Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

12:26, 20 kwi 2017
Haniu najlepsza to młoda pokrzywa.
Ale najważniejsze by była przed kwitnieniem.

Fajne te Twoje kosiareczki. Wyglądają jak dekoracje

Wczoraj opatuliłam róże,magnolię,kielichowca.U nas obyło się bez przymrozku ale ubranek jeszcze nie zdejmuję z roślin bo i na dziś coś mówią,że może być
Jak Twoje rośliny po nocy?
Pogoda dobijająca ale na to wpływu już nie mamy.

Konieczki 08:20, 21 kwi 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
I jak Mama puściły Cię nerwy egzaminowe. Trzymałam kciuki cały czas
Mam nadzieję że nie było u Was dużych mrozów.
____________________
Zielonym do góry... :)
HanaK 13:06, 23 kwi 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Tak, już w piątek po angielskim pojechałam z dzieciakami na pizzę i panna cottę Polski wg córy poszedł jej super - 1 błąd, historia i WOS już na luzie, przyrodnicza część trochę gorzej (zaskoczyły ją pytania z biologii o dziwo, ja bałam się fizyki), z angielskiego wróciła bardzo zadowolona, nawet nie sprawdziła testu ...

W maju będę miała trochę stresu, bo naszego środkowego zabraliśmy ze szkoły i przepisaliśmy do edukacji domowej i ... będzie zdawał egzaminy

Przymrozki - były, u nas tego nie widać, bo ... do paleniska powkładałam suche zdrewniałe kłącza tego chwastu, który mi przelazł z łąki, była taka góra, że tliło się 2 noce, u nas spoko, wszystkie kwiaty na drzewach przez to odymianie przypadkowe są nadal białe (zapomniałam zalać, bo w środy mam wożenie dzieciaków na zajęcia), u sąsiadów najbardziej ucierpiała magnolia, zewnętrzne płatki całe brązowe


Konieczki napisał(a)
I jak Mama puściły Cię nerwy egzaminowe. Trzymałam kciuki cały czas
Mam nadzieję że nie było u Was dużych mrozów.
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 13:11, 23 kwi 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Aniu, jak przyjedziecie, kosiareczki na pewno chętnie się z Wami przywitają Są bardzo czujne

Z przymrozkami opisałam przygodę powyżej, udało mi się "na blondynkę"

A ta pokrzywa - to takie 10-15 cm od ziemi to już są dobre ? Bo mam takich sporo, a jutro przyjdzie beczka, którą zamówiłam.


Aniaaa napisał(a)
Haniu najlepsza to młoda pokrzywa.
Ale najważniejsze by była przed kwitnieniem.

Fajne te Twoje kosiareczki. Wyglądają jak dekoracje

Wczoraj opatuliłam róże,magnolię,kielichowca.U nas obyło się bez przymrozku ale ubranek jeszcze nie zdejmuję z roślin bo i na dziś coś mówią,że może być
Jak Twoje rośliny po nocy?
Pogoda dobijająca ale na to wpływu już nie mamy.

____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Konieczki 14:42, 24 kwi 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
No to super, trzymamy kciuki z maj
____________________
Zielonym do góry... :)
Konieczki 13:51, 09 maj 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Hej Hania co słychać?
____________________
Zielonym do góry... :)
Gosialuk 23:01, 12 maj 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Cześć Haniu. Ja trafiłam do ciebie z wątku o podbiale. Przeczytałam twój wątek i dalej nie wiem czy sobie z nim poradziłaś. Ja na razie wykopuję kłącza, ale moim zdaniem to taki chwast jak podagrycznik i ciężko go wytępić. jeśli znasz skuteczny sposób to napisz proszę. A ogród twój pięknieje.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
HanaK 11:44, 17 maj 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Hej Gosiu, przekopałam całą skarpę w ubiegłym roku, wyjęłam wiele worów kłączy,ale Pani, której firma zrobiła mi murki oporowe, przenosiny roślin i ogólnie rewolucję (bez niej nie dałabym rady w takim tempie tego ogarnąć) doradziła mi, aby w tym jednym miejscu jeszcze dodatkowo zastosować Roundup. Mieliśmy dosłownie inwazję Odbija trochę nieśmiało, co się pojawi to natychmiast psikam octem (chyba rada Danusi), działa, odbija słabiej i mam nadzieję, że do końca tego sezonu pozbędziemy się go całkowicie. Teraz wychodzi na trawniku, nie wyłazi NA RAZIE na klombach.

Jak Cię to pocieszy, w tym sezonie z drugiej strony od sąsiada przelazły nam na trawnik łany podagrycznika, a myślałam, że w ubiegłym roku po skrupulatnym oczyszczeniu mam go z głowy

A ogród teraz mi się podoba, dobrze się w nim czuję i mam pomysły co dalej Trzymam kciuki za Twoją walkę z inwazją podbiału, daj znać jak Ci idzie, pozdrawiam

Gosialuk napisał(a)
Cześć Haniu. Ja trafiłam do ciebie z wątku o podbiale. Przeczytałam twój wątek i dalej nie wiem czy sobie z nim poradziłaś. Ja na razie wykopuję kłącza, ale moim zdaniem to taki chwast jak podagrycznik i ciężko go wytępić. jeśli znasz skuteczny sposób to napisz proszę. A ogród twój pięknieje.
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 12:05, 17 maj 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Sadzę, odchwaszczam, kontynuuję rewolucję, plecy mi dokuczają, ale tulipany w tym roku to mi się udały

Czerwone i bordowe z szafirkami przy różach (bordowe jeszcze kwitną


Piękne dziwadła z białej


Zielono-białych ciąg dalszy:




Fiolety, Magenty się najdłużej ociągały:




Takimi bukietami cieszyłam oko w tym roku, gdy w ogrodzie wiało:

____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 12:07, 17 maj 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Asiu, macham Żyję Nie mam kiedy zrzucić zdjęć z aparatu ...

Konieczki napisał(a)
Hej Hania co słychać?
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies