Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

sylwia_slomc... 23:58, 28 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Rumianka napisał(a)
W tym roku planuję dosadzić kilka drzewek liściastych, by jesienią wzbogacić ogród intensywniejszymi kolorkami liści, które u mnie, z powiewem morskiego wiatru, pewnie odfruną szybciej niż myślę...Jesienią posadziłam młode jarzębinki, z czasem będą miały koraliki dla ptactwa...

One będą ozdobą nie tylko jesienią wiosną młode pączki, potem świeżutkie listeczki, potem pełnia głębokiego koloru zieleni lub czerwieni i na koniec przebarwwienia jesienne....choć i zimą liściaste potrafią się pięknie szadzią przyodziać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiolaaa 05:28, 01 mar 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
jejus jarzębina przypominaja mi sie lata dziecinstwa gdzie bylo na kazdym osiedlu sporo jarzębiny i robilismy z tego nawlekane korale
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Rumianka 11:57, 01 mar 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
anabuko1 napisał(a)

Ładnie podoba mi się.
A co masz posadzone przy tym kole -łuku?

Obwódka to bukszpan, następna obwódka w środku, której tu nie widać to pierwiosnki, jest również szałwia omszona...a ten iglaczek tworzący koszyk to jałowiec Pfizeriana...jest w fazie zagęszczania...efekt końcowy mam nadzieję - niebawem (za kilka lat...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 11:59, 01 mar 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
sylwia_slomczewska napisał(a)

One będą ozdobą nie tylko jesienią wiosną młode pączki, potem świeżutkie listeczki, potem pełnia głębokiego koloru zieleni lub czerwieni i na koniec przebarwwienia jesienne....choć i zimą liściaste potrafią się pięknie szadzią przyodziać

U mnie jeszcze zamarznieta ziemia, a już łapki mnie swędzą żeby coś podziałać w ogrodzie...szkoda, że u nas wiosna przychodzi o wiele wiele później... A chciałoby się już te drzewka sadzić i nie tylko...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 12:02, 01 mar 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Kasiolaaa napisał(a)
jejus jarzębina przypominaja mi sie lata dziecinstwa gdzie bylo na kazdym osiedlu sporo jarzębiny i robilismy z tego nawlekane korale

Tyle lat czaiłam się na te jarzębinki i dopiero w ubiegłym roku je posadziłam, a teraz czekam co pokażą...pewnie w pierwszych latach niewiele będzie do oglądania, ale z czasem rozbujają się z pewnością nawet na mojej piaszczystej glebie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Kasiolaaa 13:56, 01 mar 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Rumianka mysle ze napewno sie rozbujaja ja jeszcze uwielbiam stare brzozy sa tak piekne i troche romantyczne ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Rumianka 15:10, 01 mar 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Kasiolaaa napisał(a)
Rumianka mysle ze napewno sie rozbujaja ja jeszcze uwielbiam stare brzozy sa tak piekne i troche romantyczne ❤

Brzozy są urokliwe i romantyczne jak piszesz... Jednakże baaardzo niepraktyczne wg mnie...Przy domu Rodziców rosła kiedyś ogromna brzozy i tyle co pamiętam, to były z nią wieczne kłopoty. W czasie kwitnienia zmiatałam z podwórza codziennie prawie pełne wiadro "samolocików i kiełbasek" to znaczy tych nasienników... Jesienią natomiast niezliczona ilość liści spadających wokół... no i również w rynny... Wiatr nie dał rady ich stamtąd wywiać, więc leżały spokojnie i czekały na jesienne deszcze...Tworzył się wówczas z nich ubity "koc", który zapychał rynny dachowe i woda leciała po ścianach, gdyż odpływ rynnowy był niedrożny...Raz nawet mieliśmy firmę specjalistyczną, bo samemu nie dało rady usunąć zalegających latami liści...U siebie w ogrodzie posadziłam 4 brzozy, ale 2 lata temu eMuś tak drastycznie je podciął, że nie przeżyły upalnych dni...i w ich miejscu rosną teraz 2 wiśienki...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 19:28, 01 mar 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Dwa dni były słoneczne i już cichutko zapukała do mnie wiosna...

ciemierniki trudno było dojrzeć pod warstwą suchych liści...


tulipany wystawiaja kły...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 19:30, 01 mar 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
magnolia obsypana pąkami kwiatowymi

trzmielina nie ucierpiała w mroźne dni

już dzis zostałam obdarowana kwiatami na Dzień Kobiet...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
hanka_andrus 19:50, 01 mar 2019


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Czy przykrywałaś czymś swoje ciemierniki? Ładnie zachowały liście.I kwiatków masa!

Ja swoich nie przykryłam i miałam czarne liście, więc szybko wycięłam. Ale kwiatki są i to cieszy, Trzeba im zrobić oprysk na grzyby?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies