońce.

Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
daszum 22:11, 10 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Ewa, dziękuję za dobre słowo
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
gogo 22:42, 10 cze 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Danko, dziękuję za puszczone "oczko"
Wygląda tak, jakby było tam od dawna, bo posadziłaś ogrooomne kępy traw, jest super
Turkuć podjadek, nie mam go, na szczęście
On lubi nawóz koński, znajomi tak go sobie przywlekli do ogrodu i już nie uprawiają warzyw, bo im wszystko zjadały
Z przyjemnością obejrzałam portrety róż, masz piękne odmiany
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
daszum 11:13, 11 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Grażyno wokół oczka posadziłam wielkie trawy przeniesione z innych miejsc. Poniżej traw są przesadzone z innych miejsc 4 krzewy róż z pąkami - 3 Gartnerfreude i 1 Stadt Rom.
Jest pochmurno i mam nadzieję, że rośliny przeżyją.

Turkucie miałam na działce w Opolu, więc wiem jaki to wielki szkodnik.

Róże są piękne, ale wymagające. Pomimo, że starałam się kupować róże z ADR dwie odmiany już mają mączniaka Denerwuje mnie to, że trzeba robić opryski, a tej czynności zdecydowanie nie lubię.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 15:01, 11 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Jeszcze takie tam










____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Anda 15:07, 11 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Ależ bujnie u Ciebie

Oczko świetnie wygląda z trawami dookoła. Dobrze, że ta forma oczkowa sąsiada Ci się trafiła
Róże masz piękne.

U mnie w szkółce teraz najładniej pachną Frederic Mistral i Jennifer Rose. Marzą mi się, ale nie mam na nie niestety jeszcze miejsca.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
daszum 15:51, 11 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Ewo, cieszę się, że zaglądasz

Faktycznie, widzę, że po deszczach wszystko ruszyło i są miejsca gdzie trudno wejść

Moje róże chyba nie pachną, szukałam odmian tworzących krzaczek obsypany kwiatami, niekoniecznie dużymi. Jeden krzak Rosario właśnie tak wygląda, dwa pozostałe przesadzałam na wiosnę i widać jak to wpłynęło na ich wzrost, są trzy razy mniejsze od róży nieprzesadzanej.

Jutro lub pojutrze pojadę po rośliny wodne, wtedy oczko będzie całkowicie zagospodarowane
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Anda 15:59, 11 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Danusiu, zaglądam i to bardzo chętnie. Ja po prostu czasem nie nadążam za forum

Te o niepełnych kwiatach przeważnie nie pachną wcale albo lekko. Za to dają owadom pożytek Dla mnie zapach najważniejszy chyba. Mały ogród, więc trzeba mieć hierarchię ustaloną Pożytek u mnie dają byliny

Grażynka napisała u mnie, w których kastrach i z jakimi roślinami ma czystą wodę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
daszum 17:39, 11 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Ewa, dokładnie, każdy ma jakąś hierarchię wartości w ogrodzie

Czytałam u Ciebie wypowiedź Grażyny na temat roślin wodnych.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 18:01, 11 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Dzisiejszy widok z okna kuchni na trójkącik frontowy












____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies