Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - trudne początki - Paula

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - trudne początki - Paula

paula23 21:55, 03 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Dominika11 napisał(a)
toś sporo zrobiła


Moim największym osiągnięciem dziś było przekonanie M żeby sprzątnął stertę desek sprzed okna (przed nowym domem, koło derenia) bo psują mi cały efekt i dał się przekonać, po niedzieli bierze się za nie więc może zdążę jeszcze obsadzić tamtą rabatkę właśnie zastanawiam się nad hortensjami jakie tam dać Wizja jest taka że będzie tam mieszkał dereń, 2 hortensje ogrodowe może wcisnę pomiędzy miskanta albo ze 3 przed tym jeden z pniaczków i na pierwszym planie albo żurawki albo turzyca aurea...

Jak na złość nie mam dobrego zdjęcia tego fragmentu tylko takie częściowe:


To miejsce za winogronem (na dniach będziemy go przesadzać):


I o tym pniaczku mowa :



Hm a może żurawki na pierwszy plan a turzyce wsadzić do pnia ?
____________________
Paula Moje trudne początki
AnnaCh 21:57, 03 paź 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ty jak zawsze szalejesz Chyba faktycznie szkółkę otworzysz
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paula23 22:01, 03 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
AnnaCh napisał(a)
Ty jak zawsze szalejesz Chyba faktycznie szkółkę otworzysz


Aniu ja po prostu pesymistką jestem i nastawiam się na straty przydało by mi się gdzieś z 20 sztuk więc kalkuluje to tak żeby mi się 10% przyjęło to muszę zrobić 200 A od przybytku (roślin) głowa nie boli
____________________
Paula Moje trudne początki
AnnaCh 22:08, 03 paź 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
paula23 napisał(a)
Aniu ja po prostu pesymistką jestem i nastawiam się na straty przydało by mi się gdzieś z 20 sztuk więc kalkuluje to tak żeby mi się 10% przyjęło to muszę zrobić 200 A od przybytku (roślin) głowa nie boli

Przy pelargoniach to Ci się 10% nie przyjmie
Już widzę Twój dom w przyszłym roku, cały w kwiatach
____________________
Ania - Malutki pod lasem
alis 14:01, 04 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
paula23 napisał(a)
Cały dzień walczyliśmy z drzewkami i "świniem" dopiero skończyliśmy ale zobaczcie Panowie się nie obijali



Jakie urocze zdjęcie Wspaniały pomocnik, pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
MirellaB 20:10, 04 paź 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Tamaryszka mam i bardzo go lubię. Z niego się robi wielki krzak.
Derenia jak będziesz krótko cięła to fajnie się rozrośnie. Mojego nie cięłam przez lat i był taki sobie. W tym roku pierwszy raz ścięłam i bardzo jestem zadowolona z efektu
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
paula23 21:47, 04 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
MirellaB napisał(a)
Tamaryszka mam i bardzo go lubię. Z niego się robi wielki krzak.
Derenia jak będziesz krótko cięła to fajnie się rozrośnie. Mojego nie cięłam przez lat i był taki sobie. W tym roku pierwszy raz ścięłam i bardzo jestem zadowolona z efektu


Jak bardzo krótko?



Dziś mój szanowny M złamał swoją złotą zasadę "Dzień święty święcić " i nawet dużo udało nam się zrobić cały plac wygrabiony Winorośl już ścięta, przycięliśmy też śliwkę, zjedliśmy pierwsze jabłuszka z naszej 6 letniej jabłonki rozsadziłam truskawki i poziomki, wszystko wyplewiłam, solidnie podlałam i zaplanowaliśmy nowe nasadzenia na świerkową i koło derenia. Dorobiliśmy się plastikowych beczek do zakopania w ziemi jako ogranicznik, chcemy (w sumie to M chce) posadzić w nich miskanta olbrzymiego

Jupi tak się ciesze że pozbyłam się tego strasznego śmieciucha (mowa o winorośli) jutro wrzucę fotkę bo już dziś brakło dnia
____________________
Paula Moje trudne początki
MirellaB 21:52, 04 paź 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Miałam dwu metrowego to ścięłam go na metr wysokości

Czekam jutro na fotki
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 09:48, 06 paź 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Jestem, a fotek brak Czekam cierpliwie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
paula23 12:44, 06 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
MirellaB napisał(a)
Jestem, a fotek brak Czekam cierpliwie


Czasu mi brak jeszcze dziś przyjeżdżają rodzice a mój ojciec ostatnio jak był to nie miałam ani jednej roślinki na placu więc teraz nie wiadomo za co się brać bo chcemy zrobić dobre wrażenie

Dziewczyny właśnie zamawiam trawy bo jak widzicie u mnie tylko główne nasadzenia i teraz planuje pouzupełniać rabatki trawami ale potrzebuje ich sporo i chce dzielić to co kupię i tak się zastanawiam jak bym je podzieliła do doniczek i przezimowałam w pomieszczeniu? Boje się żeby mi przez zimę nie przemarzły?

oto wstępna lista :
3szt Miscanthus sinensis "Giganteus’
4szt Stipa tenuissima 'PONY TAILS'
4szt Ophiopogon planiscapus 'Niger'
3szt Miscanthus sinensis Giraffe
2szt Carex caryophyllea 'The Beatles'
2szt Hakonechloa macra Aureola
2szt Imperata cylindrica Red baron
3szt Pennisetum alopecuroides
5szt Spartyna grzebieniasta
5szt Mozga trzcinowata

I tak sobie myślę że podzielę na 2/3 sztuki z doniczki, wiosną dokupię drugie tyle i będzie ok. Dopiero wiosną bo nie chce mojego M narażać na zawał bo jeszcze w tym tygodniu jedziemy do szkółki po hortensje dzwoniłam wczoraj i nawet fajną cenę mi powiedzieli, podobno ładne gęste po 70cm po kilka/kilkanaście kwiatów zobaczymy co zastane są np bobo, pinky winky, magical fire i limelight(tym mam juz 4 więc chyba odpuszcze kolejna)
____________________
Paula Moje trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies