Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - trudne początki - Paula

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - trudne początki - Paula

Filemon24 12:50, 06 paź 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
nie polecam mozgi trzcinowatej walor dekoracyjny mały a jest bardzo ekspansywna. Jak chcesz to mogę w przyszłym roku podesłać za darmo lepiej kup sobie w to miejsce coś lepszego a ja ci podaruje jak chcesz, tylko się przypomnij.
Pytałam eksperta od traw czy można sadzić napisał, że jeszcze można. Dzielić jednak nie radzę zostaw to na następny rok.
____________________
margaretka3 12:57, 06 paź 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Dokładnie to samo chciałam napisać, kup, zasadź jak najszybciej, ale teraz już nie dziel. Wyjdzie trawkom na zdrowie. I na pewno nie zimuj ich w pomieszczeniu
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Iggia 13:01, 06 paź 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Paula, uważaj z stipą i ophiopogonem - kiepsko zimują.
Ophiopogona trzeba nakryć włókniną, bo może wymarznąć.
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
iwka 13:06, 06 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
stipy teraz bym nie zamawiała, może zmarznąć, z konwalnikiem nie miałam problemu, nigdy nie okrywałam no i tak jak głosy wyżej nie trzymaj w domu bo zmarnujesz, posadź teraz bez dzielenia
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Iggia 13:10, 06 paź 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
A co do Stipy - to może poproś kogoś o nasionka i na wiosnę sama posiej do doniczek. Ja tak będę robić, zobaczymy co mi z tego wyjdzie
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
paula23 13:45, 06 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011


Filemon24 napisał(a)
nie polecam mozgi trzcinowatej walor dekoracyjny mały a jest bardzo ekspansywna. Jak chcesz to mogę w przyszłym roku podesłać za darmo lepiej kup sobie w to miejsce coś lepszego a ja ci podaruje jak chcesz, tylko się przypomnij.
Pytałam eksperta od traw czy można sadzić napisał, że jeszcze można. Dzielić jednak nie radzę zostaw to na następny rok.


Dziękuje Ci za propozycje, jestem wdzięczna Kurde pytałam sprzedającego i nic mi nie wspominał żeby była ekspansywna w takim razie faktycznie chyba narazie sobie ją daruje. Tyko mówił że miskant olbrzymi bywa ekspansywny ale na niego mam przygotowane ograniczniki do wkopania w ziemie

margaretka3 napisał(a)
Dokładnie to samo chciałam napisać, kup, zasadź jak najszybciej, ale teraz już nie dziel. Wyjdzie trawkom na zdrowie. I na pewno nie zimuj ich w pomieszczeniu


Miałam na myśli pomieszczenie w nowym domu które M mi przerobił na coś ala szklarnie.

Iggia napisał(a)
Paula, uważaj z stipą i ophiopogonem - kiepsko zimują.
Ophiopogona trzeba nakryć włókniną, bo może wymarznąć.


A kurde pytałam sprzedającego o zimowe i twierdził że te trawy które wybrałam zimują bez problemu :-/

iwka napisał(a)
stipy teraz bym nie zamawiała, może zmarznąć, z konwalnikiem nie miałam problemu, nigdy nie okrywałam no i tak jak głosy wyżej nie trzymaj w domu bo zmarnujesz, posadź teraz bez dzielenia


Nie miałam na myśli trzymać w domu, M mi przerobił pomieszczenie na coś ala szklarenke.

Iggia napisał(a)
A co do Stipy - to może poproś kogoś o nasionka i na wiosnę sama posiej do doniczek. Ja tak będę robić, zobaczymy co mi z tego wyjdzie


Nie lubie się narzucać komuś bo źle się czuje z takim proszeniem a co do siana to mam 2 lewe ręce


Dziewczyny dziękuje za szybki odzew trawy mam zamówić wieczorem więc się nad tymi zastanowie.
Czyli jednak sadzić do gruntu? Szkoda bo liczyłam że je podziele i na wiosne juz będę miała sporo do obsadzenia.

A z tą stipą to może przemarznąć jak ja tak późno wsadzę czy ogólnie przemarza? Jakbym na wiosne kupiła to będzie ok czy lepiej wogóle zrezygnowac??
____________________
Paula Moje trudne początki
Iggia 13:49, 06 paź 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Stipa ogólnie kiepsko zimuje z tego co wiem (i czytałam na forum). Lepiej, żebyś stipę i Ophiopogona kupiła na wiosnę i wtedy wsadziła.
A co do dzielenia traw - to lepiej teraz wsadzić do przechowalnika (do ziemi) i na wiosnę podzielić.
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
paula23 14:29, 06 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Faktycznie kurde sprawdzam teraz i stipa ma strefe 8A chyba sobie ja wogóle odpuszcze.

Dodam jeszcze że w tym pomieszczeniu mogę je wsadzić do ziemi bezpośrednio nie ma tam jeszcze wylewki
____________________
Paula Moje trudne początki
paula23 15:38, 06 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Jestem z siebie dumna

Zrobiłam generalny porządek m.in pomyłam okna, zmieniłam firanki, poprałam pościele wszystkie kołdry i podusie się wietrzą, pranie schnie na słoneczku. Ciasto już dochodzi, szynka z boczkiem w marynacie, smalczyk ze skwarkami i mięsem do chlebka stygnie obiadek już prawie gotowy, naszykowałam pojemniczki do sadzenia cebulek i w takich momentach jak ten KOCHAM moją zmywarkę do naczyń Wieczorkiem jeszcze planuje upiecz chlebek z boczkiem, założyć mamie nowe tipsy a zaraz może uda mi się jeszcze skoczyć do ogrodu
____________________
Paula Moje trudne początki
Iggia 15:40, 06 paź 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
paula23 napisał(a)
Jestem z siebie dumna

Zrobiłam generalny porządek m.in pomyłam okna, zmieniłam firanki, poprałam pościele wszystkie kołdry i podusie się wietrzą, pranie schnie na słoneczku. Ciasto już dochodzi, szynka z boczkiem w marynacie, smalczyk ze skwarkami i mięsem do chlebka stygnie obiadek już prawie gotowy, naszykowałam pojemniczki do sadzenia cebulek i w takich momentach jak ten KOCHAM moją zmywarkę do naczyń Wieczorkiem jeszcze planuje upiecz chlebek z boczkiem, założyć mamie nowe tipsy a zaraz może uda mi się jeszcze skoczyć do ogrodu

Nooo kurcze - ale pracuś z Ciebie
Super

____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies