Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

frezja 20:15, 29 kwi 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Fajnie Sylwia wyszło jesteśmy dwie teraz do projektowania
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Rumianka 21:23, 29 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10282
frezja napisał(a)
Sama ścieżka, czyli odpowiednio ułożone płyty nie podzieli (teraz dziwnie ułożona, choć wiem, że przymiarka), ale już z nasadzeniami tak się stanie.

Do altany prowadzi ścieżka i musisz zachować jednośc...zrób taką samą.

Takiej ścieżki jak do altany nie mogę zrobić, bo nie mam takich płyt, a mam jedynie dwukolorową cegłę i tak sobie wymyśliłam ścieżkę... ale po przeanalizowaniu, widzę, że to nie jest dobry pomysł...bo różny materiał "ścieżkowy" będzie zgrzytał...czyż nie?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 21:26, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82044
Nie będzie zgrzytał jak połączysz nasadzeniami z miejscami poprzednimi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 21:27, 29 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10282
frezja napisał(a)
Widzę, że masz ciągoty do nowych nasadzeń. Szukaj innego miejsca. Miejsce z ławką obsadź hortensjami..będzie przytulnie. Możesz nawet poszerzyć to miejsce, gdzie stoi ławka i zrobić koło.

A propos koła przed ławką...zanim zrobiłam lekko zaokrągloną rabatkę przed ławką, właśnie przymierzałam się do zrobienie koła i o dziwo jakoś wyglądało nie za bardzo...dlatego zeszło na tylko lekki łuk...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 21:33, 29 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10282
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nie będzie zgrzytał jak połączysz nasadzeniami z miejscami poprzednimi

Wiem, że powtórzenia nasadzeń tworzą spójną całość...i ten trop jest fajny. Ale mnie najbardziej wzięło na bordowe drzewka, by dodać trochę koloru roślinami...Trawnik przed ławką jest dość spory dlatego umyśliłam właśnie to miejsce...Ale nawet rezygnując z tego pomysłu (ze ścieżką) drzewka mogę dosadzić przecież w rabacie po obu stronach ławki w jakiejś tam stosownej odległości...może tak byłoby lepiej? I dać sobie święty spokój ze ścieżką...?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 21:41, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82044
A widziałaś mój projekcik na poprzedniej stronie na samym dole?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 21:52, 29 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10282
sylwia_slomczewska napisał(a)
A mnie przychodzi do głowy coś takiego

Nie umiem w komórce odwrócić
Dwa drzewka kulki jak w koniczynce, obwódki bukszpanowe lub cisowe, albo z zielonej trzmieliny, nawiązujące do koniczynki, a resztę można dowolnie wypełnić bylinami lub trawkami jakie lubisz

Takie rozwiązanie też fajne...inne niż dotychczas rozważałam...Jednakże zaczynam się łamać. co do ścieżki...tak naprawdę to po co mi ona...
Mój eM mówi do mnie..."babskie wymyślanki, nie możesz spokojnie usiedzieć, tylko Cię nosi...odpoczywaj trochę..."
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 21:57, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82044
A mnie się wydaje, że fajne tajemnicze miejsce by się dzięki temu zrobiło przy tej ławeczce. Tylko ja w gorącej wodzie kąpana U mnie od pomysłu do realizacji dwie minuty
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 22:02, 29 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10282
sylwia_slomczewska napisał(a)
A mnie się wydaje, że fajne tajemnicze miejsce by się dzięki temu zrobiło przy tej ławeczce. Tylko ja w gorącej wodzie kąpana U mnie od pomysłu do realizacji dwie minuty

I ja taka jestem, że pomysł i realizacja natychmiast...podczas podlewania ogrodu w sobotę wpadł mi pomysł ze ścieżką i za pół godziny cegłówki już leżały...a co dalej, to dopiero zaczęłam się zastanawiać...tak by nie przerabiać (jak zawsze)...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
frezja 22:03, 29 kwi 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Rumianka napisał(a)

Wiem, że powtórzenia nasadzeń tworzą spójną całość...i ten trop jest fajny. Ale mnie najbardziej wzięło na bordowe drzewka, by dodać trochę koloru roślinami...Trawnik przed ławką jest dość spory dlatego umyśliłam właśnie to miejsce...Ale nawet rezygnując z tego pomysłu (ze ścieżką) drzewka mogę dosadzić przecież w rabacie po obu stronach ławki w jakiejś tam stosownej odległości...może tak byłoby lepiej? I dać sobie święty spokój ze ścieżką...?
Otóż to....
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies