Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Trzmielina - Euonymus

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzmielina - Euonymus

Megi 20:03, 21 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Czy ktoś z posiadaczy trzmielin na pniu mógłby napisać, czy warto zapłacić 113 zł za takie okazy ? niestety w moich stronach nieczęsto spotyka się szczepione, więc nie mam żadnego porównania. Były też niższe po 95 zł i takie do pasa po 37 zł - ale te najniższe miały niestety niezbyt gęste czyprynki i nie przycinane jeszcze.

Jak stanęłam obok doniczki, to góra czuprynki sięgała mi prawie do czubka głowy - a wzrostu mam 176 cm, czyli dość wysoko szczepione, niestety nie było czasu na szukanie miary, bo pędziłam jak zwykle

Zdjęcie z komórki, zatem przepraszam za jakość.

____________________
Gardenarium 20:32, 21 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To trzmielina japońska, więc jest droższa i ma większe listki niż Fortunego. Może zimą przemarzać, wiosną zgubi liście, ale ładnie odbija. Może tyle kosztować.

Natomiast E. fortunei Emerald'n Gold powinna kosztować około 35-50 zł tak normalnie, wysokość pieńka 120 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Megi 20:48, 21 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Danusiu, dziękuję za cenną odpowiedź - jeśli może przemarzać, to na moje zimowe wiatry nie nadaje się, będę nadal rozglądać się za Emerald'n Gold, może w końcu trafię jakiś ładny okaz
____________________
Gardenarium 20:08, 22 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ona jest bardziej wrażliwa, ale u mojej mamy zimuje a to pn-wschód prawie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 21:18, 24 lip 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Pokazuję pomysł na obwódkę z trzmieliny, jeśli mamy brzydki rant tarasu. 10 lat temu przy nasypywaniu ziemi było równo. Wszystko niestety usiadło i mam stopień pomiędzy tarasem a trawnikiem. Taras pęka i był brzydki rant. Zakryłam go trzmieliną:

____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 15:07, 27 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobry pomysł, potem ciąć w wałek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AlicyaLK 22:34, 18 sie 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Mam pytanie odnośnie trzmieliny Emerald'n Gold. Czy mogę ją wsadzić na rabatkę, której szerokość to ok 50 cm, czy to za mało? Chciałam ją podsadzić trawami. Rabata jest pod drewnianym ogrodzeniem.



Jeśli nie trzmielina, to co innego na pniu? To miejsce dość słoneczne.
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Sebek 11:28, 20 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że tyle miejsca całkowicie jej wystarczy. Jednak ja tam widzę 3 sztuki pod tym płotem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
AlicyaLK 12:08, 20 sie 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
no czytasz mi w myślach bo mają być tam właśnie trzy
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
kachat 18:03, 16 paź 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Mam 5 trzmielin, wydaje mi się, że Emerald Gaiety. Wsadziłam dwie z nich do gruntu, wyglądały tak samo, a teraz już się różnią bardzo Jedna rośnie wzwyż i super wytrzymała ostatnie przymrozki, pozostałe 3 w doniczkach też wyglądają "kwitnąco", natomiast tej drugiej w ziemi coś jest... Nie dość, że rośnie zupełnie inaczej niż posadzona obok koleżanka, czyli nisko po ziemi i wyciąga długie gałązki jak najdalej w bok, to jeszcze chyba podmarzła..??? Może mi ktoś powiedzieć, o co tu chodzi?

____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies