Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Aurelllia 11:31, 28 lis 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Miałam wczoraj napisać właśnie o klonach globosum, ale brak czasu.... Dzisiaj wchodzę i są To jest niby taki standard, ale one naprawdę slicznie wyglądają w ogrodach sama właśnie projektuje sobie wysepke na środku trawnika z klosem globosum tylko nie wiem czy z tym zielonym czy zaszaleć z tym o żółtych liściach no i polączylabym go z trasami, bo wprowadzam je do ogrodu
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 11:32, 28 lis 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Z trawami* - nie ma to jak pisanie na komórce...
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
makadamia 11:57, 28 lis 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nie lubię ich. Mają strasznie gęste, "ciężkie" korony, do tego często taki spłaszczony kształt - wtedy już całkiem wyglądają, jakby ktoś na nie nadepnął.
Do tego często jakieś liście poprzypalane, jakieś dziury w koronie... (w przedszkolu mojego dziecka rośnie kilka egzemplarzy, które obserwuję).

Spodobała mi się za to robinia umbraculifera, ale okazało się, że ona jeszcze gorsza: bo odrosty, bo późno startuje, bo śmieci bardzo.

No więc chyba te klony lepsze i pal licho moje osobiste upodobania
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 12:01, 28 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rumianko, przepraszam, ze się wcisnę w dyskusję ale jak o drzewach to czuję się kompetentna.

A może klon czerwony np. October Glory (2 szt.), może być Scanlon też ? Nie jest duży, system korzeniowy ma w porządku. Piękny a niezakłócający Twojej biżuterii ogrodowej na podjeździe. Obejrzyj jego dorosłe wersje w necie.

Klony Globosum dadzą taką czapę po latach, która bardzo ściągnie Twój ogród do parteru. Ja bym go nieco wyniosła do góry. I: Globosy podkreślą, zwielokrotnią układ kulek i kół na Twojej frontowo - gazonowej rabacie.

Jeżeli nadal chciałabyś wersje kuliste, a nie stożkowe - bezpiecznych dla urządzeń i podjazdu drzew, to można dać wiśnie osobliwe - Umbraculifera, wyżej szczepione (tak 220 cm)


Lipy, dęby stanowczo za duże - odradzam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 12:26, 28 lis 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)


Klony Globosum dadzą taką czapę po latach, która bardzo ściągnie Twój ogród do parteru. Ja bym go nieco wyniosła do góry. I: Globosy podkreślą, zwielokrotnią układ kulek i kół na Twojej frontowo - gazonowej rabacie.


Jak Ty to pięknie i jasno wytłumaczyłaś

Pszczelarnia napisał(a)
Lipy, dęby stanowczo za duże - odradzam.


I Ty, Brutusie?!

To kto ma sadzić te drzewa? Ja, na swoich 800 m2? Oh wait...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 12:38, 28 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)


Jak Ty to pięknie i jasno wytłumaczyłaś



I Ty, Brutusie?!

To kto ma sadzić te drzewa? Ja, na swoich 800 m2? Oh wait...


Contra me - w innej wersji Tu, Filii - synu - (jako że Brutus miał być nieślubnym synem Cezara jak chce część historyków).

Jestem realistką i praktykiem drzewiastym. I ile dąb tak (ale czerwony jest gatunkiem inwazyjnym z przyrodniczego punktu widzenia), nawet przy podjeździe o tyle lipy nie (utrapienie) przy podjeździe a gdzieś tam.

Przedogródek Rumianki to bombonierka i takich potrzebuje drzew.

Można zawsze posadzić w jakimś parku? Może nikt się nie zorientuje? I nie zdąży zniszczyć zanim wyrośnie?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 13:16, 28 lis 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A ja jestem z frakcji "niech żywi nie tracą nadziei"
I dlatego nieustająco zachęcam wszystkich właścicieli dużych działek do sadzenia dużych drzew, bo mogą i dobrze takie drzewa u nich wyglądają. Choć przyznaję, że efekty tego namawiania mizerne

Ale te klony, które poleciłaś, w zupełności spełniają moją definicję "dużego drzewa" i byłoby super, gdyby Eliska dała się na nie namówić.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
boguslawa_ma... 15:37, 28 lis 2018


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Możesz pokazać tego swojego cyprysika?
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Rumianka 15:42, 28 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
makadamia napisał(a)
Nie lubię ich. Mają strasznie gęste, "ciężkie" korony, do tego często taki spłaszczony kształt - wtedy już całkiem wyglądają, jakby ktoś na nie nadepnął.
Do tego często jakieś liście poprzypalane, jakieś dziury w koronie... (w przedszkolu mojego dziecka rośnie kilka egzemplarzy, które obserwuję).

Spodobała mi się za to robinia umbraculifera, ale okazało się, że ona jeszcze gorsza: bo odrosty, bo późno startuje, bo śmieci bardzo.

No więc chyba te klony lepsze i pal licho moje osobiste upodobania

Asiu, dzięki za rozjaśnienie w mojej łepetynie... Te klony Globosum faktycznie tak wyglądają dorosłe, jakby tyłkiem zasiadła na nich teściowa (sama też nią jestem, ha ha ) o0bejrzałam w necie i poczytałam o nich...to znaczy o klonach, nie o teściowych...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 15:45, 28 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Pszczelarnia napisał(a)
Rumianko, przepraszam, ze się wcisnę w dyskusję ale jak o drzewach to czuję się kompetentna.

A może klon czerwony np. October Glory (2 szt.), może być Scanlon też ? Nie jest duży, system korzeniowy ma w porządku. Piękny a niezakłócający Twojej biżuterii ogrodowej na podjeździe. Obejrzyj jego dorosłe wersje w necie.

Klony Globosum dadzą taką czapę po latach, która bardzo ściągnie Twój ogród do parteru. Ja bym go nieco wyniosła do góry. I: Globosy podkreślą, zwielokrotnią układ kulek i kół na Twojej frontowo - gazonowej rabacie.

Jeżeli nadal chciałabyś wersje kuliste, a nie stożkowe - bezpiecznych dla urządzeń i podjazdu drzew, to można dać wiśnie osobliwe - Umbraculifera, wyżej szczepione (tak 220 cm)


Lipy, dęby stanowczo za duże - odradzam.

Pszczółko, fajnego pomysła mi poddałaś z tymi klonami czerwonymi October Glory...myślę, że to będzie moja miłość od pierwszego wejrzenia...gdzie ja byłam na tym O, że dotychczas nie trafiłam na nie...myślałam pewnie o niebieskich migdałach...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies