Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Klein Kottorz

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Klein Kottorz

daszum 14:23, 29 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ela, po pierwszym śniegu była przerwa i odkopałam spod śniegu kilka największych traw, ale wczoraj i dzisiaj znowu padało i z powrotem leżą

Jak śnieg stopnieje będę musiała się zastanowić co z nimi zrobić - powiązać czy od razu obciąć.
Na dużych plantacjach obcinają trawy jesienią, na klombach w mieście też już są obcięte.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
nicol21 21:11, 29 lis 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10322
Ja mam podejście "to zależy". Jeśli jest ładna czy w miejscu w którym obcięta by mnie wkurzała to zostawiam. A jak w miejscu mniej widocznym albo licha to ścinam już jesienią - zawsze to mniej pracy wiosna.

Zachwyty pierwszym śniegiem już w lutym będzie tym śniegiem, którego mamy dość
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
daszum 21:20, 29 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ewelina, śnieg, zima to nie dla mnie.

Czekam na wiosnę, jeszcze teraz mają przyjść 3 róże
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 15:29, 01 gru 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wczoraj przyszły róże.
Szkółka Rozaria, sadzonki ogromne
Jestem bardzo zadowolona

Śnieg się częściowo stopił, ale nie mam przygotowanego stanowiska, więc dzisiaj te róże zadołowałam.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 16:36, 01 gru 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
U nas tylko bzdzi śniegiem napada za godzinę już go nie ma.
Mrozu nie ma to się nie ostanie.
Pewnie zadolowac. Piszesz że ładne krzaki przyszły. Chyba u nich kiedyś zamówiałam Asprin i Bonici też takie ładne przyszły.

Powiem ci, że to wszystko zależy od podkładki jak korzen rozrośnięty to i górka jest ładna.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 16:45, 01 gru 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
Danusiu! Dobrze, że przyszły ładne sadzonki, ale jak Ty te róże teraz posadzisz???
Chociaż mrozów jeszcze nie ma, nie mam doświadczenia w tym temacie.
Powodzenia.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
daszum 20:06, 01 gru 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
ElzbietaFranka napisał(a)
U nas tylko bzdzi śniegiem napada za godzinę już go nie ma.
Mrozu nie ma to się nie ostanie.
Pewnie zadolowac. Piszesz że ładne krzaki przyszły. Chyba u nich kiedyś zamówiałam Asprin i Bonici też takie ładne przyszły.

Powiem ci, że to wszystko zależy od podkładki jak korzen rozrośnięty to i górka jest ładna.



Elu, zamawiałam w tej szkółce róże po raz pierwszy i przyszły sadzonki najładniejsze ze wszystkich
Muszę przygotować im dobrą ziemię z gliną, korą i obornikiem. Mam nadzieję, że jeszcze będzie ciepło, albo poczekają zadołowane do wiosny.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 20:08, 01 gru 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Alija napisał(a)
Danusiu! Dobrze, że przyszły ładne sadzonki, ale jak Ty te róże teraz posadzisz???
Chociaż mrozów jeszcze nie ma, nie mam doświadczenia w tym temacie.
Powodzenia.


Alicja, teraz je zadołowałam i czekam, może zrobi się jeszcze cieplej.
3 lata temu też sadziłam w grudniu i ładnie rosną
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Gardenarium 20:21, 01 gru 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja sadziłam dwa dni temu, ziemia przygotowana była, mrozu nie ma, jestem dobrej myśli.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
daszum 21:25, 01 gru 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Gardenarium napisał(a)
Ja sadziłam dwa dni temu, ziemia przygotowana była, mrozu nie ma, jestem dobrej myśli.



Danusiu, Ty masz zielone ręce
Nieważne kiedy posadzisz, wszystko Ci pięknie rośnie
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies