Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Rumianka 10:35, 23 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10282
zoja napisał(a)


a myslalam, ze moja paskuda jest wyjatkowa z tymi tulipanami
Pech: psy zjadaja, koty wykopuja

A trawnikowe zdjecia czekam - moze i ja kiedys odwaze sie na taka masakre

____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 10:41, 23 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10282
GorAna napisał(a)

Jak Ci się ten milin nie przyjmie, to daj znać
Widziałam, że u mnie jakaś gałązka zbyt mocno trzyma się ziemi
Trawnik na wiosnę będzie wzorcowy
Pozdrawiam Elisko
Dzięki Aniu za odwiedzinki, a na milin jestem chętna, ale zobaczymy co będzie z moimi badylami... Z trawnikiem aż takich rewelacji nie oczekuję, gdyź u mnie gleba słabiutka, jak może pamietasz, moj początek ogrodniczkowania, to podnosiliśmy poziom działki o 50-60 cm, ale była to zwykła piaszczysta ziemia odkrywkowa ze żwirowni, na inną nie było stać, bo weszło tam 90 dużych wywrotek...Ale coś zawsze ten kompost poprawi...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
gogo 22:26, 24 lis 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Elisko, jestem po spacerze u Ciebie i widzę piękny, zadbany ogród.
Od poprzedniej wizyty wszystko niesamowicie urosło, pamiętam powstawanie koniczynki. Czy tam dalej rośnie bażyna, wtedy pierwszy raz dowiedziałam się o istnieniu takiej rośliny.
Od Ciebie zgapiłam karmniki z plastikowych butelek.
A gdzie masz cięte z jakiejś rośliny kosze przy ścieżce, bardzo mi się podobały.
Piękne są białe okienka, a taki kwietnik na doniczki to bym chciała.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Rumianka 23:05, 24 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10282
Ta bażyna okazała się wrzosem o nazwie Robert Chapman, na wiosnę ma kolor pomarańczowy, latem zielony a jesienią przebarwia się na czerwono i taki zostaje przez zimę. Wiosna obcinam i kolory znów takie na okrągło...
Koszę są z ciętego jałowca...Okienka też mi się podobają, a że miałam je dopiero jeden sezon, to nie zdążyłam jeszcze nacieszyć się nimi...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
gogo 23:57, 24 lis 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Jeśli ten wrzos jest tak ciekawy kolorystycznie, to chętnie zaproszę go do mnie. Wrzosów nie sadziłam z obawy o kłopoty z nimi, mam wrzośce i te są bezproblemowe.
A z tym spróbuję.
A masz aktualne zdjęcia jałowcowych koszy, chętnie bym zobaczyła, jak wyglądają teraz.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Rumianka 17:43, 25 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10282
Aktualnego zdjęcia jałowcowych koszyków nie mam, ale jest na str. 354
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Aurelllia 18:10, 25 lis 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
OOO i tutaj witam się po raz pierwszy i zaznaczam wątek do obserwowania Miejsca z ławeczkami przecudowne, ale przyjemnie musi się na nich siedziec i oglądać ogród
Ja już przestałam się trawnikiem stresować, bo co roku mi go susza załatwia... Chyba musiałabym nawadnianie z tymi wyjeżdżanymi zraszaczami założyć, żeby był idealny, więc na razie mówię nie i jak przychodzi susza to jest pustynia, ale tydzień deszczu i się regeneruje. Nie ukrywam, że też zapragnęłam kawałek takiego idealnego, bez chwastów, intensywnie zielonego i taki sobie zasiałam i o taki malutki kawałeczek dbam, podlewam i cieszy oko, że chociaż jest kawałek, ale nad całością nie jestem w stanie zapanować
Bardzo pomogłaś tą wertykulacją i kompostem trawnikowi, na pewno na wiosnę się odwdzięczy
Ja jak robię na wiosnę wertykulację, to zawsze mnie do zrycie szokuje i te puste miejsca bez trawy, ale parę dni ciepła i deszczyku i robi się zielono

Pozdrawiam
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 18:19, 25 lis 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Zaczęłam czytać wątek od początku i bardzo miło się czyta tą opowieść jak ogród powstawał Trochę mi się jednak zejdzie do końca bo więcej niż 400 stron, ale po to właśnie są te jesienne wieczory długie
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
gogo 19:57, 25 lis 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Byłam i widziałam, kosz jest jeszcze ładniejszy niż pamiętałam.
Szkoda, że nie mam takiego iglaka do formowania, będę więc oglądać u Ciebie.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Rumianka 12:00, 26 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10282
Aurelio! Nie uwierzysz! Ty u mnie a ja u Ciebie w tym samym czasie na str. 9 wczoraj...Byłabym dłużej, ale przyszli goście, w najbliższych dniach poczytam dalej... Zapowiada siE ciekawie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies