Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

sylwia_slomc... 20:01, 16 gru 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Rumianka napisał(a)
Przygotowania do świąt u mnie jeszcze w proszku...jakoś siły i chęci mi odeszły w tym roku...Wszystko idzie nie tak jak powinno, czyli cały czas pod górke...nawet pogoda dobija całkowicie...Po ostatnich ciągłych ulewach mamy problem z szambem...Otóż woda gruntowa tak wysoko podchodzi, że zalewa nam całkowicie szambo, pod sam dekiel...Nie nadążamy z opróżnianiem i wywożeniem...kasy idzie w cholerę, a efekt żaden...

O kurcze to nie zazdroszczę tego problemu. Musiało się gdzieś rozszczelnić chyba i woda się przedostaje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 20:14, 16 gru 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10289
sylwia_slomczewska napisał(a)

O kurcze to nie zazdroszczę tego problemu. Musiało się gdzieś rozszczelnić chyba i woda się przedostaje
Szambo jest zbudowane : jak karton od butów...czyli, protkokątne dolne masywne betonowe pudło...na wierzch położona pokrywa, ale klejona tylko na rogach kleksami kleju, woda gruntowa, przez swój wysoki poziom,dostaje się do szamba przez szczeliny pod pokrywą...eM na wiosnę ma zamiar odkopać brzegi szamba, by porządnie tam uszczelnić...Taka sytuacja zdarzyła się pierwszy raz w tym roku...Ale spowodowane to jest częstymi opadami deszczu...Całe lato padało codziennie, a jesienią to już słów brakuje ile tej wody opadowej naleciało nam wsządzie...wypłukując portfel niestety...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 20:26, 16 gru 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Faktycznie pogoda nie rozpieszczała Was w tym roku, nas też , ale mniej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgorzata_s... 22:50, 16 gru 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Dzięki za miłą wizytę u mnie Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Rumianka 22:30, 23 gru 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10289
Zdrowych - bo to najważniejsze,
Pełnych miłości - bo to sens życia,
Wiary - bo pozwala przetrwać trudne chwile,
Nadziei - bo niemożliwe staje się możliwe,
Niech czas Swiąt Bożego Narodzenia będzie pełen atmosfery radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu, by Sw. Mikołaj przyniósł Wam i nam wszystkim
najpiękniejszy prezent - dużo miłości...Spokojnych Swiąt życzy Rumianka...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:44, 23 gru 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10289
W tym roku postawiłam na kolor...

Za oknami straszliwa wichura, wieje chyba 100/h...co chwilę coś łomocze i urywa...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Radziu2013 18:43, 26 gru 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Rumianka napisał(a)



Pamiętam takie bombki...jeszcze jak byłem mały były u mojej babci na choince...teraz już ich nie ma Świetne Maja swój urok
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Rumianka 21:45, 26 gru 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10289
Te bombki wynorałam z piwnicznych "skarbów", by jeszcze mogły pocieszyć oko...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 21:56, 26 gru 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10289
Jednakże, żadna barwa nie jest w stanie przyćmić żałobnych smutków...Miesiąc temu odszedł nagle mój brat, a wczoraj kolejna przykra wiadomość...tragedia...odszedł młody członek rodziny, a miał tylko 29 lat...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
malgorzata_s... 22:16, 26 gru 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Czasami tak jest że smutek goni smutek Przytulam mocno i pamiętaj że zawsze po najgorszym deszczu wychodzi słońce.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies