Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Rumianka 18:31, 05 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Natomiast po obu stronach bramy i przy patio z obu stron posadziłam zaplanowane zimą czerwone klony October Glory (specjalnie dla mnie sprowadzone przez ogrodnictwo, w którym zaopatruję się od lat)...efekt będzie dopiero jesienią...

zrobiłam przy wjeździe wąską rabatkę. posadzone zostały liliowce, pomiędzy nimi 3 perukowce, 2 jarzębinki...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 18:33, 05 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Z cegieł zrobiłam postument dla poidełka...

a przed garażem póleczka ze skrzynek...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
la_estrellita 18:37, 05 maj 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Szybko zadziałałaś z tymi nigrami .
____________________
Agnieszka Gutlandia
sylwia_slomc... 18:57, 05 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Rumianka napisał(a)

zrobiłam przy wjeździe wąską rabatkę. posadzone zostały liliowce, pomiędzy nimi 3 perukowce, 2 jarzębinki...

Oj obawiam sie ciasno będzie Jarzębiny stosunkowo niskie drzewa, perukowce wysokie, szerokie krzewy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 21:41, 05 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
la_estrellita napisał(a)
Szybko zadziałałaś z tymi nigrami .

Tak lubię...decyzja i pach...zrobione. Najpierw posadziłam po jednej z każdej strony ławeczki, ale uznałam, że brakuje wykończenia i dokupiłam następne dwie Nigry...jest lepiej...a ścieżka zniknęła bezpowrotnie.
Dla Ciebie zdjęcie "zapączkowanych" konwalii...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 21:52, 05 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
sylwia_slomczewska napisał(a)

Oj obawiam sie ciasno będzie Jarzębiny stosunkowo niskie drzewa, perukowce wysokie, szerokie krzewy.

To wszystko zgadza się, co piszesz Sylwio...ale na mojej baaardzo piaszczystej ziemi prognoza takiego wzrostu roślin raczej nie ma szans się sprawdzić...; A jak rzeczywiście będzie za ciasno, to coś się przesadzi...nie pierwszy raz... z resztą,,,
A jeśli chodzi o mojego perukowca, to weteran...rośnie od bardzo dawna i o dziwo górna część urosła na około pół metra...wykopałam go, by sprawdzić co z korzeniami i oniemiałam... Korzeń był gigantycznych rozmiarów i gruby jak u dorosłego drzewa. Odcięłam to co było z mniejszymi korzeniami, podzieliłam na 3 i posadziłam na nowo w tej zrobionej rabatce, może tym razem coś będzie z niego...zobaczę...Oby.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 21:55, 05 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Ogólnie jest zimno, a moje rośliny wciąż malutkie...Hortensje mają 0,5 cm pąki liściowe...kiedy to ruszy? Rosną w nóżkach okienka i na zdjęciu nawet ich zarys nie jest widoczny.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anpi 21:58, 05 maj 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Rumianka napisał(a)
Moja majówka...
złotlin kwitnie jak szalony

Po obu stronach czerwonej ławeczki posadziłam po 2 Nigry...


Rumianko,posadziłaś po dwie Nigry po obu stronach ławeczki ,czyli cztery w sumie ?Też jestem za wersją bez tej wąziutkiej ścieżki ceglanej
Ja też się skusiłam na nowego klonika
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Rumianka 23:37, 05 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
anpi napisał(a)

Rumianko,posadziłaś po dwie Nigry po obu stronach ławeczki ,czyli cztery w sumie ?Też jestem za wersją bez tej wąziutkiej ścieżki ceglanej
Ja też się skusiłam na nowego klonika

Tak, posadziłam po 2 Nigry po każdej stronie ławeczki...jak rozwinie liście winobluszcz na muszli to zrobię zdjęcie całości rabaty. A ta wąska ścieżka była be be...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Doranma 16:32, 07 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Oj, dzieje się Tyle konwalii! Będzie piękny zapach.
Perukowcom lepiej na suchym niż na mokrym więc mogą Cię zaskoczyć ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies