Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Nasze storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze storczyki

kar0lina1701 22:32, 24 mar 2018

Dołączył: 24 mar 2018
Posty: 2
Chyba zdjecie sie nie przeslalo dlatego wysylam jeszcze raz
hanka_andrus 09:00, 25 mar 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Karolino, coś takiego niech sobie rośnie i wypuszcza korzenie. Dendrobium po przekwitnięciu traktuj jak każdego storczyka. Latem mo ze stać w cieniu na dworze ale jesienią już do domu.

Obok starych bulw albo i na nich powinny pojawić się nowe odrosty które w przyszłości będą kwitły,na starych kwiatów juz raczej nie Brdzie.. Ale ich nie usuwany.p Są one magazynem wody dla nowych dzieci.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
KwiatkiKwiat... 19:20, 27 mar 2018

Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 3
Witam wszystkich!
Mam takie pytanko. Kilka miesięcy temu u mojego storczyka poodpadały kwiatki, potem zaczęły więdnąć liście. Niedawno zaczął rosnąć nowy liść i te takie zielone korzenie na dole, potem urosło to co na zdjęciu. Co to może być, czy z tego będzie kwiatek? Przepraszam z góry za niefachowe określenia, to mój pierwszy storczyk i jestem zielona w tym temacie
KwiatkiKwiat... 19:25, 27 mar 2018

Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 3
sierotka 19:40, 27 mar 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Pokaż całego storczyka ,(hm wyglada jak liść ) ale liście w storczykach rosną tylko na dole bliżej doniczki wysoko rosną gałązki pod kwitnienie.Korzenie na dole to korzenie i moga nawet licznie wystawac z doniczek nic z nimi nie rob taka ich ozdoba.
Nie przesadzaj storczyków lubią ciasne doniczki .Umiarkowanie przelewaj wodą bez chloru i wstaw doniczkę na poł godz np niech korzenie jeszcze sobie pobiora wodę .Nie podlewaj często .Poczytaj w necie o uprawie i scisle sie stosuj ,nie przenoś ich nie lubią zmiany miejsc lubia stać nie niepokojone ,uważaj na ostre słonce .Pokaz całego storczyka
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sierotka 19:48, 27 mar 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
.
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sierotka 19:50, 27 mar 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Storcxyk






Korzenie zielone to dobrze nawodnione ,jasne to lekko ma sucho
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
abiko 10:18, 28 mar 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
To jest liść. Często tak się dzieje. Zostaw niech sobie rośnie Może doczekasz się keików i będzie nowa roślinka.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
KwiatkiKwiat... 14:49, 28 mar 2018

Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 3
Wstawiam zdjęcie całego storczyka, w związku z tym pączkiem, który rośnie i nie wiem co to
izabela_szcz... 14:47, 01 kwi 2018

Dołączył: 19 paź 2010
Posty: 5
Kochani, takiego dziwoląga znalazłam, około trzech tygodni temu w torbie na śmietniku:
Szczerze mówiąc, zważywszy na temperaturę jaka panowała (były jeszcze lekkie mrozy) to myślałam że kwiatek nie żyje. Zupełnie nie znam się storczykach, ale biorąc pod uwagę, że młody listek podrósł od tamtego czasu, to chyba jednak przeżył.
W chwili znalezienia miał jeszcze jednego kwiatka, który odpadł po dwóch dniach. Sądząc po długości tego czegoś co wyrasta z doniczki i znajduje się pod liśćmi (korzeń łodyga?-drugie zdjęcie) to chyba kwiatuszek jest bardzo wiekowy, tym bardziej się cieszę, że udało mu się jakimś cudem przeżyć
Tylko pojęcia nie mam co z nim dalej robić Czy powinnam go przesadzić? Jeden listek choruje; nie wiem czy to jakiś wirus czy poparzenie.
To jest młody listek
A to listek chorujący
Atak wyglądają korzenie i podłoże:
Była bym niezmiernie wdzięczna za wszelkie sugestie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę wesołych świąt
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies