Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Trzmielina - Euonymus

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzmielina - Euonymus

Sebek 23:57, 18 paź 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja bym ją wykopał, sprawdził korzenie. Jeśli są w porządku to posadź ją od nowa w dobrej ziemi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
megabasia 21:41, 26 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Gardenarium napisał(a)
Trzmielina oskrzydlona jesienią przybiera piękne barwy






No właśnie...czekałam na te spektakularne widoki, a moja posadzona na wiosnę trzmielinka zaczęła się jesienią pięknie wybarwiać, po czym....kilkanaście dni temu spuściła wszystkie listki Normalne to? Miała być jesienno-zimową królową ogródka, a wygląda marnie
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Sebek 11:00, 27 paź 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Było kilka mocnych przymrozków, wiele drzew i krzewów zamiast wybarwić się po prostu zrzuciło liście - nic jej nie jest.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
megabasia 12:12, 27 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
ok dzięki.
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
kachat 22:50, 21 lis 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Co do mojej trzmieliny, to wykopałam i przesadziłam, bo nijak nie pasowała do tej drugiej obok... Wszystko z nią ok jest, choć trochę liście się przebarwiły i podmarzły. Aha, i jeszcze dwie trzmieliny są bardzo podobne do tej podmarzniętej, z płożącymi się listkami. Czyli mam w sumie 3 krzaczki takie z ciut mniejszymi listkami i bardziej pokładającymi się, wyciągniętymi gałązkami, a dwie w ogóle się nie przebarwiające, wyglądające kwitnąco, z nieco większymi liśćmi i gałązkami sztywnymi skierowanym bardziej w górę. Czy to możliwe, że to różne odmiany..? Czy też mogą się tak różnie zachowywać egzemplarze tej samej jednej odmiany? Bo już zgłupiałam z lekka...
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Viola 17:13, 30 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Zobaczcie jaki wielki krzaczor - odmiana Gaiety. W Krakowie w ogrodzie botanicznym.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Zuza 10:17, 24 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
a ja mam pytanie odnośnie trzmieliny na pniu. Mam trzy trzmieliny: dwie rosną w donicach więc mrozy spędzają w pomieszczeniu w którym jest w najgorszym momencie -2 stopnie. Trzecia rośnie w ogrodzie ale w najbardziej zacisznym miejscu i obecnie jest okryta dość mocno. Zastanawiam się czy posadzić kilka jeszcze ale już w mniej zacisznym miejscu (no dobra wiatry tam dują i hulają) czy jest szansa przezimować trzmielinę na pniu w takich warunkach? Jeśli tak to jak to zrobić? Okrycie wystarczy?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Gardenarium 18:52, 24 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jakie masz trzmieliny? Gatunek poprosimy
Czy Fortunego kolorowe odmiany?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuza 23:32, 24 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Jeszcze nie mam- tzn poza tymi 3 ale nimi się nie martwię. Chodzi mi o to czy mają szansę szczepione na pniu przeżyć zimę na wietrznym stanowisku (i nasłonecznionym) a jeżeli tak to jaką odmianę kupić i jak je zabezpieczyć. Że też ja nie potrafię jasno przedstawić swoich myśli
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Gardenarium 21:47, 25 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lepiej nie sadzić ich na wietrznym stanowisku, a zacisznym, Bo jak w kiepskim miejscu to maty słomiane
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies