Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - trudne początki - Paula

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - trudne początki - Paula

frezja 14:15, 14 paź 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
może daj pytanie w wątku "pojedyncze pytania..." tam prędzej Cię znajdą z problemem.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
paula23 14:26, 14 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
frezja napisał(a)
może daj pytanie w wątku "pojedyncze pytania..." tam prędzej Cię znajdą z problemem.


Dałam dałam

ale z tego co widzę to więcej tutaj jest osób proszących o rade jak radzących najwyżej zaryzykuje i za rok okaże się jak wyszło
____________________
Paula Moje trudne początki
iwka 14:47, 14 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
paula23 napisał(a)


Jeśli możesz to rozpisz się co z nim nie tak słabo rośnie czy w czymś innym problem?


Chciałabym tam coś około 1,5m zielone albo żółte.

A spartyna grzebieniasta?


na początku byłam nim zachwycona i bardzo mi się podobał, szczególnie te paski. Rosnie u mnie trzeci rok i zastrzeżeń żadnych nie mam, ładny jest tylko teraz mi sie odmieniło i jakoś te paski mi się odwidziały jak dla mnie trochę za pstrokaty ale to moje zdanie i nie twierdzę, że jest brzydki
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
paula23 14:54, 14 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
iwka napisał(a)


na początku byłam nim zachwycona i bardzo mi się podobał, szczególnie te paski. Rosnie u mnie trzeci rok i zastrzeżeń żadnych nie mam, ładny jest tylko teraz mi sie odmieniło i jakoś te paski mi się odwidziały jak dla mnie trochę za pstrokaty ale to moje zdanie i nie twierdzę, że jest brzydki


Jeśli dałabyś rade pokazać mi takiego po wsadzeniu i obecnie byłabym bardzo wdzięczna. Chciałabym zobaczyć jak się rozrósł bo zależy mi też na czymś co da mi w miarę szybki efekt
____________________
Paula Moje trudne początki
paula23 20:35, 15 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Szkoda że nikt nie chce podpowiedzieć
____________________
Paula Moje trudne początki
iwka 20:39, 15 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
paula23 napisał(a)
Szkoda że nikt nie chce podpowiedzieć

właśnie szukam dla Ciebie zdjęć, zaraz wstawię

wiosna 2013

maj 2014


z 2015 mam w telefonie zaraz edytuję
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
frezja 20:52, 15 paź 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Paula czego szukasz?? trawy wysokiej??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
paula23 21:46, 15 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Iwka dziękuje za zdjęcia

Ewa chodzi mi ogólnie o dobór traw na tą rabatę bo już sama nie wiem na jakie się zdecydować, czytam i czytam i co strona to co innego piszą na jednej zachwalają na innej odradzają a w sumie nigdy nie miałam do czynienia z trawami i doświadczenia brak.

Na tył chciałabym wysoką około 2m trawę która w miarę szybko da efekt.
Póki co się zastanawiałam, czytałam i myślę nad miskantem chińskim gracillimus tylko nie wiem jak z tempem rośnięcia u niego. Zastanawia mnie jeszcze spartyna ale tu znowu czytałam że jest ekspansywna...

Myślę czy coś zmienić z kolorystyka będzie zielono-żółto z hortensjami levana, pinky winky i wins red. Czy nie będzie zbyt pstrokato jak zakwitną i zbyt nudo kiedy będą spały?
____________________
Paula Moje trudne początki
iwka 22:37, 15 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
coś mi zdjęć nie dodaje, chciałam jeszcze pokazać Ci jak w tym roku wygląda jutro może będzie lepiej to wstawię, a potem usunę
zebrinus na pewno nie urośnie 2 m, tak mi się wydaje z takich wysokich to mam jeszcze miskanta kleine fontane czy jakoś tak, no i on do dwóch metrów dorasta z kwiatostanem, liście ma szerokie z białym paskiem

gracillimus jest bardzo ładny i chyba szybko rośnie
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
paula23 22:50, 15 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
iwka napisał(a)
coś mi zdjęć nie dodaje, chciałam jeszcze pokazać Ci jak w tym roku wygląda jutro może będzie lepiej to wstawię, a potem usunę
zebrinus na pewno nie urośnie 2 m, tak mi się wydaje z takich wysokich to mam jeszcze miskanta kleine fontane czy jakoś tak, no i on do dwóch metrów dorasta z kwiatostanem, liście ma szerokie z białym paskiem

gracillimus jest bardzo ładny i chyba szybko rośnie


Nie usuwaj

No i chyba przy gracillimusie zostanę dziękuje za zdjęcia. Skoro masz już u siebie miskanty to może się orientujesz czy jeśli po niedzieli go posadzę to w przyszłym roku jest szansa uzyskać jakiś w miarę ładny efekt czy nie mam co na to liczyć?
____________________
Paula Moje trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies