Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

hanka_andrus 22:07, 18 lis 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ale dogodziłas trawnikowi, Wiosna się odwdzięczy. Macham
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
sylwia_slomc... 22:15, 18 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
W muszli kącik zakochanych
Trawnik będzie zadowolony na pewno
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 22:53, 18 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Ładnie wkomponowałaś rabatkę przy ławeczce w całość.Czerwone berberysy będą kolorem fajnie nawiązywać do ławeczki ,a jesienią do pnącza.
Robiłaś też dosiewkę trawy?W ten sposób też będę regenerować część trawnika ,ale dopiero na wiosnę po założeniu nawodnienia.A część zakładam od nowa z pomocą ogrodowiskowych rad mam nadzieję,że w końcu też będę miała świetny trawniczek.
Piękna ta różyczka ,którą udało Ci się ukorzenić,taka delikatna...Pozdrawiam.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
AnnaCh 22:58, 18 lis 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wiosną trawnik się odwdzięczy
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Rumianka 15:12, 19 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10289
hanka_andrus napisał(a)
Ale dogodziłas trawnikowi, Wiosna się odwdzięczy. Macham

Taką mam nadzieję Haneczko, sporo wysiłku to kosztowało, ale pewnie się opłaci...

sylwia słomc napisał(a)
W muszli kącik zakochanych
Trawnik będzie zadowolony na pewno
Tak to prawda...już jedna para nowożeńców pozowała do zdjęcia na romantycznej ławeczce...z czego byłam bardzo rada... Jak trawnik będzie zadowolony, to i ja też...

anpi napisał(a)
Ładnie wkomponowałaś rabatkę przy ławeczce w całość.Czerwone berberysy będą kolorem fajnie nawiązywać do ławeczki ,a jesienią do pnącza.
Robiłaś też dosiewkę trawy?W ten sposób też będę regenerować część trawnika ,ale dopiero na wiosnę po założeniu nawodnienia.A część zakładam od nowa z pomocą ogrodowiskowych rad mam nadzieję,że w końcu też będę miała świetny trawniczek.
Piękna ta różyczka ,którą udało Ci się ukorzenić,taka delikatna...Pozdrawiam.
Dosiewek trawy teraz nie robiłam, jeżeli będzie taka potrzeba, to wiosną to uczynię...Różyczka kwitnie nadal... Ale Twój trawnik zdecydowanie będzie miał lepiej z nawodnieniem...

AnnaCH napisał(a)
Wiosną trawnik się odwdzięczy

W tym roku trawnik dostał w kość podczas upałów więc trzeba ratować co się da...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 11:03, 20 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10289
Będąc na spacerze znalazłam wyrzucone przez kogoś badyle milinu, był nawet zwiędły kwiatuszek...pozbierałam je no i posadziłam dość głęboko do ziemi...Może uda się go ukorzenić...nic na tym nie tracę, niech siedzi tak do wiosny...zobaczymy...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anabuko1 11:38, 20 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
Rumianka napisał(a)
Dosadziłam bukszpany i trawki- kostrzewę siną...

moj trawnik, po wertykulacji dostał ziemię z kompostownika... i zamienił się w brzydkie kaczątko...

Fajne berberysy posadzilas. I mi takie się marzą.
Trawniczek
Wzorowo zrobiony.
Mój będzie remont przechodził na wiosnę już. A drugi będzie siany na wiosnę też.
Pozdrowki zistawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Rumianka 19:53, 20 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10289
anabuko1 napisał(a)

Fajne berberysy posadzilas. I mi takie się marzą.
Trawniczek
Wzorowo zrobiony.
Mój będzie remont przechodził na wiosnę już. A drugi będzie siany na wiosnę też.
Pozdrowki zistawiam

Aniu, w mnie to pikuś, ale u Ciebie to się będzie działo...Trzymam kciuki
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anpi 22:31, 20 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Rumianko,odnośnie malowania i przecierek o które pytałaś,tu napiszę Ci ogólnie.Robię albo farbami akrylowymi do drewna i metalu lub kredowymi AS,przed malowaniem akrylowymi trzeba matowić przedmiot papierem ściernym,do kredowych niekoniecznie.Akrylowe są tańsze,kredowe droższe,efekt też jest trochę inny.
Jedną z metod jest pomalowanie przedmiotu ciemniejszą farbą,np.brązową,potem jasną np białą i potem przecieranie kantów papierem ściernym do ciemnej farby.To tak bardzo ogólnie.Jeżeli chcesz dokładniej to napisz,postaram się wtedy odpisać na priv.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Rumianka 09:10, 21 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10289
Dzięki Aniu za instrukcję...na tę chwilę taka wiedza mi wystarczy...jak będę zabierać się za malowanie to poproszę o dokładniejszą instr. Mam szafkę 3 szufladową, ale najpierw chcę rozejrzeć się za ciekawymi dekorami...Pozdrawiam...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies